коментарів
Поділитися статтею:

Сайт заблокований хостинг-провайдером. Що це означає?

11.01.2023 474 на прочитання 8 хвилин

Що робити, якщо сайт заблокований хостинг-провайдером? У випадку, коли ви, як власник сайту, зіткнулися із ситуацією, коли по вашому домену відкривається повідомлення, що сайт заблокований хостинг-провайдером, потрібно одразу писати в технічну підтримку компанії, де розміщується ваш ресурс. Наприклад, ви можете написати в чат, на емейл хостера або зателефонувати на підтримку. Не відкладайте вирішення проблеми, оскільки через деякий термін послуга може бути автоматично видалена з сервера разом з даними, які там зберігаються.

У цій статті розглянемо причини, через які сайт може бути заблокований з боку хостинг-компанії. Ця стаття також буде корисною для тих відвідувачів, хто відкрив сайт і побачив відповідне попередження. Але, насамперед, стаття для власників сайту, а також веб-майстрів.

Чому хостинг заблокував сайт?

Якщо ви зіткнулися з попередженням, яке відображається за вашим доменом, то послуга хостингу заблокована. Хостинг-провайдер може заблокувати (зупинити) хостинг з різних причин, наприклад:

- Ваш сайт використовує шкідливий код, shell скрипти та інші віруси.

- Онлайн-ресурс відзначений, як фішинговий, тобто сайт займається крадіжкою даних користувачів для подальшого доступу до їх платіжних облікових записів або використовується для шахрайських цілей.

- З Вашого сайту відбуваються атаки на інші сайти.

- На ваш сайт відбувається атака Ddos.

- Сайт перевищує ліміти щодо навантаження на сервер.

- Із сайту розсилається спам, були отримані скарги.

- Сайт заблокований на прохання правоохоронних органів.

Як вирішити проблему, якщо ваш сайт заблоковано?

Залежно від причини, через яку сайт отримував блокування у хостера, можуть бути різні варіанти вирішення проблеми.

Шкідливі програми

Якщо ваш ресурс містить віруси, то, перш за все, необхідно просканувати файли сайту на наявність шкідливих програм, і у разі виявлення якнайшвидше їх усунути. Потім подбайте про встановлення захисту від майбутніх зломів. Після надсилання звіту про виконані дії ваш обліковий запис на хостингу розблокують. Розблокування можливе лише в тому випадку, якщо це не ви займалися шахрайськими діями і самостійно не встановлювали шкідливе програмне забезпечення на хостинг.

Фішинг

Якщо на сайті помічені сторінки фішингу, їх необхідно негайно видалити та запустити додатково антивірус для перевірки всіх файлів. Інформація про такі сторінки надходить до хостингу зі скарг клієнтів або платіжних систем, після яких подібний шкідливий сайт буде негайно заблокований з боку провайдера. У деяких випадках розблокування послуги неможливе, оскільки фішинг суворо заборонено на серверах більшості хостинг-провайдерів.

Атака на сайти

Якщо з сайту відбувається атака на інший сайт, в даному випадку необхідно провести сканування на віруси. Якщо доступ до сайту заблокований через DDoS атак на інші ресурси, це означає, що шахрай розмістив на вашому ресурсі спеціальне програмне забезпечення для здійснення атак. Ці атаки завдають прямої шкоди іншим сайтам. Після виявлення та видалення причин обов'язково потрібно встановити захист для вашого сайту, щоб надалі такої ситуації більше не сталося. Якщо ситуація повториться в майбутньому, послугу не буде розблоковано. У такому разі повернення коштів за невикористаний період хостингу також неможливе.

Також DDoS атака може відбуватися на вашому сайті. Якщо ви знаєте, що ваш проект потенційно може бути метою ддос атаки, слід заздалегідь подбати про підключення сторонніх сервісів для захисту сайту, наприклад, хоча б базово купити сервіс CDN від Cloudflare.

Перевищення навантаження

Якщо ваш сайт перевищив допустиме навантаження на загальний сервер, то в даному випадку від вас також потрібно буде прийняти рішення. Наприклад, ви можете провести оптимізацію свого сайту або перейти на тариф вище, де сайту виділиться більше ресурсів (диска, ОЗУ, ядер). Навантаження може виникати з основних причин:

- хакерська активність: спам, DDoS атаки на чужі ресурси, збирання інформації;

- не оптимізована архітектура вашої CMS та плагінів.

Якщо сайт часто виходить за ліміти навантаження, то його краще перенести на VDS сервер з KVM віртуалізацією, який більш ізольований в ресурсах. Придбати VDS можна на сайті хостинг-провайдера ГіперХост.

