коментарів
Поділитися статтею:

Топ 15 світових IT компаній

17.03.2022 5518 на прочитання 8 хвилин

IT компанії, які працюють у всьому світі, допомагають технологічному розвитку інших компаній. Сьогодні всі великі та маленькі IT компанії буде важко порахувати, але ми зупинимося на світових гігантах, про які кожен з нас уже неодноразово чув. Це цифрові підприємства, дохід яких вражає.

International Business Machines

IBM - компанія, яка спеціалізується на хмарних обчисленнях, штучному інтелекті та розробці комп'ютерного ПЗ. Річний дохід перевищує $74,5 мільярдів. Послуги IBM використовують банківські структури у всьому світі, а також компанії, що займаються роздрібною торгівлею. Світовий гігант International Business Machines (IBM) працює з 1911 року. За цей час саме вони винайшли дискети, жорсткі диски, систему штрих-коду, магнітну смугу на кредитній картці. Тому їхньому капіталу не варто дивуватися, IBM дійсно зробили величезне вкладення у розвитку IT у всьому світі. І це тільки початок, в IBM багато планів, і я думаю, що всі винаходи ще попереду.

IBM має офіси у більш ніж 170 країнах світу, сьогодні співробітники IBM працюють на блокчейні, ІІ, інтернеті речей та загальним розвитком інформаційної інфраструктури.

Microsoft Corporation

Microsoft Corporation - компанія, яка займається розробкою програмного забезпечення, ОС сімейства Windows, серверними програмами, офісними програмами, а також інструментами розробки. Microsoft - американська корпорація, одна з найуспішніших у 20 столітті. Почала свою роботу у 1975 році, головний офіс розташований у Вашингтоні.

Сьогодні окрім розробки ОС, компанія займається хмарними сервісами та технологіями, серед відомих сьогодні – це Microsoft Azure, Microsoft Dynamics CRM Online, Microsoft Office 365, Bing, OneDrive, Skype, Xbox Live та Yammer.

Щорічний дохід компанії понад $168 млрд.

Dell

Dell – понад 10 млн. клієнтів по всьому світу та щорічний дохід понад $105.2 млрд. Це компанія зі світовим ім'ям, яка займається виготовленням ПК та додаткового обладнання. Dell працює з 1984 року, сьогодні офіси компанії розташовані у 180 країнах по всьому світу. Також крім обладнання та техніки дочірні компанії Dell займаються віртуальною реальністю та хмарними сховищами.

Oracle

Oracle - компанія заснована в 1977 році, займається розробкою корпоративного програмного забезпечення та "розумних" систем на базі штучного інтелекту. Сьогодні Oracle ще й великий постачальник серверного обладнання, що спеціалізується також на системах управління базами даних.

Головний офіс розташований у Редвуд Сіті, штат Каліфорнія. Число співробітників компанії у всьому світі більше 132 тис.

Intel

Intel - велика інженерна компанія, що працює з 1968 року. Сьогодні Intel відомий у всьому світі, як виробник мікропроцесорів. Саме виробники ПК Dell, HP та Lenovo купують у Intel.

Щорічний дохід компанії понад $77 млрд., а кількість співробітників у всьому світі понад 110 тис. Intel виробляє процесори для настільних, мобільних та серверних систем з високими стандартами безпеки та якості.

Apple

Apple – всесвітньо відома американська компанія, заснована Стівом Джобсом у 1976 році. Сьогодні компанія виготовляє та продає мобільну техніку, ПК та додаткові пристрої та програмне забезпечення. Серед найпопулярніших і затребуваних продуктів по всьому світу можна виділити iPhone, iPad, iMac, MacBook, AirPods, сервіси Apple TV+, Apple Arcade від компанії Apple і це, звичайно ж, ще не весь список. Але основний дохід компанія успішно отримує саме з продажу смартфонів, 50-70 мільярдів доларів - це середній щоквартальний дохід.

Cisco Systems

Cisco Systems – ще одна з найуспішніших IT компаній у всьому світі. Сьогодні компанія активно працює у сфері кібер безпеки, аналізу даних та хмарних сервісів.

Компанія Cisco створена в 1984 році, її офіси у більш ніж 160 країнах світу, а кількість співробітників 79 500. Cisco Systems відомі на весь світ своїм виробництвом роутерів, модемів та іншого популярного мережевого обладнання, зокрема комутаторів, серверів, обладнання для організації IP телефонії.

На сьогоднішній день вартість компанії Cisco Systems досягла $244.9 млрд.

