коментарів
Поділитися статтею:

Як правильно сидіти?

12.04.2022 2806 на прочитання 7 хвилин

Життя офісного співробітника сповнене труднощів та небезпек. Адже це так складно сидіти цілий день за комп'ютером, гортати численні стрічки соц. мереж, заливати статейки у свій ЖЖ, дивитися відео на youtube, лайкати, репостити та коментувати. А крім цього ще потрібно робити вид бурхливої ​​діяльності. Якось дуже багато справ, не знаходите? Для цього потрібно багато сил.

І поки що секрет енергії кота Бориса, залишається для нас не розгаданим, доводиться винаходити велосипед заново. До вашої уваги представлена ​​стаття про те, як же потрібно сидіти на робочому місці і залишатися здоровим і енергійним, завжди готовим проскролити ще кілька пабликів з ЕЛІТНИМИ мемами про котиків, подивитися пару відео реакцій на реакцію і запиляти 140 символів у свій твіттер. Можливо, у Вас навіть вистачить сил на особисте життя, але це не точно.how to sit properly

Інструкція здорового тіла

Як правильно сидіти на стільці за столом?

Ідеальне становище тіла при сидінні - запорука вашого здоров'я та економія засобів на лікування в майбутньому, а ще це гарна постава та комфортне перебування на робочому місці.

З хребта виходить 62 нерви, які регулюють діяльність внутрішніх органів тіла. Тому слід розуміти, яку роль здорова спина грає в нашому житті. Правильно сидіти може кожен.

Поза сидіння на робочому місці в цілому визначає подальше становище нашої спини при ходьбі, їзді в автомобілі, навіть уві сні. Неправильно сформована роками постава згодом дається взнаки, викликаючи проблеми не тільки з хребтом, але й з іншими органами нашого тіла. Всі про це знають, але так і продовжують приймати позу, що знищує нас, при сидінні. Приготуйтеся, якщо ви сиділи все своє життя неправильно, навчитися робити це безпечно відразу не вийде. Так як наш організм роками запам'ятовував неправильну позу, і як тільки ви відволікаєтеся, знову спина займає не дуже хорошу позицію для вашого майбутнього. Що ж ми робимо неправильно під час сидіння, і які поради дають фахівці?
Отже, як все-таки треба сидіти?

Багато хто, коли чують про правильне сидіння, відразу випрямляють спину, імітуючи правильну поставу при сидінні, але довго в такій позі не просидиш, тому що починає ламати поперек, і тіло з часом повертається в колишнє положення. Чи правильно сидіти з рівною спиною? Питання для багатьох спірне, але відповідь одна - однозначно потрібно сидіти з правильно поставленим тазом. Наш таз - це основа всієї піраміди тіла, а якщо таз знаходиться не в потрібному положенні, то піраміда руйнується, перекошується.

Як сидіти рівно? Для розташування таза у зручному та здоровому положенні необхідно правильно розмістити на стільці сідничні пагорби як сидіти. Це виступи кісток у нижній частині таза. Вони добре відчуваються, якщо сісти на тверду поверхню.

Запорука правильного сидіння – посадка таза саме на ці пагорби.


Також особливу увагу зверніть на розташування ніг. Ступні повинні стояти на підлозі, а кут складатиме 90 градусів. Перекидання ноги на ногу – шкідлива звичка. Вона не тільки погіршує стан вен, переловлюючи їх та порушуючи відтік крові, але й робить вашу спину перекошеною на бік. І чим більше і довше ви будете сидіти в такому положенні, тим сильніше ваша спина набуває вигляду чогось не дуже красивого, про здорову і сильну спину в такому разі й не йдеться. Отже, ногу з ноги ми вже скинули, знайшли сідничні пагорби і сіли саме на них. Далі прогинаємо спину і подаємо грудну частину трохи вперед, при цьому створюючи прогин у поперековій зоні.

У грудному відділі спина повинна округлятися, жодної сутулості, виключно природний незначний вигин. Живіт підтягніть і трохи напружте, ніяких вигинів у шиї, тобто голова піднята рівно.

Ці кілька простих правил допоможуть вам підтримувати спину у її природному стані. Але це ще не все.

Якщо вам комфортно, то ви робите те, що потрібно. Таким чином ви зберігаєте правильні фізіологічні вигини хребта і робите посадку максимально комфортною для вас і знаєте, як сидіти з рівною спиною. Але, на жаль, звикнути до такої пози одразу буде непросто. Як тільки відволікнетесь, мозок дасть вам сигнал прийняти минулу позу, адже до тієї, що він уже звик за багато років. Ось тут і сама складність правильного сидіння на робочому місці.

Як звикнути до нової пози сидіння?

