OS
коментарів
Поділитися статтею:

TAILS - конфіденційна і анонімна ОС

02.07.2021 458 на прочитання 4 хвилини

TAILS - це портативна операційна система, створена спеціально для анонімності в Інтернеті. Вона має безліч функцій безпеки, які забезпечують конфіденційну роботу. Одним з основних моментів роботи в TAILS є використання анонімного веб-браузера TOR, який не залишає слідів в Інтернеті. Tails - це операційна система, дистрибутив Linux з робочим столом GNOME. Серед основних переваг TAILS можна виділити:

✓ Спрощений інтерфейс

✓ Весь інтернет-трафік прямує через TOR.

✓ Відкритий вихідний код.

✓ Швидкий і простий процес завантаження.

Як працює дистрибутив TAILS?

Установка TAILS в систему НЕ передбачається. Ви можете просто запустити TAILS, просто вставивши флешку в ПК. В результаті ніякі дані не зберігаються. Після виключення система повністю очищається.

TOR, який використовується в ОС, не залишає слідів вашої роботи на комп'ютері, і вся ваша цифрова діяльність зникає в той момент, коли ви виключаєте комп'ютер, на який було встановлено TAILS.

Чи можна зберегти дані після завершення роботи на TAILS? У системи є рішення для цього, тобто при необхідності є спосіб зберегти файли. TAILS пропонує вибіркове постійне сховище, яке повністю зашифровано. Слід зберегти лише частину вибраних файлів, інші будуть зникати безповоротно після кожного перезавантаження.

У TAILS є безліч корисних додатків:

- LibreOffice для Word, Excel та інших документів у форматі Microsoft Office

- GIMP і Inkscape для створення графіки

- Audacity для аудіозапису

- Brasero для запису DVD

- Підтримка зашифрованих LUKS і VeraCrypt

- KeePassXC менеджер паролів

- Pidgin для обміну миттєвими повідомленнями

- Thunderbird для електронної пошти

- Electrum для біткоінів

Жодна з цих програм не може обійти TOR і безпосередньо підключитися до Інтернету. Ця сувора політика гарантує, що будь-який встановлений додаток не зможе допустити витік ваших даних.

Хоча TAILS безпечний, у нього є недоліки. Система не може використовуватися для запуску важких додатків. Її не слід використовувати в якості основної ОС. Неможливо використовувати для будь-яких додатків, пов'язаних з навігацією, так як ваше місце розташування ніколи не відображається.

Найголовніше, що TAILS не робить вас невидимим. Якщо ви ввійдете в свій обліковий запис Facebook, вони дізнаються, що це ви. Також не використовуйте TAILS для незаконної діяльності. TAILS призначений тільки для захисту вас від сайтів, які збирають інформацію про вас, як користувачів інтернету. Хоча ці дані в основному призначені для показу релевантної реклами, вони легко можуть потрапити в чужі руки і використовуватися не за призначенням.

Використовуйте TAILS, коли вам потрібно отримати доступ до загальнодоступних мереж і передати конфіденційну інформацію іншим користувачам в Мережі.

Що експерти з безпеки кажуть про TAILS?

Спеціаліст в сфері інформаційних технологій Едвард Сноуден:

«Якщо ви подивитеся на те, як ловили інформаторів після 2013 року, стає ясно, що найважливіше, що ви можете зробити для збереження анонімності, - це скоротити кількість місць у вашій операційній системі, де ви можете робити помилки. Tor і Tails досі так і надходять ».

Фонд електронних рубежів:

«Один з найнадійніших способів використання мережі Tor - це використання спеціальної операційної системи, яка забезпечує найсуворіші налаштування за замовчуванням, що забезпечують конфіденційність і безпеку. Ця операційна система - Tails ».

Трохи історії TAILS

Ідентичною ОС і попередником TAILS була ОС Incognito LiveCD. Після припинення її розробки почалася історія нової конфіденційної системи. Це сталося в 2009 році. Абревіатура системи розшифровується англійською, як The Amnesic Incognito Live System. Слово "амнезія" в назві говорить сама за себе, адже система "забуває" всю інформацію, як тільки ви з неї вийшли.

Дистрибутив був створений на базі Debian і буде працювати на будь-якому ПК, де є 1 Гб ОЗУ.

TAILS передається з рук в руки у вигляді ISO-образу, який спочатку записаний на флеш-носій, а далі встановлюється на комп'ютер.

Як захищає TAILS користувача?

Локально не зберігає дані користувача і після натискання кнопки Reset видаляє історію всіх виконаних дій. Використовує Tor Browser для захисту конфіденційності користувача при роботі в інтернеті. За замовчуванням в Tor встановлені Adblock Plus, FoxyProxy, HTTPS-Everywhere, NoScript для максимальної безпеки. Всі звернення додатків до мережі відбуваються саме через Tor.

TAILS - анонімна ОС, яку радять фахівці з безпеки. Якщо захищеність даних і конфіденційність для вас на першому місці, але завантажити TAILS на флешку і використовувати її для подальшої роботи ви можете вже зараз.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 962
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1