коментарів
Поділитися статтею:

Як безкоштовно отримати домен - .COM /.COM.UA /.NET.UA

22.02.2022 3926 на прочитання 5 хвилин

Гарне доменне ім'я, що запам'ятовується, - візитна картка кожного сайту в Інтернеті. На сьогоднішній день існує величезна кількість реєстраторів та їх реселерів, які пропонують платну послугу реєстрації домену. Але часто-густо клієнтів цікавить інше питання: як безкоштовно отримати домен для свого сайту.

Безкоштовний домен - ідеальне рішення для тестових проектів або проектів з обмеженим бюджетом на початковому етапі розвитку. Але це ще й чудова нагода заощадити, якщо Ви отримаєте домен у подарунок.

Як отримати домен безкоштовно?

У статті розберемося, як отримати домен безкоштовно. Для того, щоб Ваш сайт був доступним для відвідувачів, його, в будь-якому випадку, потрібно розмістити на серверах хостинг-провайдера. Тому купувати послуги хостингу таки доведеться. Багато хостерів пропонують при покупці хостингу домен у подарунок. В принципі, це досить вигідне рішення для будь-якого власника сайту. У такому випадку Ви отримуєте й послуги хостингу для сайту і, звичайно, безкоштовний домен. Це вигідно так само тим, що безкоштовні домени до хостингу пропонуються в дуже популярних і широко затребуваних доменних зонах, що важливо, якщо Ви дбаєте про пошукову оптимізацію проекту та його подальше просування.

Часто можна побачити запити користувачів, наприклад, домен com.ua, безкоштовний домен com. Всі ці доменні зони дійсно можна отримати безкоштовно, але для цього потрібно придбати тариф хостингу. Багато хостинг-провайдерів пропонують такі акції, і це дуже вигідно для користувачів, які в комплекті до хостингу отримують ще й безкоштовний домен.

Наприклад, в компанії HyperHost при оплаті хостингу від півроку можна вибрати домен в зонах .com, .com.ua, .net.ua (зареєструвати net.ua). Ви вже давно хочете отримати домен безкоштовно, тоді ця можливість дозволити Вам зареєструвати будь-яке вільне та красиве ім'я сайту в даній зоні та стати популярними для відвідувачів.

Безкоштовний домен для сайту надається на перший рік реєстрації, далі оплачується за стандартною ціною.


Інші способи отримання домену в подарунок

Як безкоштовно отримати домен ru domen ми вже розібралися. Але існують інші способи отримання безкоштовного доменного імені, які більше підійдуть для тестової розробки сайту. Наприклад, багато компаній пропонують домен третього рівня для всіх клієнтів безкоштовно. Це цілком відмінне рішення для проектів, які Ви розробляєте на даному етапі та просто тестуєте його можливості розміщення у Мережі. Даний технічний домен – відмінне рішення для розробників сайтів. Але технічний домен не завжди відпрацьовує коректно, часто виникають помилки та сайт не відображається. Тому в таких випадках краще перевіряти роботу сайту за допомогою файлу hosts на вашому ПК, для цього використовуйте наступну інструкцію на нашому блозі:

Сподіваємося, ці поради внесли ясність у відповідь, де взяти домен. Якщо Ви хочете отримати домен в подарунок до хостингу в одній з популярних зон .ru, .com, .com.ua, .net.ua, спочатку перевірте ім'я сайту на зайнятість. Це можна зробити на сторінці перевірки домену. Далі ви зможете зареєструвати цей домен або додати його у спеціальне поле при покупці вибраного тарифу хостингу.

На жаль, домен .info безкоштовно не надається, як інші тематичні доменні зони для сайтів, наприклад, name (купити домен name)  та tel (ціна на домен tel).

Переваги та недоліки реєстрації безкоштовного домену .pp.ua

Безкоштовний домен pp.ua користується популярністю серед українських сайтів, адже саме він відповідає запиту "домен безкоштовно україна". Його реєструє не всі реєстратори, але все ж таки у кожного користувача є можливість отримати ім'я сайту в цій безкоштовній зоні. Усі, хто шукають домен ua безкоштовно, можуть взяти, як альтернативу, .pp.ua, тому що ua – платний домен. Отримати безкоштовний домен можна у акредитованих реєстраторів цієї зони.

Розглянемо переваги та недоліки такого домену. Основна перевага pp.ua - це, звичайно, його безкоштовність на реєстрацію та продовження. Тому багато тестових проектів обирають саме цю зону, зареєструвати її може кожен, це триватиме кілька хвилин.

Абревіатура PP означає Private Person, з чого випливає, що цей домен орієнтований на приватних осіб в Україні.

Тому, як мінус для юридичної компанії чи організації не підійде. Для реєстрації домену pp.ua необхідно вказати ваш мобільний номер, на який прийде код. Дозволено реєстрацію не більше 3 доменів на один номер телефону. З платними доменами таких обмежень немає.

Насправді, домен pp.ua підійде не всім. Наприклад, солідним сайтам або організаціям такий домен протипоказаний, оскільки він негативно позначиться на репутації. pp.ua можна реєструвати для тестових проектів, а якщо в майбутньому ви захочете переносити сайт на платний домен, необхідно заморочитися з переїздом сайту та зміною доменного імені. Тому перед тим, як купити домен безкоштовно, варто обдумати рішення і, якщо ви не плануєте зробити сайт комерційним, то можна реєструвати ім'я в даній зоні.

Які домени можна зареєструвати безкоштовно?

Крім .pp.ua, якщо йдеться про закордонні домени, то безкоштовна реєстрація доступна для зон .tk, .ml, .ga, .cf, .gq, яку надають деякі реєстратори імен. Це домен безкоштовно без хостингу ви можете отримати після реєстрації на сайті реєстратора.

Дані домени не рекомендуємо для комерційних сайтів або сайтів, яким важливо просування та репутація в Мережі. 

Часто подібні безкоштовні домени реєструють саме шахраї або спамери, а пошукові системи ранжують такі імена дуже погано.

Тому, якщо вам важлива довіра з боку відвідувачів та хороші позиції в пошукових системах, подібні free домени – погана ідея для ведення сайту.

Якщо у Вас виникли додаткові питання щодо реєстрації доменів, звертайтесь до технічної підтримки. Будемо раді допомогти Вам зареєструвати гарне доменне ім'я у будь-якій із вибраних зон!

Отримати домен безкоштовно


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 3 з 5 Голосів: 2