коментарів
Поділитися статтею:

Інтерв'ю з власником сервісу VPS.today. Всі фішки проекту для пошуку VPS

15.04.2021 1713 на прочитання 6 хвилин

Для читачів нашого блогу ми підготували інтерв'ю з власником ресурсу для підбору віртуальних серверів - VPS.today, Леонідом Сізовим. Все про "фішки" нового проекту і про те, як дійсно підібрати підходящу послугу для вашого проекту.

- Всі добре знають функціональний poiskvps, яка основна відмінна фішка vps.today?

Проект VPS.today - багато в чому експериментальний, роблячи його, я постарався врахувати досвід, набутий за час існування PoiskVPS. Якщо говорити відверто, то на PoiskVPS верстка вже не відповідає сучасним стандартам, наприклад, дається взнаки відсутність адаптивності, тоді як VPS.today я постарався зробити максимально привабливим зовні і зручним для кінцевого користувача. Також на VPS.today міститься значна кількість інформації про тарифи, якої на PoiskVPS просто немає: інформація про ціни на ліцензії ISPmanager і Windows Server, наявності тестового періоду, вказується теоретично можлива кількість трафіку, якщо він "не обмежений", можливість роботи конкретного хостера з російськими юридичними особами.

Деякі пошукові фільтри я вирішив спростити або виключити (наприклад, мінімальне значення для обсягу диска, оперативної пам'яті, частоти і кількості ядер процесора). Додана можливість порівняння тарифів на окремій сторінці.

-Чи є модерація відгуків на vps.today? Якщо так, то як вона відбувається, щоб відгук опублікували?

Модерація є, але скоріше для того, щоб не пропускати безглузді або помилкові повідомлення, ніж для маніпуляції результатами. Взагалі-то я дуже довго не хотів взагалі зв'язуватися з системою відгуків, так як практично неможливо перевірити, чи написані вони реальним клієнтом, але потім вирішив, що чому б і не спробувати.

-Хто цільова каталогу? При розробці каталогу враховуєте UX для різних ЦА або не поділяєте на новачків і фахівців?

Цільовою аудиторією я б назвав усіх, кому може знадобитися віртуальний сервер: це і новачки, які бажають освоїти веб-дизайн, програмування або адміністрування, і професіонали, які шукають найкраще рішення для конкретного проекту. При розробці намагаюся робити максимально просто і зрозуміло, а для недосвідчених користувачів поступово наповнюється FAQ по роботі з каталогом. Хотілося б також додати розділ з гайдами по ОС, роботі з панелями управління і ПЗ, але це настільки широка тема, що в даний момент ресурсів на це я не бачу.

-Ви як ніхто орієнтуєтеся в ринку послуг хостингу СНД, назвіть 5 сильних сторін провайдерів нашого регіону.

Насправді я можу бути досить суб'єктивний в своїх оцінках, так як більшість моїх користувачів - приватні особи або невеликі організації, і я практично не стикаюся, наприклад, з B2B-сектором. Для звичайного клієнта з СНД найчастіше буде зручно користуватися хостингом, що надається компанією з його країни, так як це спрощує оплату, спілкування з підтримкою і документообіг. Як правило хостинги з СНД можуть прийняти оплату безпосередньо або через агрегатори великою кількістю способів, поширених в регіоні (WebMoney, ЮMoney, QIWI, інтернет-банкінг, оплата за банківськими реквізитами), тоді як європейські і американські компанії часто працюють тільки з банківськими картами і PayPal .

Також можу відзначити той факт, що часто хостинги з СНД готові безкоштовно надати допомогу в адмініструванні, яке у західних компаній зазвичай або не виявляється, або оплачується окремо, що може істотно підвищити вартість послуг.

-На противагу назвіть, будь ласка, також 5 речей, в яких західні колеги однозначно лідирують.

Важко відповісти. Мабуть, масштаби галузі в цілому і участь IT-гігантів.

-Як змінився ринок віртуальних серверів за останні роки, і яким реально ви бачите його в найближчому майбутньому? (Перспективні технології, чого реально на ринку стало більше)

Технології, як відомо, не стоять на місці. З останніх знакових новинок варто згадати накопичувачі NVMe SSD, які зараз активно витісняють SSD з іншими інтерфейсами. Сильно помітно збільшення частки віртуалізації KVM в порівнянні з OpenVZ і XEN і іншими. Чотири роки тому я готував статтю на Хабре з порівняльним оглядом віртуальних серверів, і в той час KVM-тарифів виявилося трохи менше половини.

В даний момент 2201 з 2814 тарифів в каталозі побудовані на KVM, а це близько 77%.

-У 20-му році з ринку пішло безліч провайдерів різної величини, ви стежите за такою тенденцією? Це наслідки Covid або все-таки щось інше?

Компанії постійно йдуть і приходять, так було в усі часи моєї роботи. Великі хостинги поглинають більш дрібні, у когось виникають труднощі з інвесторами, хтось проводить реорганізацію. На жаль, відстежити причини вельми скрутно ... В цілому мені здається, що пандемія не сильно вплинула на галузь в цілому, так як більшість компаній досить безболісно змогли перевести співробітників на віддалену роботу і мінімізувати збитки.

-Чого ви очікуєте від vps.today, і які 3-5 нововведень очікувати користувачам на порталі?

Якихось суттєвих змін, якщо чесно, в найближчих планах немає. Сайт зараз працює так, як я задумував спочатку, тому зараз є дуже відповідальне завдання: стежити за актуальністю розміщеної інформації. Ми постійно моніторимо зміну тарифів, додаємо нові або видаляємо ті, які більше не продаються. Я вважаю, що актуальність інформації - це те, що відрізняє VPS.today від моїх конкурентів.

-Що можете порадити користувачам, які шукають VPS / VDS, з вашого особистого досвіду?

В першу чергу гнатися не за ціною, а за якістю, якщо метою покупки сервера не є "пограти". Дуже часто бачу, що користувачі купують сервери за вартістю на 10% нижче за ринок у хостера, який з'явився вчора у когось на балконі, і скаржаться, що він не працює. Все-таки, зараз дуже багато компаній, що давно зарекомендували себе на ринку (ваша в їх числі), і набагато надійніше скористатися їхніми пропозиціями, ніж варіантами від новоспечених хостерів.

- Особливості проекту VPS.today

Основною особливістю моїх проектів є дуже серйозний підхід до актуальності розміщеної інформації. Редактори постійно стежать за оновленнями тарифів, в разі необхідності ставлячи питання і вносячи виправлення.

Всі компанії, представлені в каталозі, "живі" і працюють, в той час як у конкурентів часто зустрічається список з 500 хостерів, частина з яких вже припинила свою діяльність або не відповідає визначеним вимогам (наприклад, якщо хостер в робочі дні відповідає на простий тікет довше 24 годин, то це може послужити приводом для відключення картки компанії).

Коментар до інтерв'ю

На сьогоднішній день дійсно ціна перестала бути вирішальним фактором при виборі послуги. Досвідчений клієнт розуміє, що хороший хостинг - дешевим не буває, і користувачі такого хостингу заплатять власну своєрідну ціну. Саме з метою звернути увагу на весь спектр послуги VPS / VDS і створювалися проект VPS.today.

Від себе, хочемо подякувати Леоніду за розгорнуті відповіді і побажати розвитку його проектам.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1