коментарів
Поділитися статтею:

Як обрати хмарний хостинг? Рейтинг хмарних хостингів в Україні

24.08.2022 936 на прочитання 8 хвилин

Що таке хмарний хостинг?

Хмарний хостинг - один із видів послуг хостингу, коли користувачеві виділяються ресурси на кластері серверів, і при необхідності вони масштабуються, оплата при цьому йде лише за використані ресурси. Хмарний хостинг в основному використовують проекти з великим трафіком та стрибками навантаження, наприклад, у пік розпродажу інтернет-магазинів. Хмарний хостинг менш популярний, ніж віртуальний хостинг або віртуальний приватний сервер, хоча в ньому також багато переваг для роботи. Перший хмарний хостинг запущено у 1999 року компанією Salesforce.
Часто деякі хостинг-провайдери під назвою хмарного хостингу продають послуги VPS, але це обман, оскільки VPS та хмара – різні по суті роботи послуги для різних проектів. В Україні хмарний хостинг можна зустріти рідко, лише деякі провайдери надають таку послугу.

Відмінності VPS та хмарного хостингу

VPS і хмарний хостинг - різні послуги, хоча використовуються під ті самі цілі - розміщення сайтів і додатків і підтримка їх роботи.
VPS (віртуальний приватний сервер) – це виділені стабільні ресурси під одного користувача, який їх придбав. Хмарний хостинг - це кластерна система із серверів, ресурси яких виділяються в залежності від вимог проекту в даний момент, а якщо вони надалі не використовуються, то просто відключаються від вашої послуги.

Ще одна суттєва різниця між ВВС та хмарою – це ціна. Ви можете купити VPS навіть за пару доларів, хмарна послуга буде набагато дорожчою, особливо в піки навантаження на сервери. Безкоштовний хмарний хостинг - міф. Ви можете знайти безкоштовну послугу, наприклад Amazon (AWS) або Heroku. Але все одно, при замовленні необхідно прив'язати банківську картку, а після завершення безкоштовного періоду для продовження послуги платити. Подібні безкоштовні послуги підходять тільки для старту роботи, але ніяк для роботи основного проекту.

Переваги VPS

На VPS власник сервера отримує виділені ресурси, частина сервера під свої завдання. Ці ресурси зменшуються або збільшуються лише за запитом власника послуги та оплачуються за стабільною ціною залежно від обраного циклу оплати (щомісячно, щоквартально, піврічно тощо). Даний варіант дешевше порівняно з хмарним хостингом і прозоріший у роботі для користувача сервером.
Серед основних переваг VPS слід виділити:

- можливість встановлювати свою ОС та будь-яке необхідне ПЗ

- можливість дозамовлення виділених IP адрес

- зміни будь-яких налаштувань сервера за необхідності

- вибір панелі керування

- незалежність від сусідів по серверу

- виділений простір, у тому числі диск, ОЗУ, ядра

- швидке збільшення або зменшення ресурсів сервера на запит

- можливість переустановки або перезавантаження машини

- можливість попереднього тесту (є майже у всіх хостинг провайдерів на запит)

- вибір та зміна локації за необхідності

- підключення додаткових послуг на запит, наприклад, SSL сертифіката, додаткових IP, CDN кешування.
схема переваг ВПС серверів

На VPS ви отримуєте свій майданчик для роботи проекту, при цьому можна почати з мінімального тарифу, а в ході зростання проекту переходити на тариф вище, при цьому робиться лише доплата різниці між тарифними планами серверів.

В Україні практично всі хостери пропонують послугу VPS хостингу, праці не складе знайти вигідний тарифний план з необхідними функціями та у відповідній локації сервера, в тому числі в Україні.

VPS підходить для: високо навантажених сайтів, для тестування проектів, для встановлення особистого VPN, для поштових серверів, 1С, ігор, організації віддалених робочих столів, телефонія, навчальні проекти, додатків.

Переваги хмарного хостингу

Незважаючи на те, що хмарний хостинг менш популярний в Україні, а більш затребуваний за кордоном, у ньому також є набір якостей та переваг, які вигідно його виділяють на тлі інших видів хостингу:

- високий рівень стійкості до відмов у разі виходу з ладу одного з серверів кластера

- гнучкість та масштабованість у разі підвищення навантаження на ваш проект

- ізоляція від сусідніх проектів

- безпека на рівні дата-центру

- практично необмежені ресурси, якщо ваш проект дуже швидко набирає обертів і приваблює все більше користувачів з кожним днем.

