коментарів
Поділитися статтею:

Як перенести свій домен на інший хостинг

16.04.2024 на прочитання 3 хвилини

Процес перенесення свого домену на інший хостинг в деяких випадках може викликати труднощі через необхідність враховувати велику кількість різних факторів. До них, зокрема, можна віднести великий розмір сайту або бази даних, необхідність перенесення домену та багато інших. Розкажемо про те, як вирішити основні проблеми, що виникають, пов'язані з переїздом, тобто, з'ясуємо, як безболісно перенести домен на інший хостинг.

Причини переїзду домену на новий хостинг

Причин переїзду може бути безліч, що може бути пов'язане як з особистими уподобаннями власника, так і з фінансової сторони питання. Найбільш приватні з них:

  • Відсутність технологічного розвитку платформи маркетплейсу або хостинг-провайдера;
  •     Агресивна цінова політика хостера;
  •     Особисті переваги власника веб-ресурсу;
  •     Необхідність створення єдиного центру управління своїми веб-проектами;
  •     Зміна регіональної власності цільової аудиторії ресурсу.

Нижче буде розглянуто різні варіанти перенесення, залежно від наявності/відсутності доменного імені та типу поточної платформи ресурсу.

Сайт без домену на маркетплейсі

Сайти бувають різними. Деякі їх можуть взагалі мати свого власного доменного імені. У такому разі їх адресою в Інтернеті буде посилання на головну сторінку, розміщену на хостингу одного із сайтів-маркетплейсів, наприклад, таких, як український Prom. При перенесенні веб-ресурсів зазначеного типу необхідно виконати низку таких дій:

  • Купити доменне ім'я у одного з Реєстраторів доменних імен:
  • Вивантажити базу даних та зберегти у вигляді одного або декількох файлів;
  • Замовити хостинг для розміщення сайту в одного із хостинг-провайдерів – українського чи зарубіжного;
  • Замовити розробку коду проекту в IT-компанії на одній із відомих CMS-платформ;
  • Завантажити на платформу хостинг-провайдера файли створеного сайту за допомогою Панелі керування хостингом та зробити його конфігурування;
  • Завантажити дані, вивантаженні з маркетплейсу, до нової бази даних;
  • Підключити домен до сайту Панелі управління на сайті Реєстратора доменних імен.

Можна переконатися, що процес перенесення такого ресурсу є найбільш трудомістким та фінансово витратним, оскільки вимагає покупки імені та розробки сайту. Постійними залишаються лише дані, вивантажені з бази маркетплейсу.

Сайт із доменом на конструкторі

У разі наявності доменного імені веб-ресурсу, розміщеного на маркетплейсі або конструкторі, наприклад, такому, як Wix, наведений вище порядок дій зміниться таким чином, що замість покупки нового імені потрібно буде ініціювати процес його перенесення до нового Реєстратору доменних імен, що дасть можливість власнику здійснювати повний контроль за своїм ресурсом. Решта дій буде незмінною. Враховуючи, що за перенесення веб-проекту плата зазвичай не стягується, цей варіант буде більш економним порівняно з першим.

Сайт із доменом на хостингу

Наприклад, веб-ресурс має свій домен і розміщений на платформі хостинг-провайдера. У цьому випадку з наведеного раніше списку забереться пункт про купівлю імені та пункт про розробку коду сайту. Однак додасться новий пункт про необхідність перенесення файлів коду та файлів зображень зі старого хостингу на новий. Цей варіант є найменш витратним із усіх можливих. Щодо витрат на перенесення файлів, то нерідко українські хостинг-провайдери гарантують допомогу в їхньому перенесенні, не стягуючи при цьому жодних додаткових коштів, чого не можна сказати про закордонних провайдерів.

Замовити перенос домену


Close Screen
Yulia Lys
Статей: 70
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 2