коментарів
Поділитися статтею:

Чи можна обійтись без хостингу?

03.03.2023 415 на прочитання 6 хвилин

Що таке хостинг та його види?

Хостинг, насамперед, використовується для розміщення сайтів, це місце на сервері, яке виділяється в оренду користувачеві. Хостинг – це сервіс, що забезпечує роботу сайту на сервері, комплекс послуг для доступності проекту 24/7 в Інтернеті.

Чи можна обійтись без хостингу?

Хостинг може бути кількох видів: віртуальний хостинг, віртуальний приватний сервер, виділений сервер. Залежно від вашого проекту, може знадобитися різна послуга. Але якщо коротко, то для простого блогу чи лендінгу достатньо віртуального хостингу; для невеликого інтернет-магазину або чат бота - віртуальний приватний сервер VPS; для кількох проектів або великого онлайн магазину – виділений сервер. Вибір послуги залежить від вимог програмного забезпечення, яке використовує ваш проект для роботи, а також додаткові опції, які можуть знадобитися для роботи. Якщо ви не знаєте особливостей вашого ПЗ і те, яка послуга хостингу вам потрібна, ви можете проконсультуватися у веб-розробника сайту та технічного відділу хостинг-провайдера.
Хостинг може бути різним, наприклад, безлімітний хостинг, вічний хостинг, PHP хостинг, windows хостинг, linux хостинг, CMS хостинг:

Безлімітний хостинг - хостинг з певними безлімітними параметрами, наприклад, безлімітна кількість доменів, що додаються на послугу або безлімітна кількість поштових скриньок, безлімітний трафік.

Вічний хостинг – хостинг з одноразовою оплатою, без обмежень за часом використання.

PHP хостинг – послуга для сайтів, написаних на PHP, з підтримкою актуальних версій та модулів.

Windows хостинг - хостингу на базі ОС Windows, для asp.net проектів або для віддалених робочих столів.

Linux хостинг – хостинг на базі ОС Linux, підходить для більшості проектів, універсальна послуга.

CMS хостинг - сервіс, адаптований під більшість популярних CMS, з автоустановником CMS з панелі керування та підтримкою актуальних версій систем.

Всі ці підвиди означають максимальну оптимізацію під конкретне програмне забезпечення, але в основному всі послуги хостингу (особливо VPS) універсальні і підійдуть для всіх статистичних сайтів. Також важливо звернути увагу, що на ВПС або виділений сервер ви можете встановлювати все необхідне програмне забезпечення для роботи сайту, оскільки це гнучкіша в плані налаштувань послуга ніж віртуальний хостинг.

Навіщо потрібен хостинг?

Хостинг-провайдер надає серверний простір, на якому зберігаються файли та база даних вашого сайту, а також забезпечує доступ до Інтернету, щоб користувачі могли отримати доступ до вашого сайту.

Хостинг є важливим компонентом сайту з кількох причин:

Доступність: Хостинг дозволяє вашому сайту бути доступним в Інтернеті 24/7. Без хостингу ваш сайт не буде доступним користувачам у будь-який час.

Швидкість: Хостинг-провайдери надають високошвидкісні сервери, що дозволяє вашому сайту завантажуватися швидше і забезпечує позитивний досвід користувача.

Безпека: Хостинг-провайдери забезпечують базовий захист сайту, що дозволяє захистити дані користувача.

Підтримка: Хостинг-провайдери зазвичай надають технічну підтримку 24/7, що дозволяє швидко вирішувати проблеми та усувати проблеми в роботі сайту.

Резервне копіювання: Провайдери надають резервне копіювання, що дозволяє зберегти ваш сайт у разі пошкодження або втрати даних.

Хостинг переважно використовується для розміщення різних сайтів: лендингів, портфоліо, блогів, інтернет магазинів, соціальних мереж, форумів тощо. Але також частина послуги хостингу використовується і для інших цілей, які не мають прямого відношення до сайтів. Наприклад, хостинг може бути корисним для розміщення:

- баз даних;

- пошти;

- персонального VPN;

- бухгалтерського ПЗ;

- ПЗ для трейдерів;

- ігор;

- віддалених робочих столів;

- чат ботів;

- різноманітних програм, яким потрібна робота 24/7.

Хостинг - це не лише місце на виділеному сервері, це налаштоване середовище, яке забезпечить роботу проекту та його безперервну роботу.

Хостинг також може бути використаний для тестування проектів або для організації власного хостингу (перепродажу послуг), тобто реселлінг. Даний вид послуги корисний фрілансерам, веб-студіям і всім тим, хто займається розробкою сайтів і налагодженням їх роботи на сервері.

Хостинг на власному комп'ютері чи у хостинг-провайдера?

Чи можна обійтись без хостингу? Якщо ви хочете забезпечити повноцінну роботу сайту в інтернеті цілодобово та без перебоїв, то без хостингу не обійтись. Саме стабільні сервери провайдера, підключення до інтернету та електрики 24/7, професійна технічна підтримка, яка оперативно реагує на будь-які збої, здатні забезпечити безперебійну роботу сайту та його доступність у мережі. Крім того, хостери виконують регулярне резервне копіювання на віддалені сервери на випадок форс мажору, а також стежать за оновленням програмного забезпечення та безпекою роботи сайтів на серверах. Все це практично неможливо повноцінно забезпечити самостійно домашньому сервері.

Якщо ви створюєте сайт для заробітку, для залучення аудиторії, а не як тестовий проект, краще відразу вибрати якісний хостинг.

Сьогодні існує маса тарифних планів на різний бюджет, є також безкоштовні хостинги та тестові періоди, але це все одно краще, ніж налаштовувати роботу сайту на ПК. На серверах хостера завжди є актуальне програмне забезпечення, ви можете звернутися до технічного відділу для консультації та допомоги (безкоштовно), також можна без проблем припаркувати домен, отримати виділену IP адресу і навіть безкоштовний SSL сертифікат, який вам встановлять та налаштують на сайті. Все це головні переваги хостингу у хостерів. Ви можете замовити тест на обраний тариф і спробувати працювати з послугою, а якщо у вас ще немає сайту, то його можна створити на конструкторі сайтів, який вже вбудований у ваш тариф, як у хостинг провайдера ГиперХост. Тому будьте впевнені, що працювати з хостером набагато простіше, зручніше і, навіть, дешевше, ніж пробувати все налаштувати правильним чином на домашньому сервері.

Обрати хостинг


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1