коментарів
Поділитися статтею:

Що таке піддомен і навіщо він використовується?

13.10.2021 1917 на прочитання 8 хвилин

Піддомен - це частина домену, свого роду "підсайт", який має всі можливості основного домену та може використовуватися для різних цілей. Піддомен вважається доменом третього рівня або вище.

Якщо ви користувач хостингу, то, напевно, вже багато знаєте про піддомени або, навіть, більше. Якщо ви новачок, то ця стаття стане для вас особливо корисною, так як сьогодні ми розглянемо тему піддоменів і все, що з цією темою пов'язано.

Отже розберемося по пунктах:

- Для чого використовуються піддомени

- Як створити піддомен в панелі управління хостингом

- Вплив піддоменів на СЕО сайту

- Способи дізнатися піддомени чужого сайту.

Що таке піддомен і для чого потрібен піддомен?

Якщо розглядати структуру піддомена тільки в технічному аспекті, то піддоменом можна вважати все, що йде слідом за кореневим доменом. Наприклад, домен www.hyperhost.ua. І www. і hyperhost. можна вважати піддоменами, так як вони йдуть після кореневого ua.

Але, насправді, на практиці піддоменами вважаються домени третього рівня і вище, а домени перших двох рівнів - доменним ім'ям. Така система набагато простіша і зручніша для сприйняття. Наприклад, наступний приклад буде повноцінним піддоменом для основного домену. Що значить піддомен домен третього рівня, приклад той же:

blog.hyperhost.ua

Отже, що таке субдомен? Це те ж саме поняття, що і піддомен - домен третього рівня або вище, це частина домену після точки від основного доменного імені сайту. Наприклад, піддоменом буде вважатися info.hyperhost.ua, mail.hyperhost.ua і всі інші варіації в домені hyperhost.ua.

В основному піддомени використовують для забезпечення унікального імені окремій сторінці сайту або сервісу.

Причини, за якими слід створити піддомен

1) Структурування контенту сайту

Піддомени набувають вигляду самостійного сайту, а значить їх набагато легше запам'ятати і простіше записати. Піддомени використовують великі компанії і організації, які працюють для різних категорій користувачів. Яскравий приклад цьому всесвітня компанія Google. На основному домені компанії розташовується пошукова система, а на піддомені - додаткові сервіси, такі як mail.google.com, docs.google.com, drive.google.com. Така система зручна насамперед для користувачів, так як завжди просто знайти саме те, що потрібно на певному сервісі. Таким чином за допомогою піддомена спрощується управління великим сайтом.

Субдомени - це окремий сайт, на ньому часто розміщують інформацію, яку закривають від індексації пошуковими системами, або версії сайту на іншій мові.

2) Розподіл навантаження сайту

Піддомени на сервері зберігаються і додаються окремо. Також при необхідності можна розподілити навантаження між декількома серверами.

3) Клієнти вашого сервісу можуть використовувати піддомен для розміщення сайтів

Так часто роблять саме конструктори сайтів. Наприклад, ви створили сайт на конструкторі, але не хочете купувати собі домен. В такому випадку ви можете розмістити свій сайт в якості піддомена сервісу, послугами якого ви користувалися. Для повноцінної роботи сайту такого рішення недостатньо, але для тестування проекту буде цілком вистачати. Наприклад, ви зробили замовлення хостингу в компанії ГіперХост, але ще не оплачували домен.

Щоб протестувати роботу сайту можете скористатися його назвою в нашому спеціальному домені. Ваш домен буде мати вигляд yoursite.com.hyperdomen.com, де yoursite.com - домен вашого сайту.

4) Для тестування нового движка на сайті

В цьому випадку піддомен також стане в нагоді, тому що ви зможете запустити розгортання нової CMS та протестувати всі її плюси і мінуси.

5) Для створення нової гілки вашого бізнесу

Піддомен може виступати, як окремий сайт з іншим напрямком діяльності, в якому ви вирішили себе спробувати. Для таких цілей піддомени часто використовують великі портали, які розширюють спектр своїх послуг або товарів.

6) Для формування піддоменів сайту для кожного регіону

Це може стане в нагоді, коли бізнес виходить на місцевий рівень, коли для кожного регіону країни необхідний свій власний сайт з актуальною інформацією саме для жителів цього регіону. Тому кожен регіон - це окремий субдомен.

Як впливають піддомени на просування сайту?

Для пошукових систем піддомени seo - це окремі сайти. Тому просування основного домену та кожного з його піддоменів - це окремі історії. Що це означає?

Піддомен ранжирується окремо. Тому, якщо основний домен сайту по певних запитах добре ранжирується, то це не означає, що за цими ж запитам добре ранжируватиметься і піддомен. Швидше за все навпаки. Тому фахівці рекомендують використовувати різні ключові слова для основного домену сайту та його піддоменів. Або, наприклад, на піддоменах пропонувати інший тип послуг або продуктів: okna.site.com, dveri.site.com, jaluzi.site.com.

