коментарів
Поділитися статтею:

Як вибрати надійний хостинг для сайту?

24.02.2023 1620 на прочитання 8 хвилин

Ознаки надійного хостингу

Надійний та професійний хостинг для сайту – це цілий комплекс послуг, що надаються для роботи сайту або програми. У цій статті розглянемо основні ознаки надійного хостингу для сайту, щоб вам було простіше обрати провайдера послуг.


Офіційна компанія

Орендувати хостинг або сервер слід лише в офіційних підприємствах, які мають відповідні документи. Компанія повинна бути зареєстрована як ПП або ТОВ, перевірити цю інформацію ви можете на сайті провайдера (зазвичай інформацію розміщують у контактних даних) або зателефонувати до відділу продажу компанії та уточнити інформацію, що цікавить.

Часто “хостинг компанії” створюють школярі на колінах, важливо не потрапити на такого хостера та не втратити свої дані разом із грошима, які були оплачені за послугу.

Час та репутація

Це ще один важливий момент оцінки будь-якого хостера. Чим довше працює компанія на ринку хостингу, тим краще. Також, якщо компанія працює довго, ви можете знайти велику кількість відгуків у мережі та оцінити професіоналізм хостера. І негативні, і позитивні відгуки є важливими, тому їх потрібно оцінювати в сукупності, а потім робити висновки. Обидва варіанти відгуків можуть бути написані на замовлення, тому не варто 100% вірити всьому, що пишуть, і перевіряти правдоподібність відгука.

Підтримувані технології та зручність використання

Важливо, щоб надійний хостинг для сайту підтримував ті технології, які необхідні для роботи вашого сайту. Необхідна версія php, підтримка python, nodjs, CMS, на якій написаний сайт, бази даних тощо, все це впливає на можливість роботи вашого сайту на хостингу. Наприклад, у деяких випадках може знадобитися віртуальний хостинг, у деяких потрібно замовляти віртуальний або виділений сервер. Тому, перед замовленням послуги, якщо ви не знайшли інформації на сайті, слід уточнити, чи є підтримка використовуваної технології вашого сайту на хостингу.

Також дуже важлива зручність використання хостингу, а саме панелі управління, з якою ви працюватимете. Сьогодні можна зустріти на хостингах лише пару популярних панелей, які зарекомендували себе надійністю, це Cpanel та ISPmanager. У панелей різний інтерфейс і трохи відрізняється функціонал.

Збереження даних

Основна та принципова ознака надійного хостингу - це безпечне зберігання даних. Насамперед це система регулярного копіювання даних. На практиці резервні копії можуть знадобитися в будь-який момент, наприклад, щоб відкотити версію сайту, якщо щось зламалося, або коли (і таке може статися з кожним) ваш сайт зламали. В ідеалі резервне копіювання даних має відбуватися щодня, але щотижневого копіювання також достатньо. Головне, щоб воно відбувалося на віддаленому сервері.

Професійна технічна підтримка

Якщо у хостингу є надійна тех. підтримка, в яку ви можете звернутися в будь-який час дня та ночі та отримати необхідну допомогу, це вже ознака якісного хостингу. Важливо, щоб на сайті провайдера був онлайн-чат для можливості миттєвого отримання відповіді, а також можливість зателефонувати та проконсультуватися. Відповіді від тех. супорта повинні бути грамотними та швидкими, щоб у разі виникнення проблеми з хостингом, ви завжди могли оперативно її вирішити. Також тех. відділ зможе допомогти вам у перенесенні сайту, налаштуванні пошти чи домену, або в будь-якому іншому питанні, яке пов'язане з хостингом та роботою сервера в цілому.

Відповіді від тех. супорта повинні бути грамотними та швидкими.

Чим загрожує поганий хостинг?

Якщо ви випадково потрапили на поганий хостинг або, наприклад, вибрали дуже дешеву або взагалі безкоштовну послугу, то це може спричинити безліч проблем.

Відсутність технічної підтримки

Якщо вам довго відповідають на пошту, немає чату онлайн, то це можна вважати відсутністю технічної підтримки хостера. Вам буде складно налагодити контакт із фахівцями, якщо вам знадобиться термінове вирішення проблеми. Такий хостинг неякісний і може спричинити збій роботи сайту і довгий простій.

