коментарів
Поділитися статтею:

Що таке веб-архів? Чи можна відновити сайт за допомогою web.archive.org?

15.07.2021 625 на прочитання 3 хвилини

Чи знали ви про онлайн-проект, який зберігає різні версії вашого сайту з дня його доступності в Інтернеті? Це спеціальний сайт web.archive.org, за допомогою якого можна відновити ресурс навіть без наявності бекапу. Але і на цьому можливості сайту не закінчуються.

Часто веб-архів називають машиною часу, адже саме він дозволяє повернутися в минуле і подивитися, як виглядав сайт. При цьому можна подивитися різні його версії в різні проміжки часу.

Веб-архів безкоштовний і доступний в будь-якому куточку світу.

Коли з'явився веб-архів сайтів?

Такий ресурс, як веб-архів, з'явився досить давно в 1996 році. З того часу архів зберіг більше 330 мільярдів сторінок сайтів, і це число постійно зростає. Сьогодні цей сайт входить в топ 300 самих відвідуваних сайтів світу. Якщо ви ще жодного разу не відкривали web.archive.org, гарантуємо,що вам сайт сподобається, адже на ньому можна знайти масу корисного і цікавого. І все це зберігається ще з 1996 року в величезному архіві інтернету. Крім веб-сторінок сайту на архіві також збережені відео, аудіо та книги. Складно уявити, скільки терабайтів інформації зберігає цей унікальний онлайн-ресурс!web archive hyper host


Як додати або заборонити додавання свого ресурсу в архів?

Отже, якщо у вас є власний сайт, ви можете додати свіжу копію сайту на веб-архів або ж навпаки заборонити можливість зберігати копії ресурсу. Як це зробити?

У першому випадку необхідно скористатися функціоналом «Save Page Now», ввести доменне ім'я сайту і натиснути «Save page». В результаті буде збережена версія сайту, яка відображається в інтернеті прямо зараз:web archive save pageУ другому випадку, заборонити збереження копій вашого сайту можна за допомогою файлу robots.txt, де можна прописати цю заборону. Для цього зверніться до вашого веб-розробника.

Для чого потрібен веб-архів?

Скористатися можливостями веб-архіву може кожен. Тому розглянемо, в яких випадках це може стане в нагоді.

☑ Для відновлення сайту, наприклад, в разі, якщо ви втратили резервну копію

☑ Для отримання інформації з сайтів, які вже вилучені з інтернету

☑ Для того, щоб проаналізувати зміни сайту протягом деякого відрізка часу.

Використовуйте кнопку BROWSE HISTORY для того, щоб переглянути старі версії сайту.

Якщо старі версії відсутні, це означає, що вони були видалені на прохання власника сайту або через порушення прав інтелектуальної власності.

Чи можу я самостійно відновити свій сайт з архіву?

Кожен бажаючий може відновити інформацію сайту з веб-архіву. Дуже часто це може знадобитися, якщо ви втратили резервну копію сайту, а вам терміново потрібно відновити його роботу. Для цього можна скористатися наявними можливостями веб-архіву.

На практиці відновлювати кожну сторінку не тільки важко, а й довго. Тому в даному випадку використовуються спеціальні парсери. Наприклад, Robotools. Це платний парсер. Вартість залежить від кількості необхідних сторінок до відновлення. Є також тестова версія на 25 сторінок, де ви можете перевірити, як працює парсер. Крім Robotools також можна використовувати і інші спеціалізовані під ці цілі парсери.

Важливо уточнити, що веб-архів відновлює тільки зовнішні дані сайту, його контент. До інформації про клієнтів або до будь-якого іншого внутрішнього налаштування сайту архів доступу не має. Тому зверніть на це увагу, якщо зібралися відновлювати, наприклад, інтернет-магазин. А щоб ніколи не втрачати резервні копії, регулярно робіть бекапи і вчасно сплачуйте послуги хостингу для вашого сайту.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 940
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1