коментарів
Поділитися статтею:

WordPress 5.8 - що нового?

26.07.2021 647 на прочитання 4 хвилини

Випуск WordPress 5.8 запланований на 20 липня. Версія 5.8 оновлена, особливо щодо редактора блоків Гутенберга. В огляді зібрані основні моменти, які викликають інтерес у версії 5.8.

Повне редагування сайту

До цього моменту редактор Гутенберг дозволяв редагувати блоки для створення контенту на сторінках і повідомленнях. Повне редагування сайту - це загальний термін для ряду нових функцій, які збільшують можливості для редагування сайтів на WordPress.

У версії 5.8 можна використовувати Gutenberg для створення шаблонів за допомогою редактора блоків, а в WordPress 5.9 (реліз у грудні 2021 роки) заплановано логічне завершення повного редагування сайту, де буде доступне редагування заголовка, меню і нижнього колонтитула з використанням блоків.

Повна функціональність редагування сайту в версії 5.8 дозволить створювати і змінювати шаблони за допомогою редактора блоків.

 Цей новий функціонал можна використовувати, наприклад, для створення:

✓ Цільових сторінок для користувачів

✓ Сторінок 404

✓ Заголовків на сторінці

✓ Макетів публікацій

✓ Індивідуальних макетів блогу

✓ WooCommerce макетів

Ви можете використовувати вже знайомий редактор блоків для редагування шаблонів, що містять контент - просто активуйте тему блоку або тему, для якої вибрати такий варіант. Перемикайтеся з редагування повідомлень на редагування сторінок і назад. В сумісних темах є більше 20 нових блоків.

Блоки як віджети

Версія 5.8 поставляється з 20 новими блоками, більшість з яких призначені для спрощення повного редагування сайту.wordpress vidget

Віджети дозволяють відображати динамічні списки або сітки повідомлень, сторінок або налаштованих типів повідомлень. Вони дозволяють відображати повідомлення на основі заданих параметрів. Ось кілька прикладів того, як ви можете використовувати блоки віджетів:

Недавні повідомлення - відображення останніх повідомлень на сайті;

Блог - створення налаштованої сторінки блогу з розділами за категоріями;

Відгуки;

Портфоліо.

Область віджетів WordPress заблокована в WordPress 5.8. Це означає, що у вас є повний доступ до всіх блоків WordPress Gutenberg для областей віджетів, а також можна додати будь-які сторонні блоки.

Тепер ви можете додавати блоки,як в області віджетів на вашому сайті, так і з попереднім переглядом в реальному часі через настроювач. Це відкриває нові можливості для створення контенту: від міні-макетів без коду до великої бібліотеки основних і сторонніх блоків.

Покращена навігація по блокам

У версії 5.8 тепер стане простіше переміщатися по блокам. Список дає можливість переміщатися між вмістом і вкладеними блоками. Сам список тепер стане відкриватися на окремій панелі, яка залишається відкритою при переміщенні і внесення змін в блоки. Перегляд списку - кращий спосіб перемикатися між шарами вмісту і вкладеними блоками. Оскільки уявлення списку дає огляд всіх блоків в контенті, тепер ви можете швидко перейти до потрібного блоку.

Доступні варіанти блоків

Шаблони блоків - це набори блоків в попередньо розроблених макетах. У WordPress 5.8 при додаванні блоку віджетів або блоку значків соціальних мереж ви побачите різні варіанти макета - вони називаються шаблонами блоків.

Починаючи з цього випуску, інструмент «Перетворення шаблонів» буде пропонувати шаблони блоків на основі використовуваного вами блоку.

У міру додавання нових шаблонів користувач системи зможе черпати натхнення в тому, як стилізувати свій сайт, навіть не виходячи з редактора.

Двотональний фільтр

Duotone в WordPress 5.8 дозволяє стилізувати зображення без використання стороннього програмного забезпечення, такого як Photoshop.

Розфарбуйте своє зображення і закрийте блоки за допомогою двоколірних фільтрів. Duotone може додати яскравості вашому дизайну і стилізувати ваші зображення (або відео в блоці обкладинки), щоб вони добре інтегрувалися з темами.wordpress new

Підтримка формату WebP

WordPress 5.8 представляє підтримку зображень WebP - це чудова новина, коли всі намагаються підвищити швидкість сайтів.

WebP - це сучасний формат зображень, який забезпечує поліпшене стиснення без втрат для зображень в Інтернеті. Зображення WebP в середньому приблизно на 30% менше, ніж їх еквіваленти в форматі JPEG або PNG, що призводить до того, що сайти працюють швидше.

Версія Вордпресс 5.8 - дійсно захоплююче оновлення, воно закладає основу для майбутнього CMS. Функціонал для повного редагування сайту і можливості віджетів включені в версію 5.8 і ще вимагають ретельного тестування.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 940
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1