коментарів
Поділитися статтею:

Де розмістити сайт? ТОП 5 способів розмістити сайт чи блог в Інтернеті

23.06.2023 на прочитання 12 хвилини

Про те, як розмістити сайт в інтернеті є багато корисних інструкцій та рішень. У цій статті підібрано найкорисніші поради щодо розміщення сайтів у мережі. Докладно розглянемо, що потрібно для того, щоб зробити ваш сайт доступним для всіх користувачів всесвітньої павутини.

Де розмістити ваш сайт?

На це питання є кілька варіантів відповідей. Спочатку розглянемо найбільш надійний та професійний. Це розміщення сайту на серверах хостинг-провайдерів. Наприклад, на віртуальному хостингу, на віртуальному виділеному сервері або окремому виділеному сервері. Які основні відмінності між цими послугами?

ВІРТУАЛЬНИЙ ХОСТИНГ

Віртуальний хостинг або shared хостинг - це простір на сервері, де окрім вашого розміщуються ще й інші сайти користувачів. При замовленні такого виду хостингу ви отримуєте доступи до панелі керування та всі можливості для роботи з вашим обліковим записом. Цей вид хостингу є найпростішим і підходить для більшості видів сайтів. Наприклад, для блогів, лендингів, сайтів візиток, невеликих форумів та інтернет-магазинів. У хостинг-провайдера (компанія, яка надає хостинг) ви можете вибрати відповідний тариф залежно від ресурсів. Для початкового сайту вам буде цілком достатньо мінімального тарифу хостингу, а у випадку, якщо сайт виросте, ви завжди зможете перейти на тариф вище. Перевага звичайного віртуального хостингу в тому, що він простий та зрозумілий в управлінні навіть для новачка у цій сфері. Головне вибрати зручну панель управління, наприклад, cPanel чи ISPmanager. Завдяки всім перевагам Віртуальний хостинг, найпопулярніша послуга хостингу.

ВПС/ВДС СЕРВЕР

Віртуальний виділений сервер (VPS або VDS) - послуга для розміщення сайтів, де під кожен обліковий запис користувача надаються гарантовані ресурси та набагато більші можливості для роботи з проектами, наприклад, встановлення спеціалізованого програмного забезпечення, яке недоступне на shared хостингу. Даний тип послуг трохи складніше в управлінні, але для роботи з ним можна використовувати панель управління, що багато в чому спрощує процес. Існує два типи даних послуг VPS та VDS, різниця у способі віртуалізації. VDS – це гарантовані ресурси сервера з можливістю встановлення свого образу операційної системи. Для деяких проектів та додатків це обов'язкова умова. Наприклад, якщо ваш додаток використовує технологію asp.net, то його можна розмістити виключно на ВДС з ОС Windows. Для звичайних сайтів буде достатньо хостингу на одному з найпопулярніших дистрибутивів Linux. Якщо ви сумніваєтеся, який тип віртуального сервера вам необхідний, краще спочатку проконсультуватися з технічною підтримкою хостинг-провайдера.

ФІЗИЧНИЙ СЕРВЕР

Виділений сервер (dedicated) підходить для розміщення великих проектів, що масштабуються, яким потрібна висока продуктивність і безпека. У цьому випадку ви орендуєте повністю виділену машину, яка окремо стоїть у дата-центрі. Крім вас до цього сервера ніхто не має доступу і тільки ви розміщуєте свої проекти на послугі. Це найдорожча послуга, але й найнадійніша. Для роботи з серверами обов'язково необхідні навички адміністрування. Для простого керування також знадобиться встановлення панелі керування. Але в будь-якому випадку, якщо вам потрібна буде допомога, ви можете звернутися в тех.підтримку хостера.

При виборі компанії звертайте особливу увагу на наявність безкоштовного адміністрування. Воно вам у будь-якому випадку стане в нагоді, якщо виникнуть проблеми або буде потрібна консультація. Деякі компанії для таких послуг надають виключно платну підтримку. Вартість таких додаткових послуг висока. Тому спочатку звертайте увагу на цей фактор.

При замовленні виділеного сервера також користувач може вибрати відповідну операційну систему, панель керування, а за необхідності встановити свої. Також можна замовити необхідну кількість IP-адрес за додаткову вартість в оренду.

Виділений сервер надає можливість переустановки сервера, перезавантаження за потреби, а також повного вимкнення з консолі клієнта. Повна свобода дій – головна перевага виділених фізичних серверів.

