коментарів
Поділитися статтею:

Ким занятий домен?

29.02.2024 на прочитання 3 хвилини

Щороку у світі реєструються мільйони доменів, усі вони мають свого власника та дані про нього зберігаються у спеціальній базі. Ці дані обов'язково потрібно вказати при реєстрації домену, що в свою чергу дозволяє відкрито вести діяльність у мережі Інтернет і у разі порушення знайти спеціалізованим службам власника. При необхідності будь-який користувач може також дізнатися інформацію, ким зайнятий домен, дату реєстрації, його статус та багато іншого за допомогою інструмента WHOIS. Знайти вільний домен можна на сайті реєстратора.

Напевно, перше, що спадає на думку навіщо звичайному користувачеві може бути корисна ця інформація. Стане в нагоді може в різних випадках, розглянемо популярні запити при використанні WHOIS:

 

  •  Фішинг. Наприклад, ви перейшли на сайт і не впевнені в його справжності та хорошій репутації, а через WHOIS можна перевірити, як довго існує цей домен, в більшості випадків шахраї мають “свіжий” домен.
  • Дублікати оригінальних сайтів. Якщо це сайт організації, то WHOIS покаже, чи справді це її сайт чи просто "виріб", що часто зустрічається з дорогими та відомими брендами.
  • Перекуп домену. Ще один приклад корисності WHOIS, це коли ви знайшли хорошу назву для свого сайту, але домен вже зайнятий, і ви бачите, що власник закинув сайт, тоді можна зв'язатися з ним і домовитися про продаж цього домену.

                                                         

Що таке WHOIS?

WHOIS створювався як реєстр з контактною та технічною інформацією про власників для підвищення безпеки в мережі. Там можна було знайти відомості про дату реєстрації, дізнатися, хто є реєстратором домену, сервери імен, контактну інформацію власника та інше. База WHOIS підпорядковується правилам всесвітньої організації ICANN, що свідчить про надійність зберігання та збору даних. Але сама ICANN, не займається її наповненням, є базою управління кількома регістрами доменних зон, які мають свої каталоги. Тому, якщо ви не можете знайти інформацію щодо певної доменної зони, зайдіть на сайт власника цієї зони та перевірте там. Перевірка вільних доменів.

Трохи розберемо, як виглядає сам інструмент WHOIS і як його використовувати. Тут все дуже просто, більшість таких програм мають всього одне поле, де потрібно вписати домен і кнопку по типу  "Перевірити", після чого система видасть доступні дані про домен. Розглянемо з прикладу WHOIS компанії ГіперХост.

               

Що таке конфіденційність даних WHOIS

На жаль, згодом відкриті контактні дані почали залучати шахраїв, вони почали збирати електронні пошти, номери телефону та інші дані власників доменних зон для своїх афер. Тому, щоб це викорінити, існує послуга, як приховування особистої інформації клієнта. У такому випадку йде заміна даних власника домену на реєстратора, який на даний момент обслуговує домен. Реєстратор тут виступає як посередник між клієнтом та іншими особами, і для початку йде звернення до нього.

Також така опція не доступна для всіх доменних зон, наприклад, не відповідає наступним TLD: .co.uk, .uk, .au, .com.au, .de, .io. Тому, якщо для вас це важливий момент, уточнюйте у реєстратора про наявність послуги «захист Whois» для обраної зони.


Close Screen
Yurii Prokopyshyn
Статей: 175
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2