коментарів
Поділитися статтею:

Як вибрати найвигідніший хостинг для сайту в Україні?

24.08.2022 778 на прочитання 7 хвилин

Види хостингу в Україні

Вибір хостингу в Україні є широким. Можна замовити і віртуальний хостинг, і орендувати сервер, і навіть скористатися можливостями колокейшену, якщо цього вимагає ваш проект. Ціни у різних хостерів також можуть відрізнятись, але ціна вже залежить від ресурсів тарифу та якості технічної підтримки користувачів. Розглянемо основні види хостингу України.

Віртуальний хостинг або загальний хостинг

Це послуга хостингу, де на одному сервері розміщується багато акаунтів із сайтами різних власників. Користувачеві є доступ тільки до свого облікового запису та набору функцій на панелі керування для роботи з сайтом. Це файловий менеджер, FTP доступ, поштовий сервіс, налаштування DNS, інсталятор CMS та інші не менш значущі функції. Це найдешевша послуга хостингу і справді вигідна для тих, кому достатньо функціонала загального хостингу.
Віртуальний хостинг надають усі хостинг-провайдери в комплексі з технічною підтримкою. Для даного типу послуги зазвичай є тестовий період, можливість замовлення виділеного IP (на загальному хостингу всі сайти на одному IP сервері), можливість встановлення сертифіката SSL, а також у деяких хостерів конструктор сайтів для самостійної розробки проекту із шаблону.
Віртуальний хостинг підійде для невеликих сайтів, наприклад сайтів візиток, блогів, лендингів, корпоративних сайтів або навіть простих інтернет-магазинів. Ця послуга підійде для новачків, адже панель управління інтуїтивно зрозуміла, і розібратися в ній не важко, при цьому в інтернеті дуже багато інструкцій для налаштування роботи панелі та сайту.схема віртуального хостингу для яких сайтів підходить

VPS/VDS

Це послуга оренди віртуальних приватних серверів, функціонал яких набагато потужніший за звичайний хостинг. Тут користувач отримує виділений IP сервер за промовчанням, SSH доступ, вибір ОС, віртуалізації, панелі управління та інші переваги. Це найбільш настроювана альтернатива віртуального хостингу, для роботи з якою потрібний досвід у цій сфері. Віртуальний сервер з ОС Windows - найбільш затребуваний сервер, який використовується для організації віддаленого робочого столу, наприклад, якщо ваш комп'ютер не настільки потужний, або потрібна адреса конкретної країни.

Це дорожчий тип послуги, але він використовується у разі, коли необхідна установка на сервер свого програмного забезпечення, розгортання програми або вимогливого сайту. Для легшої роботи з сервером ви можете додатково замовити панель управління або встановити свою, також можна працювати через термінал, але в такому разі доведеться вивчити команди.

VPS/VDS ви також можете орендувати практично у кожного хостинг провайдера. Вартість залежить від кількості ресурсів на сервері, вибраної панелі, кількості IP-адреси, методу віртуалізації сервера та операційної системи. Вигідний бонус при замовленні VPS/VDS - безкоштовне базове адміністрування. Це означає, що у разі потреби, ви можете звернутися до тех. підтримки хостера та отримати кваліфіковану допомогу з налаштування сервера для ваших цілей.

Виділений сервер

Послуга оренди виділеного сервера або dedicated server – одна з найпотужніших послуг хостингу, яка надає максимум можливостей керування для користувачів. Це найдорожча послуга за списком, але й найпродуктивніша. Виділений сервер можна орендувати в будь-якому дата-центрі, необхідної локації. Ви можете встановити будь-яку операційну систему, панель управління, програми для роботи. Власником сервера є один користувач, тобто сусідів на сервері у вас не буде.

Не всі хостинг-провайдери надають послугу оренди сервера, але в деяких провайдерів ви можете купити виділену машину навіть з безкоштовним базовим адмініструванням на запит. На сервер ви зможете встановити свої програми, розмістити сайти, програми, запустити гру. В цілому, все те, щоб ви змогли зробити, якби сервер стояв у вашій кімнаті.

