коментарів
Поділитися статтею:

cPanel vs Vesta - що краще

27.11.2020 на прочитання 8 хвилин

cPanel і Vesta - популярні панелі управління сервером. Перший варіант платний, другий безкоштовний, але це звичайно ж не всі їх відмінності. Що ж вибрати для роботи з вашим сервером? Часто виникають ситуації, що після установки панелі на сервер, користувачеві панель не підходить, або недостатньо її функціоналу. Щоб відразу встановити відповідну панель на свій сервер, слід ознайомиться з перевагами і недоліками кожної, розглянути її функціонал і порівняти, що краще конкретно для ваших завдань. В даному огляді порівняємо cPanel і Vesta.cpanel vestacp

cPanel - функціональний інструмент для управління сервером

На віртуальному хостингу cPanel є найбільш популярним варіантом. Вперше панель вийшла на ринок в 1996 році і до сих пір панель постійно оновлюється і розширює свій функціонал. У cPanel досить простий і зрозумілий інтерфейс, за допомогою якого навіть новачок зможе керувати хостингом або сервером. В інтернеті багато інструкцій і форумів, де можна знайти багато корисних порад по роботі з панеллю. Вимоги до сервера для установки - від 20 Гб диска і від 2 ОЗУ.

На практиці у Спанел дуже багато переваг, розглянемо основні:

1. Простота використання панелі

Простота - одна з основних причин, по якій у cPanel багато користувачів. Інтерфейс надає ідеальну платформу для роботи без особливих технічних знань. Якщо ви навіть в перший раз відкрили панель управління сервером і ви відкрили саме cPanel, то без сумніву у вас вийде з нею працювати.

2. Гнучкість і можливості для налаштування

cPanel може виконувати безліч функцій. Наприклад, крім вирішення стандартних завдань з управління сервером, ви зможете відслідковувати трафік, що надходить на ваш сайт, а також іншу важливу статистику, яка допоможе поліпшити роботу сайту. Унікальність статистики cPanel полягає в тому, що вона пропонує дуже точну інформацію. Аналізатори журналів нададуть важливі звіти сервера, щоб спростити управління проектом.

3. Безпека управління

cPanel пропонує ще один ідеальний спосіб управління вашим сайтом, в той же час, зберігаючи його безпеку.Панель складається з функцій, які захищають ваші дані і запобігають шкідливу активність на сайті. Ви також можете впровадити дворівневі програми перевірки, щоб гарантувати більш надійний захист проекту.

Якщо ви вибрали cPanel для установки на сервер, ви можете захистити панель виконавши наступні дії:

- Регулярно оновлюйте, щоб отримати останні функції безпеки

- Встановіть брандмауер і антивірусний захист - це рекомендований метод захисту вашої панелі від шкідливих дій.

- Використовуйте надійний пароль. Для цього ви можете скористатися сервісом генератор пароля для створення безпечних і складних паролів, які захистять ваші дані.

4.Можливості для установки стороннього ПЗ.

cPanel має здатність інтегрувати сторонні інструменти та програмне забезпечення. Наприклад, за допомогою вбудованого додатка Softaculous можна в пару кліків встановлювати популярні CMS, такі як WordPress, Joomla, Magento та інші. В панель можна інтегрувати конструктор сайтів і використовувати його для розробки невеликих проектів за допомогою простого меню управління і наборів шаблонів на різну тематику.


Vesta - безкоштовна легка панель для роботи сервера

Панель управління Веста можна встановити навіть на саму мінімальну конфігурацію сервера. Панель поставляється безкоштовно, але також можна докупити платний функціонал у розробників панелі, якщо в цьому виникла необхідність. Використовувати VestaCP можна тільки на VPS / VDS, виділених серверах, на віртуальному хостингу дана панель не застосовується. Це панель для рішення простих завдань.

Переваги використання VestaCP:

  1. Мінімалістичний інтерфейс.

У дизайні інтерфейсу цієї панелі немає нічого зайвого. Тільки стандартний набір функцій, який необхідний кожному користувачеві сервера:

- Web server.

- Cron.

- Mail сервер: Exim.

- Firewall з коробки, підтримка антивірусів і антиспам утиліт ClamAV і SpamAssassin (потрібна додаткова установка).

- MySQL 5.5.

- DNS.

- FTP server: Vsftpd

- Perl, PHP, Python підтримка.

  1. Безкоштовне використання.

Для більшості користувачів цей пункт є ключовим при виборі панелі управління для сервера. VestaCP безкоштовна, за потребою можна докуповувати окремий функціонал, але на практиці він потрібен далеко не всім. Тому, якщо у вас обмежений бюджет, а без панелі управління не обійтися, то звичайно ж VestaCP кращий варіант для вашого сервера. Але, крім неї є ще й інші функціональні панелі, які поставляються безкоштовно.

  1. Велика кількість мануалів і форуми підтримки.

Це безсумнівно плюс. У Мережі ви знайдете багато покрокових інструкцій для роботи з VestaCP, крім того хостинг-провайдер, який надає таку панель разом з сервером, також буде допомагати і консультувати в роботі з даною панеллю. VestaCP - відома панель, і це її перевага. Якщо ви, як користувач, не зможете в чомусь розібратися, завжди зможете отримати консультацію або знайти відповідь на своє питання на просторах Інтернету.

Веста - безкоштовна панель управління для Linux, заснована на Apache, MySQL та Postgres, PHP і nginx. Вона націлена на безкоштовну і легку заміну cPanel без зайвого додаткового функціоналу, який не завжди потрібен користувачу віртуального сервера.

Замовити сервер з панеллю

 

Виходячи з вашого бюджету і, звичайно ж, необхідного функціоналу для роботи, ви зможете зробити правильний вибір. Якщо вам потрібен максимальний набір можливостей для роботи або ви плануєте організувати хостинг для своїх клієнтів (наприклад, ви власник веб-студії), тоді без сумніву ваш вибір cPanel. Якщо ви хочете розмістити на сервер свій сайт і не плануєте розширення, то VestaCP вам буде досить. Веста також стане відмінним рішенням для користувачів, які вміють працювати в консолі, або захочуть внести якісь зміни в продукт, так як в цій панелі відкритий вихідний код.

А поки ви думаєте, ознайомтеся з невеликою порівняльною таблицею основних можливостей популярних панелей для сервера VestaCP і cPanel:

 

cPanel

VestaCP

Вартість

платна, залежить від версії

безкоштовно, є платні модулі

Вимоги до серверу

від 20 Гб диску і від 2 ГБ ОЗУ

від 20 Гб диску і 512 Мб ОЗУ

Підтримка ОС

CentOS, RHEL, CloudLinux 

RHEL, CentOS, Debian, Ubuntu

Поштовий сервер

Exim

Exim

Веб-сервер

Apache + Nginx и Nginx + php-fpm

Apache, Apache + Nginx

Файловий менеджер

по-замовчуванню

за додаткову плату

Можливості реселингу хостингу

Так

Ні

Lets Encrypt Automatic Installer

Так

Ні

Можливості для інтеграції з іншим ПО

Так

Ні

Встановлення на сервери від ГіперХост

Так

Так                                                                                                         




Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2