коментарів
Поділитися статтею:

Чи можна створити свій хостинг ?

25.01.2023 1199 на прочитання 8 хвилин

Що таке хостинг?

Хостинг - послуга, яка потрібна для роботи сайтів в інтернеті. Хостинг може бути загальним (віртуальний хостинг) чи виділеним (VPS чи окремий сервер). Залежно від вашого сайту, може знадобитися різна послуга хостингу.

Хостинг потрібен для:

- роботи сайтів та додатків;

- для тестування онлайн-продуктів;

- для розміщення поштових сервісів;

- для роботи баз даних;

- для зберігання інформації;

- для встановлення та організації роботи різного роду ПЗ.
Ви можете створити свій хостинг. Є два варіанти розвитку подій - створення хостингу на своєму комп'ютері (не надійно і не рекомендується) або створити хостинг на серверах хостинг компанії, яка надасть вам для цього всі можливості.


чи можна створити свій хостинг

Хостинг на власному комп'ютері: за та проти

Перед тим, як ви вирішите захотіти свій сайт на власному комп'ютері, ви повинні знати, що:

✓ вам знадобиться інсталяція програмного забезпечення WWW-сервера, такого як Apache, на вашому комп'ютері. Це програмне забезпечення дозволяє користувачам Інтернету отримувати доступ до файлів на комп'ютері, якими ви збираєтеся поділитися через Інтернет.

Оскільки ваш інтернет-провайдер буде тим, чию пропускну спроможність ви використовуватимете для запуску свого сайту з дому, необхідно переконатися, що провайдер пропонує необхідну пропускну спроможність, і що у вас не виникне жодних проблем з інтернет обслуговуванням.
✓ ваш комп'ютер повинен бути постійно увімкнений і з безперебійним Інтернетом – якщо ви хочете, щоб сайт був доступний у будь-який час. Якщо ви вимкнете комп'ютер або перезавантажте його, ваш сайт стане недоступним, доки він знову не ввімкнеться. Це негативно вплине на репутацію сайту, а також його просування в пошукових системах.

Ваш сайт, швидше за все, на домашньому ПК завантажуватиметься повільно, оскільки домашні інтернет-з'єднання не призначені для обслуговування веб-сторінок. Тому для повноцінної роботи сайту домашній хостинг – не варіант.

Хостинг вдома чудова ідея для студентів, які зацікавлені в тому, щоб дізнатися про всі тонкощі роботи веб-серверів, а потім перейти на справжній хостинг. Це ідеальний спосіб вчитися. Все, що вам потрібно ззовні, для роботи сайту -  це доменне ім'я, яке веде до вашого комп'ютера. І це може бути логістичним кошмаром, якщо у вас немає статичної IP-адреси від вашого інтернет-провайдера. Але, якщо все, що ви хочете зробити, це використовувати його як платформа для навчання, домашній хостинг має право на життя.

Хостинг вдома чудова ідея для студентів, які зацікавлені в тому, щоб дізнатися про всі тонкощі роботи веб-серверів.

Як стати справжнім хостером?

Якщо ви вирішили не тільки розмістити свій сайт, а стати хостером, то домашнім хостингом тут не обійтися. У такому разі вам потрібен буде власний сервер для хостингу сайтів клієнтів, або хоча б спочатку послуга реселлінгу. Також, якщо у вас немає технічного досвіду, ви можете зареєструватися в партнерській програмі хостера і рекомендувати хостинг, а за це отримувати виплати. Тепер розглянемо, який варіант і для яких цілей підходить.

Реселлінг

Реселлінг або іншими словами перепродаж хостингу передбачає надання хостинг послуг вашим клієнтам, але під вашим брендом і встановленими цінами. Ви купуєте обраний тариф реселінгу, отримуєте доступи та налаштовуєте послуги для власних клієнтів. У такому разі у вас буде вже готовий доступ до панелі керування, де можна розподіляти ресурси між користувачами. Даний варіант відмінно підходить для новачків у хостингу (оскільки у вас завжди буде під рукою технічний персонал хостера і зможе допомогти в будь-якому питанні), а також для веб студій, які розробляють сайти та розміщують на хостингу. У будь-якому випадку тільки ви встановлюєте ціну на хостинг для клієнтів та отримуєте прибуток.

Також для роботи з реселлінгом вам необхідно буде просувати свої послуги, для цього знадобиться сайт. Якщо коштів на розробку професійного сайту ще немає, можна зробити простий сайт на будь-якій безкоштовній CMS або скористатися конструктором сайтів від ГіперХосту. Навіть найпростіший сайт зможе залучити клієнтів із пошукових систем, якщо все зробити грамотно.