Зовнішні посилання на піддомени автоматично не впливають на авторитет основного сайту. Ступінь популярності сайту в очах пошукових систем залежить від великої кількості факторів, один з яких зовнішні посилання. Чим більше таких посилань на інших сайтах, тим краще. Якщо сторінки вашого сайту розміщуються на піддоменах, то посилання, розміщені на них, не будуть створювати впливу на основний домен за замовчуванням.

Мінуси використання субдоменів для сайту

З технічної точки зору не так просто розділити сайт на багато піддоменів і стежити за їх стабільною роботою. Наприклад, для кожного піддомена потрібно створювати свій robots.txt і XML-карти. А щоб індексація пройшла швидше, необхідно зробити перелинковку з основним доменом сайту.

Деякі тарифи хостингу мають обмеження на кількість субдоменів (ISPmanager). 

Для кожного піддомена необхідно підтверджувати права в спеціальних сервісах веб-майстера.

З точки зору СЕО можливо афільованість сайту, якщо контент на основному сайті і на піддоменах буде схожий. Якщо у вас немає унікального контенту, щоб наповнити піддомен, то краще його не створювати, щоб не дублювати контент з основного доменного імені сайту, це може тільки нашкодити просуванню сайта в цілому.

Як дізнатися піддомени сайту?

Якщо вам потрібен пошук піддоменів сайту, для цього можна задати наступну команду в пошуковий рядок, тільки посилання на гіперхост.юа замінити посиланням сайту, що цікавить. У видачі ви побачите усі піддомени сайту.

site: hyperhost.ua -inurl: https: //hyperhost.ua -inurl: https: //hyperhost.ua -inurl: https: //hyperhost.ua -inurl: https: //hyperhost.ua


Знайти всі піддомени домену можна дуже легко, наприклад, для пошуку піддоменів можна використовувати serpstat, якщо у вас є зареєстрований акаунт. Для цього скористайтеся наступним ланцюжком Аналіз сайту - Аналіз доменів - SEO-аналіз - Піддомени.

Пошук піддоменів може знадобитися, якщо ви проводите сео аналіз сайту, для пошуку дублюючого контенту. Або в разі, якщо вам потрібно проаналізувати сайт конкурента і зробити аналіз піддоменів сайту.

Як створити піддомен на хостингу?

Чимало власників сайтів цікавить питання, як я можу додати піддомен для свого сайту в панелі управління хостингом? Для початку необхідно увійти до панелі керування хостингом CPanel або ISPmanager. Увійти в панель можна або з особистого кабінету на сайті хостинг-провайдера, або за доступом з листа, який було надіслано вам на пошту після активації послуги хостингу.

Якщо ви використовуєте панель керування ISPmanager, то додавання піддомену відбувається аналогічно, як і додавання домену в панелі, тому що в ISPmanager піддомени вважаються доменами. Тому будьте уважні, якщо у вас замовлено мінімальний тариф хостингу Міні з можливістю розміщення всього одного домену, то додавання додаткових піддоменів без розширення тарифу неможливе. Щоб розширити тариф, напишіть запит у чат або тікет у Відділ продажу. Ви можете перейти на тариф вище з великою кількістю доменів, або додати тільки опцію додаткових доменів на тариф за додаткову плату. Актуальну вартість ви можете побачити на сайті хостинг-провайдера або уточнити у підтримки.

Якщо ви використовуєте панель керування хостингом Cpanel, то для панелі Cpanel піддомен додається як на скріншоті. У новій темі Cpanel jupiter додавання нового піддомену на хостинг відбувається так само як і додавання домену в розділі Домени.

Далі створюємо новий субдомен, вказуємо його назву:

Важливий момент, що для панелі Cpanel додавання піддоменів необмежено навіть на мінімальному тарифі хостингу, це приємна особливість цього ПЗ.

Також ви можете змінити оновлену тему панелі jupiter на попередню версію paper_lantern у налаштуваннях теми,.

Процес створення піддомену на хостингу займає лише хвилину, а далі ви вже можете повноцінно працювати зі своїм піддоменом сайту. Працюють піддомени так само як і основний домен, ви можете повноцінно займатися його просуванням. Якщо вам потрібно багато піддоменів, ви можете їх додавати через панель керування і видаляти, якщо вони вже більше не знадобляться через функцію налаштування кожного піддомену.

Якщо у вас ще залишилися питання про те, як створити піддомен на хостингу, звертайтеся в технічну підтримку хостера ГіперХост. Наші фахівці допоможуть швидко додати піддомен та розпочати роботу.

Домен і піддомен - нероздільні поняття, тому, якщо вам потрібні піддомени, для початку необхідно зареєструвати сам домен.

Зареєструвати домен


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1