Як вибрати послугу залежно від того, який у вас сайт? Дані підказки є зразковими і вибір тарифу залежить безпосередньо від ПЗ, яке використовує ваш сайт, а також кількості ресурсів, які необхідні для роботи сайту (диска, оперативної пам'яті, ядер). Але все ж таки ці базові правила допоможуть вам зорієнтуватися на виборі відповідного хостингу для вашого сайту:

         Віртуальний хостинг

Лендінг, сайт візитка, корпоративний сайт, сайт на простий CMS, тестовий сайт, інтернет-магазин на кілька товарів, блог, каталог вітрина товарів, порфтоліо

          Віртуальний приватний сервер (VPS, VDS)

Інтернет-магазин, сайт на вимогливій CMS (Magento, Moodle), невеликий форум, сайт, написаний на нетиповій технології (asp.net), велика база даних сайту

           Виділений сервер

Великий інтернет магазин, відвідувана соціальна мережа, онлайн додаток або, якщо їх кілька, банківська система, ігровий сайт, сайт новин з великою кількістю контенту.

Купити хостинг

 

Які параметри необхідно враховувати під час вибору тарифу?

При виборі тарифу хостингу слід враховувати безліч факторів, як технічних, так і репутаційних. Якщо хостер з'явився нещодавно і має багато негативних відгуків, то все ж таки не слід довіряти йому свій цінний сайт. Насамперед при виборі тарифу хостингу слід звертати увагу на такі критерії оцінки:

- кількість доменів/піддоменів;

- кількість дискового простору;

- швидкі SSD або Nvme диски;

- підтримка PHP/MySQL, Python, а також підтримка всіх сучасних мов програмування та баз даних;

- підтримка необхідної CMS та можливість автоматичної установки CMS з панелі керування;

- наявність FTP/SSH доступів та e-mail сервера;

- зручна та інтуїтивно зрозуміла панель управління на вибір користувача;

- цілодобова та компетентна технічна підтримка;

- наявність додаткових послуг, які знадобляться для роботи сайту, наприклад, безкоштовний SSL, виділений IP;

- наявність тестового періоду та можливості повернення коштів, якщо послуга не підійшла та ін.

Також важливим критерієм оцінки хостингу компанії є ціна послуг хостингу. Вартість найдешевшого хостингу починається від 1$ на місяць при оплаті відразу на 2 роки, виділені сервери можуть коштувати сотні доларів на місяць. Рекомендуємо оплачувати послуги відразу на тривалі періоди, тому що в такому випадку ви зможете відмінно заощадити, при цьому не потрібно буде продовжувати хостинг щомісяця. У випадку, якщо ви забули вчасно оплатити послугу, вона блокується, а згодом повністю видаляється з сервера, а ваш сайт стає недоступним у мережі та користувачі не можуть на нього потрапити. Тому вчасно оплачений хостинг – запорука його стабільної та успішної роботи в інтернеті.

Який термін розміщення сайту у хостинг-провайдера?

Цей термін вибираєте ви при оформленні замовлення. Наприклад, місяць, півроку, рік чи навіть два роки. Також можна отримати тестовий період 7 днів для тестування віртуального хостингу або віртуального сервера VPS. Тест на хостинг активується автоматично після оплати для сервера на запит. Тестовий період нічим не відрізняється від платного та користувачеві доступний весь необхідний функціонал хостингу. Щоб протестувати тарифи в ГіперХост під описом та кнопкою Замовити, виберіть кнопку Тестувати та оформіть замовлення.

На відміну від хостингу домен реєструється мінімально на рік, максимально на 10 років для деяких зон. Також зауважте, що тестового періоду на домени немає. Якщо вам потрібно перевірити роботу сайту на хостингу без реєстрації домену, скористайтесь інструкцією. Знайти вільний домен

Якщо у вас немає досвіду у сфері розміщення сайтів на хостингу, а розмістити сайт потрібно швидко та професійно, зверніться до технічної підтримки хостинг-компанії та надайте архів сайту. Ваш ресурс буде розміщено максимально швидко, а після оновлення ДНС зони домену (від 3 до 72 годин) ваш проект стане доступним для всіх користувачів Інтернету.

Чи можна в одному обліковому записі хостингу розмістити кілька сайтів?

Так, якщо це дозволяє тарифний план. Тому при оформленні замовлення звертайте увагу на цей параметр - кількість сайтів у тарифному плані. Наприклад, на безлімітних тарифних планах від ГіперХост - кількість сайтів (доменів), що додаються, необмежена. На мінімальному тарифі віртуального хостингу Міні можна розмістити всього 1 сайт, але за потреби користувач завжди може підвищити та розширити тариф, зробивши доплату. При цьому не потрібно переїжджати та переносити дані (якщо йдеться про зміну тарифу віртуального хостингу на віртуальний хостинг тариф вище, або віртуального сервера на віртуальний сервер тариф вищий). Якщо вам потрібно змінити тариф віртуального хостингу на віртуальний сервер, або навпаки, вам знадобиться переїзд та перенесення даних на нову послугу.

