Що потрібно для хостингу?

23.06.2023 на прочитання 8 хвилин

Якщо ви вирішили створити особистий хостинг для розміщення сайтів ваших клієнтів або ваших особистих сайтів, слід врахувати, що це не зовсім простий процес і знадобляться навички в системному адмініструванні, тому що працювати з серверною частиною новачку буде не просто. Тому в цій статті розглянемо пункти, що потрібно для відкриття хостингу.

Основні компоненти для створення хостингу

Серверне обладнання: Це основна складова будь-якого хостингу, на якій будуть працювати всі сайти, які ви розміщуєте під особистим брендом, тому щоб не зашкодити своїй репутації на початкових стадіях просування і надалі, слід одразу вибирати якісний та надійний сервер.

Вам буде потрібно фізичний або віртуальний сервер, здатний обробляти запити та зберігати дані. Фізичний сервер може бути фізичною машиною, яку ви керуєте самостійно, а віртуальний сервер надається хостинг-провайдером та працює на загальних фізичних ресурсах. Якщо клієнтів у вас небагато, то краще все ж таки почати з віртуального сервера (VPS), або ж скористатися послугами реселінгу, які надають більшість хостерів.

Швидкий та стабільний інтернет, цілодобове електроживлення: Для забезпечення доступності вашого хостингу необхідно мати стабільне та надійне підключення з достатньою пропускною здатністю для обробки запитів від користувачів, а також безперебійне електроживлення. Це підключення можливе лише на професійному сервері в дата-центрі. Тому якщо ви вирішили відкрити хостинг на домашньому сервері, то спочатку це погана ідея. Домашній хостинг може підійти лише у разі тестування проектів.

Програмне забезпечення: Встановіть необхідне програмне забезпечення на сервер, щоб надати послуги хостингу. Це може включати веб-сервери (наприклад, Apache, Nginx), бази даних (наприклад, MySQL, PostgreSQL), мови програмування (наприклад, PHP, Python) та інші компоненти, що залежать від ваших потреб.

Безпека: Забезпечте безпеку вашого хостингу за допомогою заходів захисту, таких як використання фаєрволів, шифрування даних, регулярне оновлення програмного забезпечення та моніторинг системи щодо потенційних уразливостей. Всі вжиті заходи допоможуть захистити ваших клієнтів хостингу від злому та не зіпсувати вашу репутацію.

Технічна підтримка: Це один з найважливіших факторів функціонування будь-якого хостера, завдяки грамотній технічній підтримці забезпечується професійне обслуговування клієнтів хостинг сервісу. Надайте технічну підтримку для ваших клієнтів, щоб допомогти їм з проблемами і питаннями. Це може включати підтримку електронною поштою, тикет-системи або онлайн-чат. Для забезпечення сервісу вам знадобиться найняти команду системних адміністраторів, які будуть вирішувати запити клієнтів 24/7. Для послуг реселлінгу хостингу в деяких хостерів, як, наприклад, ГіперХост технічне обслуговування вже включено в тарифи і запити від клієнтів можна передавати на рішення в технічний супорт хостера.

Реєстрація домену, створення сайту: Зареєструйте доменне ім'я, яке використовуватиметься для доступу до вашого хостингу. Виберіть унікальне ім'я, що легко запам'ятовується, відповідне вашому бренду або бізнесу. Доменне ім'я потрібне всім сайтам, адже саме воно забезпечує доступ до нього для користувачів із мережі. Для назви бренду хостингу виберіть привабливе та коротке ім'я сайту.

Звісно, ​​необхідно створити і сам сайт для залучення користувачів. Саме сайт буде вашою візиткою в інтернеті та за допомогою нього клієнти зможуть замовляти послуги. Процес створення сайту необхідно доручити фахівцеві в цій галузі, вам потрібно лише максимально чітко описати те, що ви хочете від сайту і який функціонал вам більше імпонує. Ви можете подивитися сайти конкурентів та проаналізувати їх у свій бік, створивши щось схоже, але однозначно найкраще.

Керування клієнтською базою та замовленнями: Розробіть систему керування користувачами, щоб ваші клієнти могли створювати та керувати своїми веб-сайтами та додатками. Це може включати функції реєстрації, автентифікації, керування обліковим записом та виділення ресурсів. Для цього вам знадобиться встановлення додаткового програмного забезпечення, тобто системи білінгу, наприклад, WHMCS.

Масштабування послуг: Оцініть можливості масштабування вашого хостинг-сервісу, щоб підтримувати зростання клієнтської бази та забезпечувати стійку продуктивність. Це може включати додавання додаткових серверів, налаштування балансування навантаження або використання хмарних ресурсів. У будь-якому випадку ви маєте передбачити варіант зростання замовлень та великих запитів від клієнтів, яким необхідно буде розширювати послуги у майбутньому. Ви повинні бути готові, тому складіть план дій для розширення послуг хостингу.

