коментарів
Поділитися статтею:

Соціальні мережі, про які ніхто не чув |🎙 Підкаст

07.06.2021 на прочитання 10 хвилини


Ю.К. Сьогоднішній мій невипадковий гість Юрій Прокопишин, і ми продовжуємо нашу розмову про соціальні мережі. Соціальних мереж, насправді,багато.  Але серед них є найвідоміші, якими ми з вами користуємось,які у нас на слуху. Інколи з’являються нові, наприклад, певний час тому можливо існував Тік Ток, але був не настільки розповсюдженим,а нині він просто яскрава соц. мережа.

І хочу вам сказати, що насправді соц.мереж значно більше. Є такі, про які ми з вами не чули, а якщо і чули, то випадково. Інколи бачимо перелік і не розуміємо для чого він? А уявляється, що серед цих соц. мереж є дуже цікаві, і зараз ми про них поговоримо.
Мій невипадковий гість Юрій Прокопишин.

Ю.П. Я вітаю всіх! Дійсно, якщо після наших 6 попередніх ефірів, з якими ви можете ознайомитись на Фейсбук-сторінці радіо Такт Юрія Квітня або компанії ГіперХост, ви не знайшли для себе ту, в якій ви хотіли би просуватися і в якій хотіли би стати відомим, сьогодні для вас добірка соц. мереж, про які ніхто ніколи не чув,але можливо саме ці соц. мережі стануть для вас вашими основними.
Я не бачу сенсу чекати. Переходимо  відразу до справи.

Соц.мережа -пародія ncludr.com

Першою соц.мережею сьогодні буде ncludr.com. Це соц. мережа-пародія. Її створили, як жарт, насмішку над усіма соц. мережами в світі. Якщо ви хочете зареєструватись, ви повинні пройти ряд запитань, наприклад, таке запитання:” У коробці лежить 50 кольорових олівців. Якщо зовнішня температура підвищиться  до 82 градусів,скільки часу знадобиться,щоб отримати ліловий колір?”.

І ви маєте дати відповідь. Залежно від того,які ви дасте відповіді на ці тестові запитання, вам автоматично сформують ваш профіль. Вам нічого не треба буде робити. Що ви хочете? Хочете спілкування? Будь ласка! Хочете більше друзів? У вас одразу 1,5 млн. друзів,вам додадуть їх автоматично. Хочете лайків? У вас буде безмежна кількість лайків. Кожен з профілів, які вам додадуть-це реально існуючі профілі, проте ці профілі, щоб ви відчули свою велич. Ось така соц.мережа-пародія.

Там будь-хто може зараз зареєструватись, проте я думаю, що нею не займаються, оскільки там навіть не розмістили сертифікат безпеки. Я вважаю, що можливо це не дбання про вашу безпеку, так як ви також не турбуєтесь про безпеку особистих даних,закидуючи їх куди завгодно у будь-які соц.мережі.

Йдемо далі.
Сьогодні буде добірка максимально різних соц. мереж,тому підготуйтесь.

Нетрадиційна платформа Grindr.com

Соц. мережа Grindr.com. Це соц. мережа для людей нетрадиційної сексуальної орієнтації. З 2009 по 2012 роки вона з 0 виросла до 4 млн. користувачів

Ю.К. Повтори назву соц. мережі для людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією.

Ю.П.  Grindr.com

Ю.К. Дякую!

Ю.П. Дана соц. мережа стала популярною тоді,коли про це менше говорили, зараз це більш вільна тема. Цікаво, що насправді, вона дійсно популярна серед населення. Це класичний сайт, де ви можете знайти співрозмовника на сьогоднішній вечір з геолокаціями, геомітками, зустрітися, сходити на побачення і т.д. Єдиний мінус даної соц. мережі, в принципі будь-якої соц. мережі, які відкривають вам свої геолокації, це те, що більш консервативні прошарки населення використовують дану соц. мережу для того, щоб зустрічатися з нетрадиційними нашими співмешканцями і пояснювати їм, як потрібно жити. Тому пам’ятайте про це,якщо вирішите в наших умовах скористатись такою соц. мережею.