Зазвичай на сервер можна замовити необхідну кількість IP адрес для реалізації проектів, також можна встановити ОС Windows і організувати роботу віддаленого офісу.

Інші види хостингу

До цього пункту включили колокейшн, хмарний хостинг та реселінг. Що за послуги? Насамперед, слід зазначити, що вони менш потрібні, порівняно з попередніми послугами, описаними вище.
Колокейшн – послуга виділеного сервера, коли користувач сам купує фізичну машину та ставить її на обслуговування в дата-центр. Послуга не з дешевих, найчастіше використовується компаніями чи хостерами, які продають послуги віртуального хостингу.

Хмарний хостинг - послуга хостингу, коли розміщення даних використовується відразу кілька серверів, між якими розподіляється навантаження. У більшості випадків хмарний хостинг використовує кластерну систему. Найбільш популярний серед новинних видань, у яких час від часу підвищується навантаження на сервер.

Реселінг – послуга хостингу для реселерів, які розміщують сайти наведених клієнтів. Використовується для перепродажу хостингу. Реселлінг найбільш популярний серед веб-студій, які в такий спосіб розміщують сайти своїх клієнтів, при цьому надаючи їм повноцінний доступ до облікового запису хостингу свого сайту. Недорога послуга, але щоб навчитися з нею працювати, необхідно витратити час та вивчити можливості панелі керування.схема видів хостингу

Як заощадити на хостингу?

Насамперед, дивимося на поточні акції хостера, у якого збираємось придбати послугу. Часто для нових клієнтів компанії пропонують промо-коди на знижку або додаткову послугу в подарунок, наприклад, домен або SSL сертифікат. Це дуже вигідно, коли ви тільки починаєте, і вам потрібний повний комплекс послуг для запуску сайту.

Також багато хостерів при оплаті на тривалі періоди пропонують знижки в подарунок. Наприклад, при оплаті на 3 місяці – 3% знижки, на 6 місяців – 6%, на 12 – 12% та на 2 роки – 24%. Таким чином ви отримуєте послугу на тривалий період та чудову знижку для економії. Це відмінний метод, якщо ви плануєте довгу роботу сайту та впевнені у його майбутньому.

Ще один спосіб економії, що стосується віртуальних серверів та виділених серверів, це покупка сервера з безкоштовним базовим адмініструванням. У такому разі вам не потрібно буде наймати фахівців з боку для налаштування сервера, все зроблять фахівці компанії на запит і головне - безкоштовно.

Як вибрати найвигідніший хостинг?

Вигідний хостинг – це той хостинг, який задовольнить усі ваші запити та не знищить весь бюджет. Розглянемо універсальні критерії вибору вигідного хостингу для сайту:

✓ підтримка технологій і систем управління, які необхідні для роботи конкретно вашого проекту: PHP, MySQL, phpMyAdmin, Zend Optimizer, Python, PERL, Parser, SSH, MySQL, WordPress, Joomla, Drupal, "1С-Бітрікс", OpenCart та інші.

✓необмежений трафік

✓зручна та зрозуміла панель управління, наприклад, ISPmanager, Cpanel, Plesk

✓ цілодобова грамотна технічна підтримка

✓FTP або SSH доступ та файловий менеджер

✓ моніторинг сервера (більш актуально для віртуальних серверів)

✓поштовий клієнт та можливість створювати поштові скриньки у необмеженій кількості за потреби

✓тест послуги або можливість повернення коштів, якщо послуга не підійшла

✓резервне копіювання сайтів на віддалений сервер

✓ можливість підключення додаткових послуг, таких як виділена адреса, сертифікат безпеки SSL та інші.

Цих критеріїв практично може бути набагато більше, все залежить від вимог вашого проекту. Це лише базовий набір функцій, який повинен мати сучасний та якісний хостинг.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0