Часто ми чуємо від колег та знайомих скаргу – не можу довго сидіти на стільці. На розхитаному стільці, у якого відкинута спинка, правильно сидіти дуже складно. Сьогодні популярністю користуються стільці із спеціальною підтримкою для попереку. Вони є досить дорогими, але як альтернатива використовуються спеціальні накладки на звичайні стільці, які підтримують вигин хребта саме там, де це потрібно.

Завдяки використанню таких коригувальних засобів у майбутньому ви заощадите на послугах невропатологів та остеопатів, а вони зараз коштують не дешево.

Як зрозуміти, чи правильно ви сидите? Як правильно сидіти на стільці? Як сидіти рівно за столом? В описаній вище позі насамперед має бути комфортно, жодної напруги у спині ви не повинні відчувати.

Положення очей до монітора також має бути правильним, якщо хочете зберегти зір. Розташування монітора, що щадить для очей, - під кутом 90 градусів до вікна, це необхідно для уникнення відблисків. Сама відстань від очей до монітора повинна бути не менше довжини витягнутої руки. Виміряли? Тепер головне зберігати цю дистанцію. На якому стільці краще сидіти за комп'ютером? На тому, що буде зручним саме для вас, щоб забезпечити правильне положення сидячи.

Сама відстань від очей до монітора повинна бути не менше довжини витягнутої руки.

Поради фізіотерапевтів

Розглянемо пози при сидінні та пози за комп'ютером. Фізіотерапевти вважають, що «ідеальна» сидяча поза, яка перш за все корисна для здоров'я, для кожної людини індивідуальна, адже у кожного з нас свої особливості хребта, і, можливо, навіть травми чи хвороби, що обов'язково потрібно враховувати під час підбору пози для сидіння. Тому, якщо у вас є проблеми зі спиною, наприклад, болить спина, коли сидиш на стільці, то слід порадитися з фахівцем в даній області для забезпечення правильного положення хребта.

Як правильно б ви не сиділи на робочому місці, ніяк не обійтися без вправ, особливо, коли від довгого сидіння болить поперек. Тому, дотримуючись цих кількох простих правил, ви забезпечите собі здорову і красиву поставу. Головне, не лінуйтесь!

Через кожні 30 хвилин робіть короткочасну зарядку для ваших очей: 15 секунд дивитися на найближчу до вас точку і 15 секунд - на найвіддаленішу, наприклад, у вікно. Очі втомилися - поводьте ними праворуч і ліворуч кілька разів і ви помітите явне полегшення. Щогодини-півтори обов'язково вставайте з-за вашого улюбленого комп'ютера, походьте трохи і розімніть руки-ноги мінімальними вправами, які спадуть на думку.
Також не забувайте кожні 15-20 хвилин трохи змінювати положення тіла, щоб уникнути м'язової втоми. Це зовсім не означає, що потрібно приймати неправильне положення сидіння. Просто робіть мінімальні рухи, а далі повертайтеся до правильної, а головне комфортної пози за столом.

Більше ходьби - запорука того, що проблеми зі спиною ще довго не дадуть про себе знати.

Рекомендації спеціалістів 7-8 км на день. Для багатьох ця цифра здасться просто величезною, але, якщо починати з малого, наприклад, виходити на зупинку раніше і йти додому пішки, то це вже найкраще в будь-якому випадку для вашої спини.

Як сидіти водієві?

Крім правильного сидіння на робочому місці, варто також подбати про зручну позу за кермом для правильного становища тіла. Це особливо важливо, якщо ви проводите багато часу в процесі керування. Тому зверніть увагу на кілька простих, але дуже корисних правил для формування здорової спини:

1.Сидіння, по-перше, має бути жорстким, по-друге, у відділі попереку має бути хороша опора для підтримки природного вигину.

2.Плечі потрібно тримати рівно, як і голову.

3.Руки не повинні напружуватися, але забезпечте те, щоб вони були трохи зігнуті.

4.Якщо ви провели кілька годин за кермом, обов'язково робіть зупинку і розімніться.

Ці кілька простих правил допоможуть позбутися болю в спині, який часто з'являється після довгого водіння.


spina

Отже, ви тепер знаєте, як гарно сидіти. Відчуваєте? Чи відчуваєте, як Ваш робочий день став ще на 20 хвилин ближче до кінця? Приємне почуття чи не так? І ніби недаремно їх витратили. Можна пояснити босу, ​​що ви не ледар, а навпаки, Ви настільки трудоголік, що від постійної сидячої роботи у Вас вже болить спина. І замість того, щоб брати лікарняний і йти до лікаря, Ви продовжуєте працювати, тільки вже з правильно розміщеними сідничними пагорбами (нехай він зрозуміє, що ви не такі вже й прості) і це ваша поза для сидіння.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1