Нестабільна робота сервера

Якщо сервер працює нестабільно, багато даунтаймів, то це погано позначиться на репутації вашого сайту. Користувачі підуть до конкурентів, у яких сайт постійно доступний та працює швидше.

Недостатньо інструментів для роботи

У поганому неякісному хостингу може бути застаріла панель управління, немає сучасних версій або не підтримуються певні технології. Кому потрібний такий хостинг? Цілком можливо, що ваш сайт навіть не запрацює на таких серверах.

Реклама на вашому сайті

Це стосується безкоштовного хостингу. Якщо ви обрали безкоштовний тариф, то будьте готові, що на вашому сайті з'явиться стороння реклама, що також негативно вплине на репутацію сайту в цілому.

Непрозорі умови

Перед замовленням послуги завжди варто переглядати договір. Наприклад, уточнити правила повернення коштів, на які послуги він здійснюється, що відбувається з хостингом у разі затримки оплати. Якщо це неописано, можливо, що ви не зможете повернути гроші, якщо послуга не підійшла, а також ваша послуга може бути повністю видалена без можливості відновлення.

Щоб не втратити сайт, вибирайте лише якісний та перевірений часом хостинг.

Види хостингу

Надійний хостинг сайту може бути кількох видів: віртуальний хостинг, віртуальний сервер, виділений сервер.

Віртуальний хостинг - найпростіший хостинг в управлінні, найдешевший і підходить для невибагливих проектів. Якщо у вас блог, портфоліо, невеликий магазин, і не використовується специфічне програмне забезпечення, то вам потрібен саме загальний хостинг. Ви можете вибрати панель керування, локацію сервера, а після замовлення одразу розпочати роботу в інтуїтивно зрозумілому меню панелі. У мережі дуже багато доступних інструкцій з роботи з хостингом, тому цілком ймовірно, що вам навіть не знадобиться звертатися до технічного відділу.
Віртуальний сервер (VPS/VDS) – послуга хостингу, де користувачу виділяється root доступ до сервера для можливості та встановлення свого ПЗ. Ця послуга часто вибирається саме для інтернет магазинів, чат ботів, особистих ВПН серверів, баз даних. Ви також можете вибрати панель, якщо вона необхідна, або працювати за допомогою SSH доступу. Сервер гнучкіша в плані налаштувань послуга, але її можливості дозволяють налаштувати більшість видів програмного забезпечення та забезпечити роботу 24/7. Для роботи з сервером необхідні базові знання в системному адмініструванні, або ви можете замовити послугу з увімкненим супортом від технічного відділу хостера.
Виділений сервер – найбільш потужна послуга хостингу, на якій можна розмістити практично будь-який проект, не лише сайт чи додаток. Виділені сервери часто орендують компанії, так як це вигідніше, ніж купувати фізичний сервер і встановлювати його на офісі. Це дорожча послуга хостингу, але вона себе виправдовує, тому що на сервер можна налаштувати практично все, що вам потрібно для роботи, у тому числі організувати віддалені робочі столи для співробітників. Виділений сервер потрібно купувати тільки у надійних компаній, щоб отримати якісну послугу та технічний супровід у разі потреби.

Як поміняти хостинг провайдера?

Якщо зараз ваш хостинг вас не влаштовує, то ви можете змінити його на більш надійний. Зміна хостингу - це не зміна домену, ваш сайт нічого не втратить і не простоюватиме. Для початку переїзду потрібно визначитися з новим хостером, замовити послугу, а потім зв'язатися з технічним відділом для перенесення даних. Ви можете перенести файли самостійно або це можуть зробити фахівці нового хостингу, вам достатньо лише надати дані доступу до поточного облікового запису. Після перенесення та перевірки роботи, ви направляєте домен на новий хостинг, і ваш сайт розпочинає роботу від нового провайдера. Ось такий простий процес перенесення даних від старого хостингу до нового. Весь цей час ваш сайт буде працювати, і вам не потрібно турбуватися про його можливу недоступність у мережі.

Якщо ви вирішили змінити хостинг провайдера, то можете переїхати на хостинг від компанії ГіперХост. Ми працюємо з 2009 року, надаємо повний комплекс послуг хостингу, зокрема безкоштовну технічну підтримку. Допоможемо перенести сайт на новий хостинг та налаштувати його роботу.

Обрати хостинг


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1