коментарів
Поділитися статтею:

Як перевірити історію домена перед його покупкою?

15.05.2020 на прочитання 3 хвилини

Вибір доменного імені - дуже відповідальний процес, оскільки це один із факторів, від якого напряму залежить вашого проекту в інтернеті. Доменне ім’я - це не тільки назва, яку легко запам’ятати, а ще й візитна картка, тому що користувачі асоціюють ім’я сайту з тою чи іншою галуззю в глобальній мережі. 

     В даній статті ми розглянемо, як перевірити історію вашого домену перед його реєстрацією і те чи важливе його минуле. 

    Бувають випадки, коли після покупки домену та активної роботи над унікальністю і корисністю контенту, відвідуваність сайту не росте. Це може свідтичити про те, що сайт знаходиться під фільтрами пошукових систем. Що в перекладі на нормальну мову означає, що інтернет-ресурс частково або повністю знаходиться в ізоляції від пошукової індексації. Даний факт особливо важливий, якщо ви хочете розвивати свій сайт і тим більше будувати онлайн бізнес.

    Якщо доменне ім'я в чорних списках пошукових систем, то витягнути його звідти дуже складно, я б навіть сказав, що це практично неможливо. У підсумку це призводить до відсутності відвідуваності і в цілому впливає на благополуччя такого сайту.

    Погане минуле домену може призвести до:

  1. потрапляння під фільтри пошукових систем;

  2. поганої індексації сторінок;

  3. негативної оцінки ресурсу користувачами.

Що вибрати, старий або новий домен для сайту?

Більшість фахівців в даній області рекомендують реєструвати тільки нові домени, це захистить ваш сайт від потенційної загрози і дасть вам можливість розвивати свій проект з “чистого аркуша”. Але з іншої сторони, якщо в минулому домен мав високі рейтинги серед відвідувачів і позитивну історію, то це ніяк негативно не вплине на ваш сайт, а можливо навіть навпаки, допоможе зайняти більш високі позиції в пошукових системах. Старий або новий домен - вибір за вами. Але завжди варто перевірити історію домену перед початком його реєстрації. Старий або новий домен - вибирати вам. Але завжди варто перевірити історію домену перед початком його використання.

Як перевірити історію домену?

А вам цікаво, як виглядав сайт 5-15 років тому, і чи існував він в той час? Для вивчення історії конкретного сайту скористайтеся спеціальним сервісом - Web.archive.org. З його допомогою можна подивитися, як виглядав сайт за весь час свого існування. Сервіс автоматично робить скріншоти сайтів і зберігає їх за хронологією. Станом на початок 2018 року веб-архів налічував 312 мільярдів сторінок найрізноманітніших сайтів. Для того, щоб почати роботу з архівом, потрібно просто ввести адресу сайту, що Вас  цікавить, в спеціальне поле, а далі подивитися видачу по датам. Сервіс досить зручний і для роботи з ним не потрібна реєстрація. Він чудово підходить для перевірки історії домену за конкретний період часу. 

Якщо вибраний вами домен був у минулому популярний, ви будете мати можливість прослідкувати еволюції головної сторінки сайту, так як система робить скріншоти в залежності від кількості переходів на сайт. Скріншоти можна вибирати в залежності від дати їх створення. 

Web-архів дозволяє визначити тематику домену в минулому, що значно спростить вам проблему вибору. Важливо пам'ятати, що різка зміна тематики сайту призведе до ануляції рейтингу, але якщо тема ідентична, то це дасть можливість швидко піднятися в пошукових системах.

Зверніть увагу, що непопулярні сайти і нові домени не потрапляють в список даного сервісу.

Які інструменти існують для того аби перевірити історію домена?

Якщо Ви реєструєте не новий домен, дуже важливо дізнатися, якої тематики він був до вас. Адже важливо, щоб попередня тематика збігалася з вашою. Дізнатися про працюючий домен можна за допомогою безкоштовного аналітичного сервісу cy-pr.com, без смс і реєстрації. Він видає багато корисної інформації, наприклад, вік доменного імені і дату його реєстрації, дані про позиції в пошукових системах, SSL-сертифікат, відвідуваність, позиції конкурентів і багато іншого. 

Загальна позиція домену в пошуковій системі також має значення для подальшого просування. Перед замовленням потрібно проаналізувати домен.Для цього можна використовувати SEO Tester Online. Безкоштовно і без реєстрації. Також можна скористатися функціоналом SEO Analyzer. Даний сервіс виставляє ОЦІНКИ, показує позиції и дает рекомендації для подальшої роботи. Безкоштовно і без реєстрації.


Close Screen
Yurii Prokopyshyn
Статей: 175
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1