коментарів
Поділитися статтею:

Метавсесвіт - все, що ви хотіли запитати, простими словами

28.01.2022 2260 на прочитання 12 хвилин

Метавсесвіт: що це таке простими словами, перспективні метавсесвіти та основні особливості віртуального світу розглянемо у цій статті. Також ми підібрали топ цікавих метавсесвітів на сьогодні.new virtual reality


Що таке Метавсесвіт

Метавсесвіт (metaverse) - це онлайн-світ, віртуальний простір, в якому люди використовують свої цифрові аватари і виконують віртуальні дії, які вони можуть виконувати в реальному світі, наприклад, будівництво, володіння цифровою нерухомістю, використання цифрової валюти, яка може перетворюватися на віртуальні чи реальні транзакції. Це, як окрема екосистема, сукупність віртуальної і доповненої реальності.

Технічно метавсесвіт є комбінацією декількох технологій, включаючи програмне забезпечення, апаратні пристрої та AR/VR/MR зі спеціальними звуковими та геопросторовими можливостями.

Метавсесвіт не є новою концепцією. Метавсесвіт - це віртуальний цифровий світ. І концепція метавсесвіту була реалізована і існує деякий час у тій чи іншій формі. Кожен із нас уже стикався з нею у своєму житті, але просто ще не надав цьому значення. Особливо в епоху карантинів і віртуального спілкування, де метавсесвіт стає дедалі ближчим до кожного з нас. Ось кілька "живих" прикладів метавсесвітів:

- Збори по мережі в спеціальних "кімнатах", де люди можуть використовувати свої аватари, такі як Microsoft Teams.

- Онлайн-відеоігри та платформи, такі як Second Life, де люди можуть створювати свої аватари, створювати особистості, здійснювати угоди з цифровими активами та бути певною особистістю у цифровому світі.

- Відеоігри, такі як Minecraft, Fortnite та Roblox.

- NBA Live, де людина може стати одним із гравців та грати у складі команди.

- Віртуальні концерти та вечірки з реальними людьми, які транслюються у прямому ефірі у вигляді 3D-голограм

- Віртуальні торгові центри, де можна робити покупки.

- Віртуальні музеї, парки, де можна гуляти тощо.

Сьогодні технології у сфері метавсесвіту розвиваються величезними темпами. Так, минулого 2021 року в Китаї вже був представлений перший метавсесвіт. Інвестори масово закуповують земельні ділянки, а компанія Майкрософт вирішила йти за Фейсбуком і також оголосила про розробку свого метавсесвіту. У 2022 році в метавсесвіті відомий бренд H&M відкрив магазин, де користувачі можуть пройтися магазином, вибрати товар і купити його.

Основні характеристики метавсесвіту (про метавсесвіт):

✓ Безкінечність, у неї немає початку та кінця роботи

✓ До неї може підключитися необмежену кількість аудиторії

✓ Повинна бути економічна структура та система отримання винагороди

✓ Повинна об'єднувати цифровий та фізичний світ

✓ Сумісність усіх даних із різних цифрових світів

✓ Наповненість контентом, який створюють користувачі та підприємства

✓ Незалежність від зовнішнього світу

✓ Її не можна поставити на паузу або скинути до початкових установок.

Тому існуючі сьогодні онлайн ігри ніяк не можна назвати повноцінними метавсесвітами.

Найперспективніші метавсесвіти

Розглянемо найпопулярніші сьогодні проекти метавсесвіту. Це, насамперед, деякі з провідних компаній, які розробляють метавсесвіт, включаючи Microsoft, Unity Software, Nvidia та Meta (раніше Facebook).

Гра метавсесвіту Microsoft полягає в тому, щоб донести метавсесвіт до підприємств.

У просторі соціальних мереж Meta та Snap – це дві компанії, які вкладають значні кошти у метавсесвіт.

Roblox - це ігрова компанія, яка об'єднує людей за допомогою гри та зосередилася на метавсесвіті.

Ігрові компанії Electronic Arts та Activision Blizzard вже працюють над іграми, які оживлять метавсесвіт за допомогою різних ігор.

У музичному просторі Warner Music активно інвестує у метавсесвіт.

Список перспективних метавсесвітів на початок 2022 року:

The Sandbox

В системі доступний власний торговий майданчик NFT та ігрова платформа.

Decentraland
Тут можна купити земельні ділянки, створити твори мистецтва, невзаємозамінні токени.

Moonscape

Молодий проект гра у вигляді стратегії, де всі деталі продумані до дрібниць.

Star Atlas DAO
Платформа - це простір відкритого космосу вивчення всесвіту. Саме тому токен POLIS — перспективний напрямок.

GAIA Everworld
Проект, який розробники постійно вдосконалюють, є інвестиційним інструментом з непоганою перспективою за даними 2021 року.

