Що таке сніпет пошукової видачі

09.06.2020 2160 на прочитання 4 хвилини

Сніпет - частина сторінки веб-сайту, яка релевантна запиту користувача в пошуковій видачі. Сніпет ми бачимо під посиланням на знайдений сайт, він надає коротку інформацію про ресурс, наприклад:snippet

У сніпеті ми бачимо заголовок, посилання, текст опису, URL сторінки і інші дані в залежності від використовуваного пошуковика.

Який повинен бути сніпет? В першу чергу, грамотний і привертаючий увагу сніпет безпосередньо впливає на клікабельність в пошуковій видачі. Тому, якщо ви власник сайту і хочете підвищити відвідуваність, то потрібно звернути увагу на створення органічного сніпета для вашого сайту.

Головні цілі сніпета:

- показати користувачеві пошукової системи, про що сторінка сайту і чи є там відповідь на його запит;

- звернути увагу користувача на конкретний ресурс;

- змусити перейти користувача на сайт, який найбільш відповідає його запиту.

Фахівці з просування сайтів стверджують, що неправильно складений або не складений сніпет призведе до втрати більше половини відвідувачів ресурсу. Тому даному етапу слід приділити особливу увагу.
Пошуковики використовують сніпети, як підказки, до того ж, якщо в тексті присутнє ключове слово, то це, звісно, буде перевагою. Адже в такому випадку пошуковий робот зможе більш точно визначити пошукові характеристики вашого ресурсу.
Привернути увагу користувачів може саме правильно складений сніпет, і для цього сайту зовсім не потрібно бути в перших рядках пошуку. Тому грамотно заповнюйте поля TITLE і DESCRIPTION, а пошукова система вже сама сформує сніпет з вказаної вами інформації.

Самостійно або за замовленням НЕ можна сформувати сніпет, але можна значно вплинути на його створення. Під час написання «title» коротко сформулюйте вміст ресурсу, при цьому не допускайте незрозумілих слів, скорочень і не зловживайте ключовими словами. Складаючи «description», зверніть увагу, що в різних пошукових системах - різна довжина сніпету, рекомендується при складанні вибирати меншу довжину опису.

Як можна зробити сніпет максимально ефективним?

Кожен Title робіть унікальним і інформативним (70-80 символів). Ключові слова використовуйте на початку Title.
Description - максимально приваблюючий текст з ключовими словами. Зверніть увагу, що видима довжина заголовка відрізняється для різних пошукових систем. Для Google - 160 символів і 240 символів для Яндекс. Description - це опис конкретної сторінки сайту.
Пошукова система Яндекс дозволяє додати Favicon (значок поряд з Title). Часто фавікон - це логотип компанії або що-небудь пов'язане з її діяльністю. Не ігноруйте додавання фавікона, адже він привертає увагу і робить сніпет ще більш яскравішим. Фавікон виконується в стилі сайту, наприклад, він може відповідати кольоровій гамі ресурсу або логотипу компанії.

Для пошукової системи Яндекс грає роль реєстрації в каталозі, так як сніпет може братися саме з нього. Тому опис з каталогу має бути не більше 50 символів.
Якщо мова йде про сніпет для Яндекса, то тут важливу роль відведено Яндекс.Довіднику. Тому не забудьте внести туди свою компанію із зазначенням необхідної контактної інформації.yandex snippetСніпети складаються для того, щоб користувачі пошукових систем економили час і не відвідували сайти, які не відповідають їх вимогам. Якщо відвідувач відкриває сайт і не знаходить для себе потрібну інформацію, через кілька секунд сторінку він закриє, що негативно позначиться на репутації сайту в пошуковій системі, адже алгоритм зробить висновок, що дана сторінка не цікава. Тому, щоб підвищити привабливість сайту в цілому, слід подбати про коректний і правильний сніпет. Не вводьте користувачів в оману, для цього потрібно максимально точно описувати вміст своїх сторінок.
Що надасть грамотний сніпет для будь-якого сайту? Це, перш за все, підвищення клікабельності, що значно поліпшить дохід сайту, а це особливо актуально для комерційних проектів, наприклад, інтернет-магазинів.

Про те, як створити грамотний сніпет, читайте в наступній статті у нашому блозі. Також вам може стати в нагоді онлайн генератор красивих сніпетів.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2