коментарів
Поділитися статтею:

Як перевірити безпеку посилання на сайт

04.10.2022 на прочитання 6 хвилин

Що таке пряме посилання?

Пряме посилання - це посилання, яке веде на конкретний сайт. На відміну від непрямого посилання, вона не веде на проміжні ресурси, а відразу перенаправляє користувача на місце призначення. При переході за прямим посиланням користувач бачить доменне ім'я сайту, куди він переходить, а це дуже важливо при дотриманні безпеки в інтернеті.

Пряме посилання - це звичайне посилання, яке ми бачимо у рядку браузера під час відвідування різних сайтів. Такі посилання не використовують редирект і враховуються при ранковому посиланні. Прямі посилання - це один із інструментів пошукового просування, тому, чим більше таких посилань є у сайту, тим краще його рейтинг у пошукових системах.

Ознаки небезпечних посилань

Щодня користувачі мережі відвідують мільйони посилань, на жаль, деякі такі посилання можуть мати небезпеку і принести шкоду при переході. Такі посилання створюють шахраї і часто для маскування посилань використовують послуги скорочення посилань. Здебільшого такі посилання розповсюджують через електронну пошту чи соціальні мережі.

Небезпечна URL-адреса - це клікабельне посилання, яке направляє користувачів на шкідливу або шахрайську сторінку або сайт.

Мета створення подібних сторінок сайту, як правило, для крадіжки особистих або корпоративних даних або швидкого заробітку. Наприклад, шахраї можуть створювати небезпечні URL-адреси для:

- Проведення фішингових атак, щоб отримати доступ до особистої інформації користувачів для крадіжки особистих даних чи інших видів шахрайства.

- Отримання доступу до облікових даних користувачів.

- Завантаження користувачем шкідливого програмного забезпечення обманним шляхом, яке кіберзлочинці можуть використовувати для стеження за жертвами або захоплення їх пристроїв.

- Отримання доступу до комп'ютерів жертв, щоб зашифрувати їх файли для атаки програм здирників.

- Віддаленого керування комп'ютером жертви, наприклад, за допомогою трояна віддаленого доступу (RAT).схема для чого використовуються небезпечні посилання

Тепер важливо відзначити, що шкідливі посилання можуть бути створені на підроблених та справжніх сайтах. Кіберзлочинці можуть створювати повністю підроблені та шкідливі сайти або створювати шкідливі URL-адреси для офіційних доменів. Небезпечні URL-адреси надсилаються різними способами, включаючи електронну пошту, сайти та рекламні оголошення.

Небезпека може бути замаскована через скорочувач посилань. Якщо посилання не приховано, ви повинні уважно подивитися на його написання. Наприклад, шахраї часто реєструють домени, дуже схожі на офіційні домени, але в такому домені буде допущена помилка, яку з першого погляду важко помітити.

Якщо посилання викликає у вас якусь підозру, її обов'язково слід перевірити перед тим, як на неї клікнути.

Як перевірити посилання перед переходом

Для перевірки скорочених та прямих посилань є спеціальні сервіси, що дозволяють перевірити посилання на безпеку. Наприклад, дізнатися про безпеку скороченого посилання ви можете за допомогою інструмента розшифровки короткого і прямого посилання від ГіперХост. Якщо у вас є сумніви щодо посилання, просто скопіюйте її та надішліть на перевірку. Результат практично миттєвий. Ви отримаєте Title, Description сайту, щоб дізнатися більше інформації про нього, а також результат перевірки на базі Google safe browsing та Google Abusive Expirience. Тобто ви отримаєте інформацію про те, наскільки безпечне посилання, і чи варто вам переходити. Цей сервіс також розшифрує короткі посилання від усіх популярних сервісів - bit.ly, cutt.ly, surl.li, tinyurl.com, clck.ru, bitly.su, cutt.us, tiny.pl, t.ly, dl.ink , short.io, vk cc, які також часто використовують шахраї для обману користувачів. За допомогою такого сервісу ви можете швидко та точно перевірити посилання онлайн.

Використовуючи безпечну перевірку посилань, ви вбережете себе від фішингу, крадіжки даних, небажаного контенту, вірусів. Якщо вам потрібен перегляд посилань, використовуйте сервіс перевірки від ГіперХост.

Також на вашому ПК має бути встановлений сучасний антивірус, який автоматично зможе заблокувати переходи за підозрілими посиланнями.

Що таке Google Abusive Expirience

Google Abusive Expirience – це спеціальний звіт про сайти з порушеннями, які вводять відвідувачів в оману. Наприклад, це може бути рекламне оголошення у вигляді основного контенту сайту, яке натискається помилково; або редиректи на шахрайські сторінки. Якщо на вашому сайті було знайдено порушення, сам ресурс додається до звіту. Як тільки власник сайту усуне порушення, він може повторно відправити свій сайт на повторну перевірку та його приберуть зі звіту. У Google Abusive Expirience є загальнодоступна інформація, тому кожен охочий може перевірити статус необхідного сайту перед тим, як почати роботу з ним.

Що таке Google Safe Browsing

Сьогодні ми щодня чуємо про новий великомасштабний злам або витік даних, і все більше починаємо турбуватися про кібербезпеку. Якщо ви переживаєте про свою безпеку, коли здійснюєте покупки в Інтернеті або просто переглядаєте різні сайти і думаєте, чи безпечне посилання, по якому потрібно перейти, то будете раді дізнатися, що є принаймні один сервіс, який забезпечує безпеку в Інтернеті кожну секунду, навіть якщо ви навіть не знаєте про це. Йдеться про Google Safe Browsing – сервіс, який збирає всі потенційно небезпечні сайти в одну базу даних, відому як Чорний список, та надає доступ до цієї бази різним браузерам. Більшість популярних браузерів використовують цю службу для захисту своїх користувачів, включаючи Google Chrome, Safari та Firefox.

Напевно, ви вже зустрічали таку заглушку при відвідуванні певних сайтів:

небезпечний сайт попередження Google

Вона означає, що сайт небезпечний і він якраз знаходиться в базі Google Safe Browsing.

Безпечний перегляд Google вперше був запущений за допомогою лише веб-пошуку. 9 лютого 2009 р. Google оголосив про надсилання URL-адрес, щоб пошук Google міг перевіряти інші сайти на відповідність вимогам безпечного перегляду. З того часу Google додав підтримку сканування сайтів на предмет фішингу та небажаного ПЗ/рекламного ПЗ у новинах та зображеннях пошуку.

З січня 2011 року Google Safe Browsing почав попереджати про небезпечні мобільні версії сайтів, які намагаються обманним шляхом змусити завантажувати програми або хочуть викрасти особисту інформацію, якщо ви використовуєте браузер Google Chrome на своєму смартфоні або планшеті. Технологія може виявляти сторінки з рекламою, що вводить в оману (банери, що ведуть на сторінки, на які ви не збиралися переходити), сторінки з установкою шкідливого ПЗ і різні скомпрометовані сайти, які були зламані кіберзлочинцями і використовувалися для фішингу та поширення спаму та вірусів.

Службу безпечного перегляду Google не слід плутати із захистом від шкідливих програм, в якій використовується окрема система, така як захист Google Play, оскільки захист, перш за все, призначений для блокування підозрілих програм на вашому телефоні.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1