Експерт Остін Арнольд виділив найперспективніші токени метавсесвітів: Theta Network (THETA), Gaia Everworld (GAIA) та Star Atlas (ATLAS). Саме вони можуть зростати найближчим часом.

Думки інших експертів можуть, звичайно ж, відрізнятимуться, оскільки криптовалюта - не стабільний актив, тому ми не даємо інвестиційних порад, а вся інформація представлена ​​в інформаційних цілях. Ви можете поділитися своїм поглядом у коментарях під статтею нижче, ми будемо дуже раді зворотному зв'язку.
Одне з найпоширеніших питань — як інвестувати в метавсесвіт. Один із способів інвестувати в метавсесвіт - це інвестувати в компанії, які створюють метавсесвіт та технології, пов'язані з ним. Деякі з компаній, які лідирують у гонці метавсесвітів, - це Microsoft, Meta, Unity Software та Nvidia. Більшість виробників ігрових та AR/VR-пристроїв, таких як Sony, HTC, Google, Samsung та Nintendo, вже працюють або думають про роботу над метавсесвітом. Інвестування в ці компанії означає, що ви можете інвестувати у метавсесвіт.

Де купити акції метавсесвіту?

Цифрові активи - це основний спосіб інвестування в метавсесвіт. Декілька інноваційних компаній та стартапів у світі блокчейну та криптовалюти розпочали роботу над створенням цифрових токенів, які можна використовувати в іграх та інших додатках. Багато хто з цих ігор частково використовують метавсесвіт і використовують 3D-об'єкти та уявлення реального світу у віртуальних світах. Існують криптовалюти, які розробляються для використання в іграх та додатках на основі метавсесвіту. NFT - одне з перших великих застосувань криптовалют, що використовуються в метавсесвітах.

"Meta" - всесвіт Марка Цукерберга

У 1992 році вперше з'явився термін "метавселенная", в романі "Лавіна" Н.Стівенсона. У цій книзі метавсесвіт – це цифровий світ, який заміняв реальність, а всі персонажі – аватари. Саме в цьому метавсесвіті користувачі ставали героями і могли рятувати всесвіт, тоді як насправді залишалися невдахами.

М. Цукерберг сьогодні працює над своєю власною meta - це метавсесвіт для користувачів з реального світу, з використанням VR та AR-технологій.

Понад 10 тис. співробітників компанії Цукерберга розробляють можливий метавсесвіт. У результаті повинна вийде система, де спілкування користувачів буде за допомогою аватарів, весь контент – це система голограм, користувачі матимуть віртуальний дім та робочі місця.

За словами Цукерберга, у новому метавсесвіті користувачі не будуть прив'язані до якоїсь конкретної соціальної мережі. Аватар користувача може бути прив'язаний до облікового запису однієї з соц.мереж на вибір користувача, чи особи в різних додатках.

Сьогодні Meta розробляє Project Cambria – гарнітуру доповненої реальності, а також окуляри доповненої реальності, про які поки що мало що відомо – Project Nazaré.

Особливо на оновлень у системі чекають любителі ігор. Наприклад, Oculus Quest 2 найближчим часом планує VR-перевидання гри GTA: San Andreas, у якої дуже багато шанувальників з усього світу. Користувачі зможуть грати разом, перебуваючи в різних точках планети, використовуючи можливості доповненої реальності.

Що чекає на підприємців? Виходячи із заяв компанії, вони працюють у бік зменшення вартості оплати послуг. Тепер підприємці зможуть створювати свої продукти безпосередньо у метавсесвіті, знаходити тут клієнтів та взаємодіяти з необхідними технологіями.

Вся глобальність плану створення метавсесвіту Meta – це створення єдиного простору з єдиними правилами для всіх.

Але, крім компаній Цукерберга, розробляються ще й інші метавсесвіти від світових компаній. Що ж цікавого роблять вони?

Mesh від Microsoft була представлена ​​в 2021 році. Це віртуальний майданчик, де можна проводити зустрічі онлайн і при цьому забезпечувати трансляцію зображень. У свою чергу, технологія Azure Digital Twins дозволяє створити модель свого двійника.

Google ще минулого року зробив презентацію Project Starline. Це спеціальна кабіна для організації відеозв'язку, що забезпечує ефект присутності.

На сьогоднішній день гра Fortnite є найбільш реальним прототипом метавсесвіту, це вже свій віртуальний світ, де користувачі спілкуються, роблять покупки і, навіть, дивляться концерти. Крім того, у Fortnite дають інтерв'ю навіть світові знаменитості.

Платформа Virbela – це частковий образ метавсесвіту. Користувачі з різних точок світу можуть разом подорожувати, грати, працювати, все це відбувається на базі Virbela.

