коментарів
Поділитися статтею:

Як приховати контакти у сервісі Whois? Вся правда про Whois та захист ID домену

04.10.2022 722 на прочитання 5 хвилин

Що таке privacy protection для домену?

Приховування персональних даних або тобто privacy protection - це захист даних домену та приховування їх у whois сервісі від перегляду при перевірках.

Після реєстрації домену ваші особисті дані - ім'я, адреса, email і номер телефону, зберігаються в загальнодоступній базі даних під назвою WHOIS. Каталог WHOIS підтримується ICANN (корпорація із присвоєння доменних імен), відповідальна за введення доменів верхнього рівня (TLD). ICANN вимагає, щоб наступна інформація була прив'язана до кожного домену:

- Ел. адреса

- Телефон

- Поштова адреса

Захист конфіденційності доменного імені - це додаткова опція, яку хостингові компанії та реєстратори доменних зон пропонують для запобігання розсилці спаму та розкриття особистої інформації зареєстрованих власників домену. Privacy protection підключається миттєво після запиту користувача, послуга залишається активною до кінця реєстрації домену та поновлюється під час продовження доменного імені. Кожен бажаючий власник доменного імені може приховати дані whois для свого домену, якщо доменна зона сайту підтримує цей функціонал.

Навіщо потрібно приховування даних домену?

Захист домену призначений для захисту власника доменного імені та його контактних даних від багатьох факторів. При цьому використовується адреса реєстратора, а особиста адреса, адреса електронної пошти та інша контактна інформація не є загальнодоступними. Приховування домену необхідне:

✓ Приховування контактних даних власника домену

✓ Запобігання крадіжці доменного імені зловмисником

✓ Блокування спам-повідомлень.навіщо потрібно приховувати дані власника домену

Privacy protection домену захищає конфіденційність власника домену від поширених методів фішингу або розсилки небезпечного спаму.

Приховування контактних даних власника домену. Приховування контактних даних та захист доменних імен зупиняє кількість фішингових листів на вашу пошту. Більшість веб-майстрів та власників сайтів вибирають приховування даних домену для забезпечення конфіденційності домену та підвищення рівня безпеки.

Запобігання крадіжці доменного імені зловмисником. Електронна пошта, яка використовується для реєстрації домену, повідомить хакерам або зловмисникам, яка електронна пошта пов'язана з обліковим записом. Якби вони могли зламати обліковий запис, це дало б їм усе потрібне для крадіжки домену. Тому приховати дані цього домену - відмінне рішення.

Багато власників сайтів використовують контактну адресу електронної пошти для інших реєстрацій. Дуже важливо приховати електронну адресу від перегляду та використання в шахрайських цілях.

Блокування спам-повідомлень. Без усієї контактної інформації, доступної спамерам, буде складніше отримати вашу контактну інформацію та надіслати спам. Це головна перевага захисту домену: вона позбавляє вас від головного болю, пов'язаного з усім цим сміттям, яке приходить на електронну скриньку.

Захист ID домену обмежує фішингові електронні листи або інші спроби спаму для отримання паролів або контролю над вашими обліковими записами електронною поштою.

Крім поштової скриньки у whois також видно номер телефону власника домену, тому приховування даних домену захистить ще від небажаних дзвінків за різними пропозиціями.

Чи можна використовувати вигадані дані для реєстрації домену?

Часто власники доменів під час відправлення домену на реєстрацію заповнюють анкету та вписують вигадані дані. Це докорінно неправильно. Чому не можна вказувати недостовірні дані власника домену:

- якщо дані не ваші, ви не є офіційно власником домену;

- для роботи з доменом та постійного контролю ви повинні мати доступ до робочої електронної пошти, яка вказана під час реєстрації;

- інформація в даних домену завжди має бути оновленою та актуальною, адже якщо ви зможете підтвердити цю інформацію, то завжди виграєте у суперечках за домен.

Неправильна та вигадана інформація може призвести до зупинення домену реєстратором або до крадіжки домену, тому будьте уважні під час реєстрації імені.

Як захистити приватність домену?

Privacy protection доменів підключається у реєстратора доменного імені. Користувач може відразу вибрати цю послугу при реєстрації домену або підключити потім через деякий час. Захист даних домену включається моментально, після оновлення інформації при перевірках через whois систему відображатимуться контактні дані реєстратора домену замість даних власника домену. На жаль, не всі доменні зони підтримують функцію Privacy protection, але все ж таки для більшості зон опція все-таки підтримується.

Загальнодоступна інформація WHOIS – це лише один із аспектів захисту вашої присутності в Інтернеті. Ви також можете розглянути можливість придбання SSL-сертифіката для свого сайту, щоб відвідувачі могли безпечно підключатися, не переймаючись тим, що їх особисті дані можуть бути скомпрометовані.

Для роботи з доменом, захист конфіденційності – це недорогий, простий та безпечний крок. Якщо ваш домен ще не захищений, захистіть його зараз, написавши на підтримку HyperHost. Зверніть увагу, що підключити послугу Privacy protection можна лише там, де зареєстровано та працює ваш домен.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 0 з 5 Голосів: 0