Мережа, що відповідає на вічне запитання

Соц. мережа respectance.com. Дійсно діюча і доволі активна соц. мережа покійників. Вона відповідає на питання:” А що буде з нашими профілями, коли ми помремо?
Тут ви можете зареєструвати профіль свого друга, загиблого товариша і наповнювати його, писати йому дописи, розширювати його, всі можуть висказати слова,що вони думають про цю людину, наприклад, раз в рік зустрічатись,як на кладовищі. Можуть відвідувати свого померлого друга у соц. мережах. Це насправді дійсно діюча соц. мережа і доволі активна.

Ю.К. Одразу можна запропонувати померлому другу встановлення у труну систему кондициювання,потурбувавшись про майбутнє.

Ю.П. Це вже фетиши.

Знайомства по ДНК

Наступна соц. мережа instantchemistry.com. Соц. мережа,де ви можете зустріти свою другу половинку, проте спочатку для реєстрації вам потрібно буде відправити ДНК тест, а потім замовити тест на сумісність. І вам відправлять партнерів, які відповідають вашому ДНК на 100%. Це дійсно існуючий сайт. Він доволі науковий і допомагає будувати сім’ї за таким науковим методом. Принаймі вчені гарантують, що ваші діти будуть позбавлені,або буде менше ризику розвитку генетичних захворювань, оскільки при підборі у вас виключають партнерів з такими самими ризиками.  Доволі цікава соц. мережа.

Ю.К. Науковий підхід для формування сім’ї.

Ю.П. Так. Він більше популярний на заході,проте,чому б не зайнятись цим просто зараз тому,хто бажає виїхати туди?

Є у світі сотні і тисячі абсурдних соц. мереж,наприклад, не буду казати, з якої країни,соц. мережа сокамерник.com. Дійсно діюча, де ви при реєстрації обираєте місце свого попереднього розташування.

Соц. мережа dogster.ru перебувають лише домашні тварини. MyFreeimplants.com, де дівчата можуть зареєструватися, вказати вартість операції по інплантуванню різних частин тіла або збільшення або пластики і шукають там інвесторів,котрі проінвестують туди кошти. Вона дійсно активна. Я вчора перевіряв. Там дійсно збирають кошти і доволі вдало.Тому може також це і знадобиться.

Українські соц.мережі

І, говорячі про тисячі і сотні соц. мереж у світі, варто згадати і про українські соц. мережі. Я недарма сьогодні вдягнув вишиванку, адже 20 травня День вишиванки. Я хочу прорекламувати цей захід. Запрошую всіх долучатися.

Про українські соц. мережі. Їх насправді також було досить багато. На жаль,по ряду причин,на звалищі історії залишилось кілька десятків соц. мереж.

Ю.К. І які,між іншим, з непоганим інтерфейсом на момент, коли вони були створені. Я пам’ятаю,що в деяких з них я реєструвався.

Ю.П. Але зараз їх вже немає. Зокрема на звалищі історії опинилися ukrainci.org.ua, kozakam.com, weua.info, druzi.net. Доречі, druzi.net одна з найпопулярніших українських соц. мереж, хостилась на нашому хостингу ГіперХост і адмініструвалась нашими адмінами.

До нас звернулися за допомогою,і ми не відмовили їм,чому б і ні? Нам було це цікаво, проте на жаль ішли роки ,і популярність все падала і падала. І на це є ряд причин,чому українські соц. мережі ніколи не вистрілили.

Чому в україні немає своїх соцмереж

Перш за все, оскільки вони орієнтуються винятково на українську аудиторію. Це помилка будь-якої соц. мережі обмежувати себе однією країною, оскільки соц. мережа має об’єднувати за інтересами людей з усіх країн максимально. Соц. мережа-це основа глобалізації, цього вимагають люди сьогодні.

По-друге, дані соц. мережі багато чим копіювали інші соц. мережі. Вони брали дизайн один в один, ідею, ідеологію, тематику, кольори і ні чим не виділялись, крім того, що ми соц. мережа для українців.

Яка ціль? Не відомо. Вони не мали унікальних особливостей, хоча б однієї фішечки. Насправді, Інстаграм зібрав у собі  багато чого іншого з інших соц. мереж, але виділявся. Так само, як і Тік Ток і т.д. Проте українські соц. мережі багато в чому просто повторювали інших. Вони ніколи не прораховували фінансові показники. Вони не враховували навіть вартості адміністрування чи розміщення на серверах. Їм здавалось,що вони зараз запустяться, і на хайпі все піде. Але все не так просто.

У нас залишилось декілька соц. мереж.
Зокрема можна згадати про соц. мережу Гуртом, якій підтримує все українське. Зокрема озвучку кіно,серіалів і т.д.