Реселлінг дозволить надавати лише один тип послуг – віртуальний хостинг. Це найпростіша послуга та підходить для невибагливих проектів, простих сайтів. Якщо ви хочете продавати віртуальні сервери, то в такому випадку потрібно буде орендувати виділений сервер і розбивати його на частини для клієнтів. Це більш складний процес, тому тут потрібні технічні знання або додаткова допомога фахівців.

Реселінг

Виділений сервер

Насамперед, необхідно знайти надійного партнера для оренди виділеного сервера. Це має бути хостер з такими характеристиками:

- цілодобова технічна підтримка;

- надійне обладнання за прийнятною для вас ціною;

- хороша репутація у мережі та наявність рекомендацій від інших користувачів;

- сучасне програмне забезпечення;

- гарний та високий показник uptime;

- вибір локації сервера;

- можливість апгрейду тарифу та замовлення додаткових опцій.

Що буде необхідно для створення хостингу на виділеному сервері:

✓ Виберіть ім'я вашого бренду та відповідне вільне доменне ім'я сайту.

Назва бренду - це перше і головне, на що звертають увагу при покупці чогось в Інтернеті. Його ніколи не слід вибирати поспіхом, але з повним дослідженням. Якщо можливо, воно має бути максимально пов'язане із ключовим словом вашої ніші. Виберіть унікальну назву бренду, яка має відношення до вашої ніші. Створіть привабливий логотип разом із назвою бренду та використовуйте його у просуванні сайту.

✓ Сайт.

Для продажу хостингу без сайту не обійтись. Тому, якщо ви не веб-розробник, слід звернутися до спеціалізованої компанії. Якщо ви плануєте повноцінну свою хостинг компанію, то в такому разі сайту на конструкторі буде недостатньо, адже необхідно оформити цілу систему реєстрації та замовлень клієнтів, а також управління послугами з особистого кабінету. Вам знадобиться допомога спеціаліста.

✓ Біллінг.

Біллінг необхідний для організації внутрішньої структури хостингу та оплати клієнтів. Білінг – спеціальна система виставлення рахунків та контролю оплат за хостинг. Ви не можете бути доступні 24 × 7, щоб відстежувати нові замовлення, а також ви не хочете, щоб ваші клієнти чекали, доки їх замовлення будуть виконані. Таким чином, впровадження автоматичної системи виставлення рахунків та генерації рахунків може допомогти вам більшою мірою та замінити всі ручні процеси виставлення рахунків.

✓ Технічна підтримка.

Необхідно знайти команду технічних фахівців, які обслуговуватимуть структуру компанії. Окрім технічних фахівців, вам також знадобляться інші співробітники компанії. Адміністратори – ті, хто налаштує серверну систему. . Відділ продажів – співробітники, які забезпечують канал продажу послуг хостингу. Маркетинг відділ - просування послуг.

✓ Бізнес-план – поетапний план розвитку компанії та залучення клієнтів, включаючи маркетингову стратегію.

Хоча вам доведеться зробити кілька кроків, перш ніж ви будете готові почати рекламувати свої послуги вебхостингу, рекомендується подумати про те, як ви збираєтеся знаходити клієнтів якнайшвидше. Пошук клієнтів для вашого бізнесу з хостингу є одним із найважливіших кроків у забезпеченні успіху компанії. Існують різні способи: від сарафанного радіо та реферальних кампаній, до просування реклами в Google та Facebook. Більшість хостингових компаній використовують різні інструменти охоплення аудиторії. Варто перевірити маркетингові стратегії, які використовуються вашими конкурентами, щоб отримати натхнення та з'ясувати, що є найбільш ефективним.

✓ Рішення щодо прийому платежів.

Ви повинні вибрати платіжну систему або краще кілька систем, які найкращим чином відповідають вашим вимогам, і допоможуть отримувати вам оплати від ваших клієнтів.

схема основні кроки по створенню власного хостингу

Чи вигідно продавати хостинг для сайтів?

При правильному плані та послідовному бренді хостинг веб-сайтів може стати дуже прибутковим та ефективним підприємством. Тим не менш, ви повинні бути готові постійно працювати над своїм бізнесом і підтримувати оптимізацію своїх послуг. Сума грошей, яку ви можете заробити, буде залежати від обраного вами бізнес-плану, ціноутворення та маркетингової компанії, з якою ви працюєте.

Щоб розпочати бізнес веб-хостингу, потрібна важка робота, правильний вибір серверів, кваліфікована технічна підтримка та оптимізований план.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1