Резервне копіювання даних: Розробіть систему резервного копіювання даних, щоб забезпечити збереження інформації у разі збоїв або втрати даних. Регулярно створюйте резервні копії та перевіряйте їх відновлення. Це насамперед убезпечить ваші проекти, а також сайти ваших клієнтів.

Моніторинг та аналітика: Налаштуйте інструменти моніторингу та аналітики, щоб відстежувати продуктивність сервера, доступність ресурсів, використання пропускної здатності та поведінку користувачів. Це допоможе вам виявити та вирішити проблеми швидко, а також зрозуміти потреби в розширенні або оптимізації вашого сервісу.

Оновлення та підтримка програмного забезпечення: Регулярно оновлюйте програмне забезпечення на сервері, включаючи операційну систему, веб-сервери, бази даних та інші компоненти. Це допоможе усунути вразливості безпеки, покращити продуктивність та отримати нові функції.

Сертифікати безпеки SSL: Встановіть SSL-сертифікати на вашому хостингу, щоб забезпечити шифрування даних та захист конфіденційності користувачів. SSL-сертифікати також допоможуть встановити довіру та підвищити рейтинг вашого хостинг-сервісу. Також надайте можливість встановлення сертифікатів на сайти клієнтів, це буде перевага вашого хостингу, якщо, наприклад, ви надасте автоматичне підключення безкоштовних сертифікатів від Lets encrypt.

Дотримання закону: Враховуйте законодавчі вимоги щодо хостингу, особливо щодо захисту даних та конфіденційності. Переконайтеся, що ви дотримуєтеся відповідних норм та вимог у вашій юрисдикції. Також складіть договір угоду на використання послуг, з якою клієнт повинен ознайомитись та погодитись при використанні послуги. Це захистить ваш сервіс у майбутньому, особливо якщо його використовують з несумлінною метою.
Реклама та просування послуг: Розробте план маркетингу та реклами, щоб залучити клієнтів до вашого хостинг-сервісу. Це може включати розміщення оголошень, участь у спільнотах, створення партнерських програм та інші маркетингові стратегії. Способів просування сайту сьогодні тисячі, серед яких є платні та безкоштовні. Тому якщо у вас немає часу займатися просуванням самостійно, ви можете найняти спеціаліста у СЕО сфері.

Слідкуйте за тенденціями в індустрії хостингу та регулярно оновлюйте та розвивайте свій хостинг-сервіс, щоб залишатися конкурентоспроможним. Дослідіть нові технології, функції та інструменти, які можуть покращити вашу пропозицію та задовольнити потреби вже залучених клієнтів, та залучити нових.

Різниця між реселінгом та особистим сервером для перепродажу послуг

Якщо розглядати, що краще реселінг або особистий сервер для створення хостингу, варто врахувати, що у кожного з варіантів є переваги і недоліки. Насамперед на виділеному сервері ви отримуєте повну свободу дій, тільки ви керуєте своїми клієнтами, тарифами, програмним забезпеченням. На реселінгу ви використовуєте вже встановлене хостером ПЗ і його немає можливості замінити, оскільки це насправді віртуальний хостинг, де все вже налагоджено. При цьому не всім вашим клієнтам буде достатньо звичайного віртуального хостингу для роботи сайтів і може знадобитися VPS, у такому разі за допомогою реселінгу ви не зможете надати послугу. Але з іншого боку, на виділеному сервері знадобляться глибокі навички адміністрування серверів, якщо у вас немає вже підготовленої команди, то працювати буде практично неможливо. 

На реселінгу все набагато простіше. Якщо з'явився запит від клієнта, ви можете передати його на виконання хостеру, який придбав реселінг.


Якщо розглядати порівняння з точки ціни, то реселінг обійдеться вам значно дешевше, але не факт, що ви зможете дуже багато заробити, перепродуючи послуги віртуального хостингу під особистим брендом. На виділеному сервері, хоч він і дорожчий, можна створити велику кількість послуг і ті ж віртуальні сервери принесуть вам відмінний дохід.

Реселлінг більше для хостерів-початківців або, наприклад, для веб студій, у яких багато однотипних сайтів, яким потрібен хостинг. Виділений сервер для тих, хто хоче розвиватися далі і стає повноцінним хостером. Якщо у вас залишилися питання щодо створення хостингу, на нашому блозі також є додаткова стаття, яка базується на нашому особистому досвіді створення хостинг компанії.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1188
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2