коментарів
Поділитися статтею:

FastPanel vs ISPmanager. Що обрати?

03.08.2022 668 на прочитання 11 хвилин

Часто наші користувачі запитують, що обрати під час замовлення віртуального сервера - FastPanel чи ISPmanager? Що краще, та який функціонал панелей. У цьому огляді ми порівняли можливості цих панелей, щоб вам було простіше зробити вибір.

Переваги FastPanel

FastPanel - багатофункціональна панель, яка вирішить більшість завдань користувача сервера. Серед основних переваг – автоматичне створення користувачів, баз даних, FTP користувачів, генерація паролів. За допомогою FastPanel можна налаштувати резервне копіювання на локальний комп'ютер або віддалене сховище хмар. Є зручний файловий менеджер, який також підтримує завантаження та розпакування архівів. Для безпечного використання панелі також можна підключити двофакторну аутентифікацію, а також сканувати вразливість за допомогою AI-Bolit.

FastPanel - сучасна розробка, функціонал якої дозволить виконати всі завдання налаштування сайту на сервері.

Переваги ISPmanager

Серед переваг ISPmanager - основне це робота з різним ПЗ. Також в панелі є можливість поділу прав: адміністратор, реселлер та користувач. На цій панелі ви зможете встановлювати додаткові модулі для роботи з Python, Perl та PHP, а також розширення. Є також функціонал для створення резервних копій, захист від спаму та можливості перегляду серверної статистики.

ISPmanager панель старша, ніж FastPanel, але все ж таки у неї є свої недоліки, які звичайному користувачеві будуть непомітні.

Порівняння функціоналу FastPanel та ISPmanager

Функціонал

ISPmanager

FastPanel

Підтримувані ОС

CentOS, Debian, Ubuntu

CentOS, Debian, Ubuntu, AlmaLinux, Rocky Linux

Веб-сервери

Apache, Nginx, Apache+Nginx

Nginx, apache, php-fpm

Режими PHP

DSO (mod_php), FastCGI, CGI

CGI/PHP-FPM/FastCGI

Вибір версії PHP

Є

Є

СУБД

MySQL, PostgreSQL

MySQL, PostgreSQL

Керування БД

Створення/видалення БД і користувачів БД, створення дампів БД, phpMyAdmin, phpPgAdmin

Створення/видалення БД і користувачів БД, створення дампів БД, phpMyAdmin, phpPgAdmin

Встановлення скриптів та CMS

Є

Є

SSL

Let's Encrypt

Let's Encrypt

DNS сервер

BIND, PowerDNS

Bind9

FTP-сервер

ProFTPd, PureFTPd, vsFTPd

ProFTPD

Файловий менеджер

Є

Є

Резервне копіювання

Є

Є

Поштовий клієнт

Roundcube і Afterlogic

Roundcube

Системні вимоги

1 Гб ОЗУ і 10 ГБ диску

1 ГБ ОЗУ і 5 ГБ диску

Реселинг хостингу

Є

Немає

Зручність використання FastPanel та ISPmanager

FastPanel та ISPmanager однозначно зручні у використанні. Обидві панелі мають зрозумілий і простий інтерфейс, з яким розбереться навіть новачок. Тому, якщо порівнювати ці панелі з іншими, наприклад, Vesta, Directadmin або Plesk, FastPanel і ISPmanager більш прості і зрозумілі.

У меню ISPmanager у вигляді таблиць, де непотрібний на даний момент функціонал для роботи можна згортати. Також є додавання до Вибраного та зручного пошукового рядка.

FastPanel не має нічого зайвого, доступний стандартний набір для роботи з сайтом. Це ідеальний варіант для новачка, тому що в панелі все інтуїтивно зрозуміло, навіть виходячи із значків панелі.

Ви можете керувати сайтом, поштою, базами даних, резервними копіями за допомогою простого інтерфейсу:

 

Вартість FastPanel та ISPmanager

FastPanel – повністю безкоштовна, і це безперечно дуже великий плюс. Для більшості користувачів він вирішальний при виборі панелі на сервер. Жодних прихованих платежів, FastPanel доступна всім.
ISPmanager – платна панель, є тестовий період 14 днів. Вартість залежить від кількості сайтів (доменів), які ви плануєте розмістити на сервері. Наприклад, до 10, від 11 до 50, або повний безліміт (найдорожчий варіант). Мінімальна вартість від 4,5 $ на місяць.

Зміни вартості панелі ISPmanager в сторону збільшення з'явилися нещодавно, але саме вони і відштовхнули більшість користувачів, які почали шукати дешевшу альтернативу.

Документація FastPanel та ISPmanager

Для роботи з обома панелями в мережі є багато інструкцій, у тому числі і від розробників панелі. Для ISPmanager ви знайдете набагато більше мануалів, так як ця панель працює набагато довше, ніж FastPanel. У ISPmanager є також база знань та спеціальний розділ "Ідеї та проблеми". У ньому можна знайти помилки та вирішення проблем, з якими раніше зіткнулися інші користувачі панелі керування. У FastPanel є також база знань з докладними інструкціями щодо налаштування панелі та перенесення сайтів, у будь-якому випадку ви також можете звернутися до свого хостинг-провайдера, та технічний відділ підкаже у вирішенні завдання.

Якщо ви орендуєте сервер з панеллю в ГіперХості, то наші фахівці вже досить довгий час працюють з FastPanel та ISPmanager і обов'язково допоможуть розібратися з функціоналом і налаштувати роботу сайту за допомогою будь-якої з цих панелей.

Що вибрати FastPanel чи ISPmanager?

Якщо бюджет обмежений, то вибір однозначний – FastPanel. Панель безкоштовна, а її функціоналу буде достатньо для повноцінної роботи із сервером. Якщо ви раніше вже працювали з ISPmanager, а звикати в новій панелі немає сил і часу, тоді продовжуйте роботу з ISPmanager. Функціонал даної панелі підходить практичний під усі завдання, також є можливості для реселлінгу хостингу, що особливо актуально для веб-студій та фрілансерів, які розміщують сайти клієнтів на одному сервері та підтримують їх.

Якщо ви раніше не працювали з жодною панеллю управління сервера, рекомендуємо замовити тест сервера з більш зручною на вашу думку панеллю. На час тестування ви зможете перевірити весь функціонал та остаточно визначитися з рішенням.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1150
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1