Ю.К. І успішно існує до сьогодні.

Ю.П. Так,доволі успішно. Він існує багато чому завдяки торент трекеру,а чи користуватись торентом- це справа кожного. Тому ми не беремось оцінювати.

Ну і доволі цікава соц. мережа 1ua.com.ua. Також знаходиться у нас на хостингу. Так співпало. Я раджу всім зайти подивитись. Це соц. мережа,яка об’єднує в собі,як профілі людей інших соц. мереж, профілі отг, сіл, селищ і маленьких міст. Доволі цікаво.

Ми знаємо,що в будь-якому селі є людина, яка кохає своє село,своє оточення. Ви б бачили, з якими словами  і епітетами люди викладають фотографії свого рідного села,і там десятки тисяч профілів сел, і жителі цих сел можуть наповнювати профілі цих міст і сел. Доволі цікава штука. Будь-яке село може чимось визначним відрізнятися. Хтось пише вірші, хтось робить класні фотографії.

Ю.К. Тобто така локальна мережа.

Ю.П. Яка об’єднує між собою профілі сіл,міст і селищ.

Ю.К. Вона буде жити. Я не маю сумніву.

Ю.П. Їй вже років 15, може більше. І вона буде жити і переживе всі соц. мережі.

Уныкальна украънська соц.мережа Nimses

А на заключення я хочу поговорити про унікальну соц. мережу. Вона створена в Україні. Створена у 2017 році. В Google Play Маркеті вона займає лідируючу позицію серед нових соц. мереж,і зараз є 1 млн. скачувань цієї соц. мережі.

Соц. мережа називається Nimses. Вона створена у 2017 році. Я раджу всім принаймі зацікавитись цією штукою. У них доволі цікава ідея. Вона виділяється з усіх соц. мереж, які є у світі, це 100%.

Після реєстрації, кожна ваша хвилина формує так званий Nim. Вони хочуть перевести ваш час, який ви провели у соц. мережах у ваш капітал. Це доволі цікаво. Коли ви перебуваєте у соц. мережі,ви хочете чого? Визнання, щоб на вас звертали увагу,ви хочете отримувати якійсь цікавий контент,а отже ви витрачаєте найдорожче, що у вас є-це ваш час. Тому кожну хвилину вам нараховуються німи. Нім-це унікальний тег, фактично,як в криптовалюті.

Ю.К. Такий свій токен.

Ю.П. Абсолютно точно. Кожну хвилину кожна людина генерує токен. Після чого, ці токени накопичуються у вас. Ви їх можете витрачати на що? Зокрема, коли ви лайкаєте когось, ви перераховуєте йому 30 токенів, а людина, котра генерує якісний контент, отримує токен. Відповідно вона розуміє, що вона отримує певний фідбек.

Вона розуміє, що лайк-це не просто якась цифра, це конкретна абсолютна “умовна” валюта, проте в планах у розробників даної соц. мережі перетворити цю валюту у такого роду криптовалюту. Уже зараз заявили декілька IT компаній, що будуть приймати ці токени.

Гортаючи свою стрічку, ви обираєте, наприклад, ”Подивитись рекламу”, і вам буде нараховано токени за те, що ви витратите час в тій мірі, скільки хвилин ви витратите на перегляд реклами. Якщо рекламодавець хоче вам показати, треба заплатити кошти, і ви подивитесь, наскільки вона цікава і крута.

Соц. мережа молода. В неї є фінансові проблеми, труднощі, проте, якщо дивитись по Play Маркету, 100 тисяч відгуків, і кожен відгук має свій фітбек. Тобто на кожен відгук розробники відповідають,не зважаючі на фінансові трабли і проблеми,про які вони заявили у 2019 році.

Мережа діє. Там доволі прикольний дизайн. Раджу усім переглянути і пам’ятати про те, що українці можуть генерити щось круте. Я про що? Коли ми перестаємо копіювати інших, коли ми задумуємось про те, що ми можемо створити унікальне, це стосується і контенту в будь-якій соц. мережі і цілої соц. мережі,ми можемо це зробити.

Я раджу усім бути унікальними, намагатися шукати свою точку, з якої почнеться ваш новий старт, і можливо одна із соц. мереж, які ми сьогодні перерахували,саме і дасть вам такий старт.


Close Screen
Yurii Prokopyshyn
Статей: 178
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2