коментарів
Поділитися статтею:

Що обрати Cpanel чи ISPmanager для роботи з хостингом?

15.05.2020 на прочитання 6 хвилин


Користувачі хостингу часто вагаються у виборі між Cpanel і ISPmanager. Яку панель краще вибрати для роботи з сервером? У даній статті проведу порівняльний аналіз цих двох панелей керування з точки зору їх функціоналу і зручності використання для звичайного користувача хостингом чи сервером.

Панель керування хостингом або сервером - це спеціальний програмний інструмент, за допомогою якого користувач працює з сервером без використання команд. Які завдання можна виконувати за допомогою панелі:

  • управління поштовими сервісами, базами даних і ФТП-акаунтами;
  • видалення і додавання доменів і піддоменів;
  • завантаження файлів;
  • перегляд статистики по використанню параметрів тарифу, в тому числі статистика по трафіку;
  • настройка встановлених скриптів і програм.

Крім того надається ще багато інших можливостей для роботи користувача панелі керування.

У даній статті порівняємо найбільш популярні панелі керування серед користувачів хостингу Cpanel та ISPmanager, і розглянемо найголовніше питання - чим вони відрізняються між собою.

Зауважимо, що обидві панелі керування, доступні в тарифах віртуального хостингу.

Цінова політика

Ці дві панелі керування є найбільш популярними на території СНД. Світове лідерство віддано саме cPanel, але у нас також користується популярністю ISPmanager. Основні переваги панелей - Вартість і зручність використання панелей керування. Правда, якщо враховувати ціну ISPmanager для окремого сервера (VPS або dedicated), то вона значно нижча ніж у cPanel. На тарифах віртуального хостингу ціна значення не має, так як використання панелі на таких послугах безкоштовне.

Стабільність

Ще один важливий фактор, який в першу чергу необхідно враховувати при виборі панелі керування хостингом / сервером. Часто можуть виникати збої в роботі хостингу саме через оновлення ПЗ, панелі або несумісності конфігурацій.

На думку більшості користувачів, cPanel - надійна і стабільна для роботи з хостингом, а помилки, які можуть виникати, це велика рідкість, що добре позначається на репутації панелі керування. Але в будь-якому випадку і на будь-якому хостингу необхідно створювати нові резервні копії інформації. Бекапи - це відмінна звичка для будь-якого користувача хостингу. ISPmanager - також досить стабільне ПО, але часто відбуваються оновлення, які можуть тимчасово ускладнити роботу.

Технічна підтримка від розробників

Технічна підтримка панелі управління cPanel - безкоштовна і швидка. Для ISPmanager вартість підтримки залежить від витраченої суми на продукти компанії. Фахівці працюють оперативно і якісно.

Оновлення і інтерфейс

Обидва програмні продукти постійно оновлюються і допрацьовуються, тому завжди можна отримати нові можливості для роботи з ПЗ. Свіжа інформація на офіційних сайтах розробників панелі.

Найсвіжішу інформацію можна знайти на офіційних сайтах. Панель керування cPanel - це хороший функціонал для роботи з базами даних, поштовими акаунтами і доменами. PHP - SuPHP - безпечний режим, який включений для стандартної конфігурації панелі. Також є популярний і затребуваний інструмент EasyApache. Сам інтерфейс панелі досить зрозумілий і простий навіть для користувача початківця.

ISPmanager в п'ятій версії набагато кращий ніж у четвертій, багато корисних оновлень для користувачів. Наприклад, доступ декількох користувачів до однієї бази даних, практичний і зрозумілий редактор файлів. Також ви можете вибрати версію PHP для кожного підключеного сайту. Інтерфейс панелі також простий, але більшість користувачів запевняють, що cPanel з даної точки зору більш зрозумілий. Як кажуть, колір і смак…

Основні можливості панелей

cPanel

Підтримка веб-серверів: Apache, Nginx, Apache + Nginx, LiteSpeed

Режими PHP: suPHP, DSO (mod_php), FastCGI, CGI

СУБД: MySQL, PostgreSQL

DNS-сервери: Bind, MyDNS, NSD

Підтримка ДНС-кластерів: є

Управління БД: Створення / видалення БД і користувачів баз даних, створення дампів БД, phpMyAdmin, phpPgAdmin