Як бачимо, всесвіт Марка Цукерберга, не єдина розробка метавсесвіту на сьогодні, і в найближчому майбутньому це тільки набере обертів.

Проблеми метавсесвіту

Перша проблема - це модерація інформації у метавсесвіті. Потоки даних та всього можливого контенту дуже складно контролювати. Хто оцінитиме моральну сторону всієї інформації в метавсесвіті, і як почуватиметься користувач системи, якому все дозволено, на відміну від реального світу? На сьогодні питань набагато більше, ніж відповідей, а метавсесвіт лише набирає обертів, і що буде далі?

Друга проблемна точка – це зберігання даних користувачів. Метасвіт зберігає не тільки ваші фото, відео або тексту, але й будь-які рухи, які ви робите в системі. У такому разі необхідно забезпечити максимальний захист даних від зловмисників.

Відповідальність за інтелектуальну власність. Наприклад, якщо в житті у вас украдуть автомобіль, але правоохоронні органи шукатимуть злодія, а якщо у грі у вас викрали куплений вами автомобіль, то хто його шукатиме?

Але ще одне відкрите питання: як держава контролюватиме систему, чи контроль буде лише від компаній, які створюють метасвіти?

Криптовалюти метавсесвітів

Криптовалюти – одна з основних частин метавсесвіту. Це основа економіки, яка сміливо крокує у майбутнє. Користувач за допомогою крипти зможе купувати цифрові товари, цей процес вже запущений – чого тільки варті NFT продукти. Швидше за все, монополізації у цій галузі мало можливі.

На сьогодні можна виділити список криптовалют, які вже популярні у метавсесвіті. Отже, криптовалюти метавсесвітів:

У платформі віртуальної реальності Decentraland використовується токен проекту MANA. Вона дуже приваблива для користувачів-початківців, як і сам Decentraland, який стрімко зростає. MANA працює на блокчейні ефіру з високим рівнем безпеки.

Віртуальний світ The Sandbox дозволяє купувати та продавати землю за монети SAND. Платформа дозволяє на розсуд розпоряджатися землею у світі, зокрема створювати свої ігри чи іншу власність. SAND також функціонує на базі безпечного ефіру.

Гравці Axie Infinity користуються токеном AXS. У цій грі користувачі будують свої королівства, а також шукають скарби. Найдорожчий Axie продали за 300 ефіріумів, найдешевші починаються від 150 доларів.

На платформі Enjin використовується валюта ENJ. Enjin – це унікальна система, яка допомагає розширювати діяльність користувачів за допомогою NFT та QR. Enjin заснований на базі Ефіріуму.

Крім цих криптовалют метавсесвітів ще можна назвати Star Atlas (ATLAS), WEMIX, NetVRk.

Навіщо купувати землю у метавсесвіті

Земля в метавсесвіті - це цифровий актив, який неможливо відтворити насправді. Купівля землі сьогодні доступна в різних метасвітів, і ціни значно відрізняються.

Купивши землю у метавсесвіті, ви можете створити нову особистість, заводити віртуальні знайомства, будувати будинок чи бізнес. Підключиться до метавсесвіту можна або зі звичайного браузера або за допомогою 3Д. Але головна умова - у вас має бути куплена ділянка або валюта метавсесвіту.

Сьогодні віртуальна реальність - це не тільки ігри, як багато хто рахує. Багато світових компаній вже відкрили віртуальні офіси і торгують у віртуальному світі, тому вони й закуповують “землю” у метавсесвіті під свій бізнес.

Ділянки в добрих місцях коштують дорого. Наприклад, нещодавно за $2,5 млн було продано ділянку у кварталі Fashion Street, і це далеко не межа. 

Саме ажіотаж і думка не встигнути купити хороший варіант змушує інвестувати в метавсесвіт такі величезні суми.

У цифрове мистецтво вже вкладено величезні кошти, тому тепер колекціонери бояться не проґавити свою можливість демонстрації куплених шедеврів. Інвестиції в метасвіт дійсно користуються попитом, але де і як купують майданчики?

Наприклад, можна використовувати маркетплейси. На Opensea ви можете купити ділянки в Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels, для цього необхідно мати криптовалюту. Далі цією землею ви можете розпоряджатися на свій розсуд: вести бізнес, здавати в оренду, будувати житло тощо. Але поки що складно сказати, в який метавсесвіт таки вигідніше інвестувати гроші.

На Opensea ви можете купити ділянки в Sandbox, Decentraland, Cryptovoxels, для цього необхідно мати криптовалюту.

Багато скептиків вважають, що продаж землі в метавсесвіті це лише спекуляція, в яку користувачі дуже вірять, але розвиток технологій метавсесвіту та доля світових компаній у цьому, говорить про інше. Час покаже, хто мав рацію, і настане цей час дуже скоро. А як ви вважаєте?


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1