На віртуальних серверах VPS/VDS, а також на виділених серверах немає обмежень щодо кількості сайтів, що розміщуються на послузі.

Як вибрати країну розміщення сервера?

У цьому все просто. Наприклад, якщо основна аудиторія ваших відвідувачів з України, то, відповідно, необхідно обирати локацію України. Більшість компаній надають ту саму послугу в різних локаціях, а вибір розташування сервера необхідно зробити при оформленні замовлення. Тому звертайте увагу на цей параметр, оскільки для деяких сайтів, наприклад, принципово розміщення у країнах Європи чи США.

Також перед замовленням є можливість перевірити швидкість відповіді сервера, для цього запитайте тих. підтримки хостера IP адреса для пінгу. Якщо цей параметр не настільки критичний для вас, тоді просто проігноруйте цю пораду.

Що, крім хостингу, потрібно для розміщення сайту в Інтернеті?

Для того, щоб сайт працював та був доступним для користувачів, також необхідно зареєструвати доменне ім'я. Домен є унікальним ідентифікатором для вашого сайту в Мережі. Докладніше про реєстрацію домену за посиланням. Після того, як хостинг замовлений і домен для сайту зареєстрований, ви можете приступати до розміщення сайту на сервері. Щоб розмістити сайт на хостингу самостійно, спочатку вам знадобиться зробити архів файлів, а далі за допомогою файлового менеджера або FTP клієнти залити ці файли на сервер. Якщо ваш домен зареєстрований в іншій компанії, ніж хостинг, то вам знадобиться змінити в налаштуваннях домену NS записи на записи хостинг-провайдера. Це налаштування проводиться у реєстратора домену.

Також для безпечної передачі даних потрібно встановити сертифікат SSL. Можна підключити як безкоштовний варіант (для простих сайтів), так і платний (рекомендований для інтернет-магазинів). Сьогодні більшість хостинг провайдерів надають безкоштовний ССЛ, який можна підключити самостійно в панелі керування хостингом у пару кліків.

Якщо у вас ще немає готового сайту і ви тільки плануєте його розробку своїми руками, то вам також може знадобитися Конструктор сайтів, який вже вбудований у всі тарифи хостингу. Конструктор безкоштовний, оплачується лише хостинг, з якого він працює. Не всі хостери надають такі рішення і не для всіх проектів конструктор підходить. Але якщо ви вирішили зробити простий сайт, наприклад блог або лендинг сторінку, то конструктора сайтів вам буде достатньо для розробки онлайн ресурсу на хостингу, і після його створення ви відразу зможете його опублікувати в інтернеті і зробити доступним для відвідувачів. Зручний та простий конструктор сайтів доступний на всіх тарифах віртуального та безлімітного хостингу від ГіперХост.

Де ще можна розмістити веб-сайт?

ЛОКАЛЬНИЙ ПК

Крім послуг платного хостингу, існує ще два варіанти для розміщення сайту в Інтернеті. Ці способи менш надійні та стабільні. Але все ж таки ми їх розглянемо.

Один із способів – це розміщення сайту на своєму комп'ютері. Для цього вам знадобиться виділена IP адреса, швидкий та безперебійний інтернет, серверне програмне забезпечення та знання. Подібний спосіб не користується популярністю, оскільки він не є надійним. У будь-якому випадку ваш ПК не може бути цілодобово доступний в мережі як сервер хостинг-провайдера, домашній інтернет часто працює з перебоями, крім того можливі відключення електрики. Для розміщення сайту на локальному комп'ютері необхідно мати спеціальні навички у сфері адміністрування, щоб все налаштувати для коректної та стабільної роботи сайту. Цей метод не рекомендується фахівцями.

БЕЗКОШТОВНИЙ ХОСТИНГ

Безкоштовний хостинг для розміщення сайтів. Це ще один варіант, який найчастіше шукають власники сайтів. Справді, подібні сервіси з безкоштовними послугами існують, але більшість з них або надають дуже обмежений функціонал, щоб рано чи пізно змусити клієнта перейти на платний тариф, або засмічують сайт користувача нав'язливою рекламою. І перший і другий варіант є неприйнятним, якщо ви хочете, щоб ваш сайт розвивався і в майбутньому приносив дохід. Існують також лояльніші безкоштовні хостинги, але вони надаються тільки під спеціалізовані проекти. Якщо Вам це цікаво, просто зв'яжіться зі спеціалістами HyperHost.UA

Сподіваюся, Ви отримали відповідь "Де розмістити сайт?" Якщо у вас залишилися питання розміщення сайту на хостингу, звертайтеся в технічну підтримку компанії ГіперХост. Наші фахівці працюють цілодобово та завжди готові надати необхідну консультацію та допомогти перенести сайт на наші послуги.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1188
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1