Встановлення Node.js проектів на хостингу через панель ISPmanager
Node.js - це безкоштовне серверне середовище з відкритим вихідним кодом, яке може запускати код Javascript поза браузером. За допомогою Node.js надається можливість створювати веб-програми на стороні сервера на Javascript.
Через вбудований функціонал ISPmanager можна розгорнути свій Node.js на хостингу. Завдяки панелі процес встановлення та налаштування стане набагато простіше та швидше. Компанія ГіперХост надає підтримку модуля Node.js на тарифах VPS/VDS серверів із ISPmanager.
Встановлення Node.js
1.Першим кроком виконуємо вхід до облікового запису ISPmanager.
2.З головного меню переходимо в "Settings" та вибираємо "Software configuration".
3. Далі шукаємо у списку Node.js і навпроти нього тиснемо на три точки. Тиснемо на "Install" для підключення репозиторію Node.js, установки менеджера пакетів npm і останнє LTS-версії Node.js.
При установці варто приділити увагу, що для проксіювання запитів Node.js потрібен веб-сервер Nginx і якщо він не був встановлений на панелі раніше, панель його встановить автоматично разом з Node.js. При установці Nginx функціональність сайтів створених сайтів може бути порушена через створення його конфігураційних файлів.
Відкриття прав для користувача
Також необхідно внести налаштування для користувача в панелі, щоб мати доступ до Node.js. Для цього заходимо в "Users", тиснемо на користувача якому потрібно відкрити доступ до Node.js, для нього навпаки тиснемо на три точки і з списку вибираємо "Змінити".
І ставимо галочку навпроти "Can use Node.js".
Зберігаємо зміни.
Увімкнення Node.js для сайту
Останнім кроком потрібно підключити до сайту Node.js. Заходимо з основного меню в розділ "Sites" клацаємо на потрібний домен і навпроти нього тиснемо на три точки, зі списку вибираємо "Змінити".
- Далі у полі "Handler" вказуємо Node.js.
- У полі "Node.js version" додаємо версію Node.js вашого проекту.
- І поле "Connection method" вибираємо метод підключення, або сокет файл (обробка буде йти через Unix-сокети) або порт (додаток використовуватиме TCP-порт).
Звіряємо всі налаштування та зберігаємо.
Якщо потрібно додатково вносити правки руками в конфігурації, додавати залежності для цього використовується файл package.json, який потрібно правити з великою обережністю.
Приємної роботи.