коментарів
Поділитися статтею:

Як перевірити скільки існує сайт

01.10.2024 на прочитання 6 хвилин

Нерідко виникає ситуація, коли необхідно дізнатися, як довго існує сайт. Це може бути, наприклад, разовою перевіркою в разі купівлі Інтернет-ресурсу або професійною необхідністю, якщо ви працюєте СЕО-фахівцем. У будь-якому разі, це досить затребувана процедура, яку потрібно знати. Розберемося з цим питанням і з'ясуємо, як можна швидко дізнатися, скільки існує сайт.

Отримайте точну інформацію про вік сайту з сервісом оцінки віку домену - довіряйте тільки перевіреним даним !

Що означає вираз «вік сайту»

Під віком будь-якого Інтернет-ресурсу найчастіше розуміють вік його домену, рідше - час, що минув від дня розміщення на ньому контенту. Обидва віки рідко збігаються, зазвичай один із них більший за інший.

Наприклад, якщо доменне ім'я було придбано ще до завершення розробки та тестування нового веб-ресурсу, то, очевидно, вік домену буде більшим. Якщо ж ви маєте вже працюючий сайт, але хочете перенести його на новий домен, то в такому разі більшим буде вік сайту.

Якщо один і той самий домен «пройшов» кілька життєвих циклів, то його вік буде відраховуватися від дати останньої реєстрації. Усі інші «життя» втрачаються. Це може бути, наприклад, у разі відмови від доменного імені кількох власників або ж несвоєчасної сплати за його продовження.    

Якщо вміст сайту в межах одного життєвого циклу домену зазнав кількох кардинальних змін, то з погляду СЕО-аудиту його вік має відраховуватися від дати розміщення контенту останньої версії веб-ресурсу. Така ситуація можлива при неодноразовій зміні цільової спрямованості сайту. І це логічно, оскільки під час кардинального оновлення контенту пошукові системи фактично з нуля створюють для сайту нове семантичне ядро і базу посилань, «забуваючи» при цьому всю попередню історію.

Навіщо потрібно знати, скільки існує сайт

Знання віку сайту може бути дуже корисним у низці випадків. Наведемо основні з них:

  • Для визначення рівня трастовості веб-ресурсу;
  • Для визначення авторитетності доменного імені DA;
  • Для виявлення шахрайських сайтів.

Знання відповідей на наведені питання допоможе отримати об'єктивну оцінку цінності та безпеки використання практично будь-якого Інтернет-ресурсу.

Як перевірити, скільки існує сайт

Перевірка віку Інтернет-ресурсу зазвичай не викликає якихось труднощів у досвідчених користувачів мережі та СЕО-фахівців. Перевірити потрібний веб-ресурс можна такими основними способами:

  • Виконати перевірку на рівні організаторів доменних зон;
  • Скористатися спеціалізованими онлайн-сервісами;
  • Скористатися вбудованими інструментами на сайті Реєстратора доменного імені.

Розглянемо детальніше кожен із наведених варіантів перевірки.

Перевірка на рівні організаторів доменних зон

Організатори доменних зон передбачили можливість перевірки домену на своїх Інтернет-ресурсах. Так, перейшовши на сторінку сервісу lookup Інтернет-корпорації ICANN, можна отримати всі відповіді, що цікавлять, щодо дати створення доменного імені. Єдине уточнення - у базі сервісу можуть бути відсутні імена національних доменів, наприклад, .ua, com.ua тощо. У цьому разі сервіс під час перевірки видасть відповідну помилку.

Альтернативним варіантом є використання сервісу Whois Lookup на сайті DomainTools. У цьому разі можна оперативно отримати дані практично про будь-який зареєстрований домен.

Використання спеціалізованих онлайн-сервісів

У мережі є кілька спеціалізованих веб-ресурсів, що дають змогу отримати вичерпні відповіді з приводу віку сайтів і доменних імен. Наведемо найвідоміші з них:

  • Веб-агрегатор Wayback Machine;
  • Сервіс WTOOLS.

Веб-агрегатор Wayback Machine являє собою постійно оновлюване сховище копій діючих Інтернет-сайтів. За даними самого сервісу, наразі він містить інформацію про 866 мільйонів сторінок Інтернет-ресурсів.

Сервіс дає змогу отримати дані не тільки про вік доменного імені, а й про всі сайти, які його використовували. Він зберігає копії веб-сторінок у хронологічному порядку, що дає змогу відстежувати історію використання доменного імені протягом усієї активної фази його життєвого циклу.

Головну сторінку сервісу наведено нижче.

Для прикладу спробуємо знайти інформацію про домен chernigov-grad.info, який нас цікавить, ввівши його ім'я в пошуковому рядку верхньої частини сторінки (див. скріншот нижче).

Після заповнення пошукового рядка натискаємо кнопку BROWSE HISTORY й отримуємо результат, представлений нижче.

Тут ми можемо вибрати один із варіантів: показати останню збережену копію (Latest) сайту або показати всі копії (Show All)

Маючи таку інформацію, можна отримати повне уявлення про досліджуване доменне ім'я, включно з усіма версіями сайтів, які його використовували.

Сервіс WTOOLS містить набір інструментів для визначення низки характеристик веб-ресурсів, зокрема й для отримання інформації про вік домену. Крім того, він підключений до вже розглянутого нами сервісу Wayback Machine, що дає змогу дізнатися повну історію доменного імені.

Нижче представлено веб-сторінку сервісу з інструментом для визначення віку домену.

Запустимо перевірку введеного нами домену. Нижче представлено результат обробки запиту.

Як видно з результатів, сервісом виведено інформацію про дату створення доменного імені та його вік, який наразі становить 13 років, 6 місяців і 29 днів. Посилання з назвою History of domain дає змогу перейти до результатів обробки даних про ресурс сервісом WayBack, про що вже йшлося вище.

Використання вбудованих інструментів на сайті Реєстратора доменного імені

Багато Реєстраторів доменних імен інтегрують інструменти для обробки інформації про домени у свої веб-ресурси. Нижче представлено веб-сторінку з відповідним інструментом українського Реєстратора доменних імен HyperHost.

Протестуємо його роботу, для чого введемо адресу нашого ресурсу у відповідне поле форми і натиснемо кнопку Перевірити.

Протестуємо його роботу, для чого введемо адресу нашого ресурсу у відповідне поле форми і натиснемо кнопку Перевірити.

Протестуємо його роботу, для чого введемо адресу нашого ресурсу у відповідне поле форми і натиснемо кнопку Перевірити.

Для перегляду інформації про дату створення домену можна також скористатися подібним WHOIS сервісом. Єдине, що в цьому разі доведеться підраховувати вік ресурсу самостійно.

Дізнатись вік домену

 


Close Screen
Yulia Lys
Статей: 74
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2