Можливості для реселингу: є

Вибір версії PHP: при наявності підключеного плагіну

Безпека: фаєрвол CSF, захист від bruteforce-атак (cPhulk), налаштування за допомогою modsecuity

FTP-сервери: ProFTPd, PureFTPd

SMTP-сервери: Exim

IMAP і POP3-сервери: Сourier, Dovecot

Безпека і захист від спаму: SpamAssasin, для захисту від Брута cPHulk, Apache mod_security, ConfigServer Firewall

Зсередини панель виглядає так:

cpanel

 

ISPmanager

Підтримка веб-серверів: Apache, Nginx, Apache + Nginx

Режими PHP: DSO (mod_php), FastCGI, CGI

СУБД: MySQL, PostgreSQL

DNS-сервери: Bind, PowerDNS

Підтримка ДНС-кластерів: є

Керування БД: Створення / видалення БД і користувачів баз даних, створення дампів БД, phpMyAdmin, phpPgAdmin

Можливості для реселингу: у версії панелі “Про”

Вибір версії PHP: є

Безпека: системний фаєрвол, антиспам (greylisting, whitelist, blacklist)

FTP-сервери: ProFTPd, PureFTPd, vsFTPd

SMTP-сервери: Postfix, Exim, CommuniGate Pro

IMAP і POP3-сервери: Сourier, Dovecot

Безпека і захист від спаму: greylisting, утиліта фаєрволу для захисту.

Зсередини панель виглядає так:

 

ispmanager

 

Інформація у вільному доступі

Це важливий елемент кожного програмного забезпечення. Завдяки документації можна вирішити виникаючі проблеми при роботі з панеллю, а також вивчити всі її можливості. Це завжди актуально і необхідно кожному користувачеві.

cPanel - це проста і зрозуміла технічна документація, яка постійно оновлюється розробниками панелі управління. Також є розділ архіву, він стане корисним, якщо ви не оновлюєте панель керування до нових версій. Правда, незручно те, що офіційна документація тільки на англійській мові. Більш детально ви можете ознайомитися з нею на офіційному сайті розробників панелі.

ISPmanager - це в першу чергу російськомовна документація. Також існує спеціальний форум, де ви можете знайти ще більше корисної інформації по роботі з панеллю керування. Документація знаходиться на офіційному сайті.

Часто під час роботи з панелью виникають питання чи необхідність налаштування певних функцій хостингу або ВПС, для швидкого вирішення звертайтеся в цілодобову технічну підтримку хостинг-провайдера. Фахівці компанії безперечно мають величезний досвід роботи з даним ПЗ і обов'язково допоможуть вам.

Зручність користування

Дійсно обидві панелі є зручними і простими у використанні. Але для кожного користувача поняття зручності своє.

Наприклад, cPanel - це більш інтуїтивно зрозумілий інтерфейс і логічно розміщені блоки. Правда, адмін частина контрольної панелі (WHM) без російської мови.

ISPmanager - також зрозумілий, але менш простий на думку користувачів. Зручно, що всі розділи російською мовою. Але це справа вибору, багатьом ISPmanager набагато зручніший ніж аналогічний cPanel.

Наш висновок

cPanel і ISPmanager - зручні панелі управління як для звичайного віртуального хостингу, так і для управління сервером.

cPanel може здатися більш складним, і якщо купувати його окремо, то він дорожчий в порівнянні з ISPmanager. Але в той же час панель надійна, постійно оновлюється і має багато можливостей для роботи.

ISPmanager - дешевша і повністю російськомовна. У неї не настільки хороша документація, але багато відповідей на форумах, де набагато простіше знайти потрібну інформацію. 

Сподіваюся, дана стаття допоможе Вам визначитися з вибором панелі керування для якісної і продуктивної роботи з хостингом


Close Screen
Yurii Prokopyshyn
Статей: 178
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 6