Samsung Vendor Group

Samsung Vendor Group – технологічна компанія, створена в Південній Кореї ще у 1938 році. Виробляє широкий спектр товарів для дому, для сфери телекомунікацій, у тому числі аудіо та відеопристрою. Щорічний дохід компанії $217 млрд., а кількість співробітників у всьому світі понад 309 тис.

Samsung відомі своїми РК дисплеями, смартфонами, чіпами пам'яті та іншими видами електроніки, які ми використовуємо у повсякденному житті.

Alphabet

Alphabet – конгломерат з компаній Google, Calico, Nest, SideWalk, Deepmind, Waymo, Capital, GV, X, Jigzaw, Verily, створений у 2015 році (Alphabet Inc.). Компанія задіяна в різних галузях науки і технологій, у тому числі займається дослідженнями. Наприклад, у 2018 році, Alphabet забезпечувала 100% рівень споживання електроенергії, при цьому використовувалися лише відновлювані джерела енергії.

Щорічний дохід компанії перевищує $257 млрд, а кількість співробітників у всьому світі – понад 140 тис. осіб. У 2018 році компанія потрапила до числа найкращих роботодавців за версією журналу Форбс.

Facebook

Facebook (Meta Platforms Inc) – американська компанія, яка займається розробкою соціальних мереж. Компанія заснована у 2004 році, сьогодні її щорічний дохід становить понад 85,96 мільярда USD, а кількість працівників майже 60 тис. у всьому світі. Нещодавно компанія провела ребрендинг і придбала нову назву Meta.

Як відомо, засновник компанії зараз активно працює над створенням віртуальної реальності під такою самою назвою – метавсесвіт. Інші популярні продукти компанії - Instagram, Messenger, WhatsApp поки залишаються з колишніми іменами.

Amazon

Amazon – американська компанія, яку в основному всі знають, як платформу для продажу товарів різних категорій. Щорічний дохід компанії понад $443 млрд. Компанія заснована у 1994 році, сьогодні налічує понад 129 800 співробітників. Основний напрямок діяльності Amazon – це хмарні обчислення, сховища даних, розробка штучного інтелекту, надання платформи для роздрібної торгівлі.

Крім цього Амазон володіє великою кількістю майданчиків електронної комерції, наприклад, взуттєвий магазин Zappos, магазини одягу Shopbop та East Dane, дискаунтером 6pm та Fabric.com. Але це лише кілька прикладів з великого списку компаній, придбаних Amazon.

Xiaomi

Xiaomi – компанія, яка працює з 2010 року і відома у всьому світі своїм виробництвом смартфонів та планшетів. Також Xiaomi виготовляє побутову техніку, електро самокати та багато іншого технічного обладнання.

Xiaomi – це не лише бюджетні смартфони, а й флагмани. У 2021 році компанія також почала випускати телевізори за доступною ціною. Прибуток компанії за минулий рік 12,05 млрд дол., кількість працівників – 22 074 осіб. Порівняно з попередніми світовими гігантами, ця кількість невелика, але компанія стрімко йде вперед і, можливо, в найближчому майбутньому ці цифри будуть набагато вищими.

Twitter

Twitter - компанія, яка займається розробкою та підтримкою соціальної мережі Twitter. Соц.мережа відома у всьому світі, але найпопулярніша в США. Twitter – це обмін короткими публічними повідомленнями. У 2021 році прибуток компанії склав $65,64 млн, а кількість користувачів збільшилася до 206 млн.

Twitter вважається найвпливовішою соціальною платформою у світі, не дарма навіть президенти та прем'єр-міністри активно ведуть тут офіційні акаунти.

Huawei

Huawei – китайська компанія, лідер у сфері телекомунікацій. Створена у 1988 році, головний офіс розташований у місті Шеньчжень, провінція Гуандун.

Компанія Huawei займається будівництвом телекомунікацій, обслуговування корпоративних клієнтів, а також розробляє мобільні пристрої та надає хмарні сервіси. Продукція бренду особливо популярна у Китаї, Україні та Росії. За офіційними даними компанії, дохід у 2020 р. склав 136,7 млрд дол.

General Electrics

General Electrics – американська компанія, яка виробляє техніку. Дохід компанії в 2021 році склав 74,2 мільярда доларів.

General Electrics виготовляє техніку, енергетичне обладнання, газові турбіни, обладнання для медицини, фототехніку та багато іншого, що використовується на побутовому рівні та навіть у сферах військово-космічних систем. General Electrics заснована у 1878 році і в нашому списку є найстарішою компанією у сфері IT технологій. Кількість працівників уже перевищила 205 тисяч фахівців. Компанія має дочірні підрозділи, у тому числі GE Healthcare, GE Aviation, GE Digital та інші.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1