- мінімальні обмеження щодо розміщення ПЗ

- повністю автоматизований сервіс для зручної та швидкої роботи

- оплата тільки за ресурси, які були використані для роботи проекту.

Хмарний хостинг ідеальний для: швидко зростаючих інтернет-магазинів, сайтів новин, проектів лідогенерації.

Хмарні сервери використовують компанії гіганти Google, Facebook, Amazon, Microsoft.
схема переваг хмарного хостингу

Незважаючи на кількість безперечних переваг, основним недоліком є ​​ціна. У разі непередбаченого навантаження на сервер вам доведеться багато заплатити за масштабованість тарифу, а як відомо різко навантаження може зрости з різних причин.

Рейтинг хмарного хостингу в Україні

Компаній, які пропонують хмарний хостинг в Україні небагато. Деякі під виглядом хмарного хостингу продають звичайні VPS, тому слід бути уважним та краще уточнити перед покупкою. Якщо ваш проект дійсно вимагає хмари, а не стабільного VPS із виділеними ресурсами, ви можете скористатися спеціальними сайтами з рейтингами для пошуку хмарних рішень. Наприклад, на рейтингах хостингів hostings info, tophosting.in.ua, hostinghub, tophosts ви зможете знайти списки компаній, які пропонують хмарний хостинг як в Україні, так і за кордоном. Ви можете ознайомитися з тарифами, відгуками інших користувачів та оглядами компаній та підібрати відповідне рішення. Але, все ж таки, для початку рекомендуємо протестувати послугу і перевірити, чи справді вона витримує пікові навантаження, як має бути на хмарному хостингу.

Якщо хмара вам не потрібна, то для розміщення сайту або програми рекомендуємо вибрати VPS або VDS хостинг для стабільної та безпечної роботи.

Як вибрати хмарний хостинг?

Перед замовленням ви повинні ознайомитись з наступними характеристиками хмарного сервісу:

Безпека сервісу

Проаналізуйте, які функції безпеки пропонуються безкоштовно з коробки для кожного постачальника, якого ви оцінюєте, які додаткові платні послуги доступні, і де вам може знадобитися доповнити їх технологіями сторонніх партнерів. Безпека є головною проблемою в хмарі, тому дуже важливо ставити докладні питання, пов'язані з вашими унікальними варіантами використання, галуззю, вимогами та будь-якими іншими проблемами, які можуть виникнути у вас або виникали раніше на іншому хостингу.

Відповідність хмарним технологіям

Потім переконайтеся, що ви вибрали платформу хмарної архітектури, яка допоможе вам відповідати стандартам, які застосовуються до вашої галузі та організації. Незалежно від того, чи дотримуєтеся ви GDPR, SOC 2, PCI DSS, HIPAA або будь-які інші стандарти, переконайтеся, що ви розумієте, що потрібно для досягнення результату.

Архітектура сервісу

Вибираючи постачальника послуг хмар, подумайте про те, як архітектура буде інтегрована у ваші робочі процеси зараз і в майбутньому.

Керованість
Кожна служба підтримує різні інструменти та інтегрується з різними іншими службами. Якщо у вас є послуги, які є особливо важливими для вашої організації, переконайтеся, що вибраний вами постачальник хмарних послуг пропонує простий спосіб інтеграції з ними. Також визначте, скільки часу та зусиль потрібно вашій команді для управління різними аспектами хмарної інфраструктури, перш ніж ви приймете остаточне рішення.

Рівні обслуговування

Угода про рівень хмарних послуг (Cloud SLA) — важливий елемент, який слід враховувати під час вибору постачальника. Особливу увагу слід приділити юридичним вимогам щодо безпеки даних, розміщених у хмарній службі, особливо з огляду на GDPR.

Технічна підтримка

Якщо вам знадобиться допомога, чи зможете ви отримати її швидко та просто? У деяких випадках єдина підтримка, яку ви отримаєте, це чат або кол-центр. Перед тим, як вибрати постачальника хмарних послуг, заздалегідь поставте запитання щодо рівня та форми підтримки, до якої ви матимете доступ.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1