Купити VDS

Для тимчасового вирішення проблеми не оптимізованої структури вашої CMS підійде включення кешування сайту, воно налаштовується за допомогою спеціального плагіна вашої CMS або ж у параметрах сайту. Для відповідного налаштування вам допоможе веб-розробник.

Спам

Спам розсилка з вашого облікового запису також спричинить блокування з боку хостинг-провайдера. В даному випадку вам необхідно зайнятися пошуком і видаленням спам скриптів, скануванням файлів, видаленням веб шеллів і бекдорів і, звичайно ж, запобігання повторному злому. Детально про уразливість сайтів, які можуть призвести до блокування вашого ресурсу.

Якщо спам розсилання знову повторюється з вашого облікового запису, то можливостей для подальшого розблокування не буде. Спам суворо заборонено на серверах хостинг-провайдерів. Тому передчасно подбайте про безпеку свого сайту та захистіть його від можливих зламів збоку.

Спам суворо заборонено на серверах хостинг-провайдерів.

Якщо під час проведення перевірки у файлах вашого сайту виявлено шкідливі скрипти, слід видалити їх і провести ряд дій, щоб захистити свій сайт від подібного злому в майбутньому. Технічні фахівці хостинг-компанії можуть надати вам рекомендації щодо безпеки вашого сайту, для цього вам потрібно написати запит у тех.підтримку вашого хостинг-провайдера.

Ваш сайт на хостингу HyperHost? Напишіть в нашу технічну підтримку для встановлення причини блокування та усунення наслідків.

Якщо ваш сайт заблокований з однієї з описаних вище причин, то тут слід розуміти, що ваш сайт був зламаний. Звичайно ж, якщо ви насправді не є шахраєм (у такому випадку, ваш обліковий запис не буде відновлено).

Прострочена оплата хостингу – причина блокування?

Ну і під кінець статті ще одна поширена і проста причина, через яку з'являється повідомлення про блокування сайту. Це прострочена плата за хостинг. Тому не панікуйте, а для початку перевірте, чи вчасно ви сплатили хостинг, і чи зарахувалася ваша оплата. Якщо за даним пунктом виникли питання, тоді потрібно звернутися до відділу продажу вашого хостинг-провайдера.

Якщо ваш сайт в ГіперХості, тоді для перевірки наявності неоплачених рахунків перейдіть в Панель управління - Мої рахунки:неоплаченный счет в гиперхост

Після оплати виставленого рахунку на продовження послуги, хостинг буде автоматично розблоковано та роботу сайту відновлено.

Причина простроченої оплати часто зустрічається у власників хостингу, тому рекомендуємо оплачувати хостинг на більш тривалі періоди.

Це не тільки убезпечить вас від недоступності сайтів, але й дасть можливість заощадити на хостингу. Так, наприклад, при оплаті хостингу на рік у компанії ГіперХост ви автоматично отримуєте знижку 12%, при оплаті на 2 роки – 24% знижки. Така економія ніколи не завадить. Рекомендуємо купити надійний та стабільний хостинг зі знижкою на тривалий термін.

Якщо сайт заблокований хостинг-провайдером, насамперед зверніться до технічної підтримки компанії для з'ясування конкретної причини та способів усунення цієї проблеми.

Як не допустити ситуації, що ваш сайт зламано?

У цьому вам допоможе регулярний пошук уразливостей та оперативне їх усунення. Адже, якщо вразливостей не буде, то відповідно не буде жодних блокувань з боку хостинг-провайдера, адже ваш сайт не зможуть зламати шахраї для шкідливої ​​діяльності. У деяких випадках довести свою невинність буде дуже складно, тому ви можете втратити кошти за оплачений хостинг, який не зможете відновити.

У випадку, якщо ви не знаєте, як захистити свій сайт самостійно, ви можете звернутися за рекомендаціями до свого хостинг-провайдера або найняти спеціалістів, які пропонують цей вид послуг.

З самого елементарного рекомендуємо в профілактичних цілях регулярно змінювати пароль доступу до адміністративної частини сайту, а також хостинг облікового запису (зокрема до панелі керування хостингом), не передавати ці дані третім особам. Найчастіше самі сайти зламують саме шляхом підбору пароля.

Щоб максимально ускладнити цей процес, скористайтеся генератором паролів. За допомогою даного сервісу ви зможете створити максимально складний і надійний пароль від злому, головне збережіть цей пароль, щоб не втратити.

Способів захисту сайту, насправді, дуже багато, всі вони підвищують рівень безпеки сайту та роблять його більш стійким до методів злому, які використовують зловмисники.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1111
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2