коментарів
Поділитися статтею:

Як відновити домен після прострочення оплати?

17.11.2023 391 на прочитання 5 хвилин

На жаль, бувають випадки, коли вчасно продовжити реєстрацію доменного імені не виходить. Тому необхідно швидко відновити роботу домену, щоб не втратити до нього доступ. Але з продовженням доменних імен не все так просто, особливо, якщо ви прострочили оплату на тривалий період.

У цій статті розглянемо особливості продовження доменів після прострочення оплати і що вам слід робити в конкретному випадку. Щоб не потрапити в подібні ситуації заздалегідь рекомендуємо оплачувати реєстрацію доменів на тривалі періоди, наприклад, деякі доменні зони дозволяють реєстрацію домену відразу на 10 років.


Періоди домену після прострочення платежу

Припустимо, ви забули оплатити домен вчасно. Перший період, у який переходить домен - це Grace Period або пільговий період продовження. Цей період дає змогу продовжити домен автоматично за звичайною ціною. Для цього вам потрібно оплатити виставлений рахунок на продовження у реєстратора домену. Якщо рахунок уже скасовано, зверніться на підтримку реєстратора для поновлення рахунку, якщо це ще можливо. Grace Period діє в середньому до 30 днів, він є найбільш лояльним і дає можливість не втратити домен. Після оплати рахунки доменне ім'я буде відновлено протягом доби, щойно оновиться загальна ДНС інформація на глобальному рівні. Це автоматичний процес, реєстратор не може на нього вплинути або якимось чином прискорити.

Після Grace Period ваш домен у разі несплати продовження переходить у статус Redemption Period або період викупу домену в реєстратора. Термін викупу домену - до 30 днів. У цей період ви також можете продовжити ваш домен, але вже за ціною в кілька разів вищою, ніж звичайне продовження. Для кожної доменної зони ціна продовження в Redemption Period буде різною, іноді ціна може бути понад 100$. Для викупу домену за спеціальною ціною вам потрібно звернутися в підтримку реєстратора і запросити виставити рахунок. Після оплати цього рахунку домен буде продовжено протягом доби, іноді довше. Річ у тім, що під час Redemption Period домени викуповують вручну у верхнього реєстратора зони, тому потрібен час на продовження і відновлення даних власника.

Якщо ви не встигли продовжити домен у Redemption Period, після нього настає Pending Delete Period - період видалення. Цей період триває до 7 днів, у цей момент ви нічого не зможете зробити з доменом. Після нього домен заново стане доступний для реєстрації всім охочим, тому вам важливо встигнути зареєструвати домен на себе. Якщо ви цього не зробите, то ваш домен може зареєструвати хто-небудь інший, і ви більше нічого не зможете зробити.

Щоб перевірити статус вашого домену, потрібно використовувати спеціальний сервіс Whois, де в Полі статус домену можна побачити необхідну інформацію про поточний період вашого домену.

Як відновити домен?

Якщо після перевірки через Whois сервіс ваш домен перебуває в статусі Grace Period, то для його відновлення достатньо оплатити рахунок на продовження і дочекатися відновлення роботи самого домену. У такому разі домен продовжується з дати закінчення попереднього терміну реєстрації.

Якщо домен у статусі Redemption Period, тоді необхідно написати запит вашому реєстратору й уточнити інформацію, що необхідно для відновлення цього домену. Вам буде виставлено спеціальний рахунок на продовження, який потрібно якомога швидше сплатити, щоб запустити процес відновлення доменного імені. У такому разі домен продовжується з дати надходження оплати на спеціальне продовження домену.

Якщо під час перевірки виявлено Pending Delete Period, то ви нічого не зможете зробити. У такому разі необхідно моніторити статус домену і в разі, щойно він стане доступним, відразу зареєструвати його повторно на свої дані.

Якщо домен хтось встиг зареєструвати до вас після закінчення періоду видалення домену, то в такому разі його відновлення неможливе або можливе, але дуже дороге. Ви можете написати новому власнику домену й уточнити можливість перепродажу вам, якщо власник зацікавлений, то ви зможете викупити домен. Якщо ні, то вам залишається тільки реєструвати новий домен для сайту і заново його просувати. На сайті реєстратора доступна Перевірка вільних доменів

Якщо ваш домен встиг зареєструвати інший користувач після закінчення Pending Delete Period, ви можете зареєструвати новий інший домен і просувати його.

Як не втратити домен?

Щоб не допустити подібної ситуації з вашим доменом, дуже важливо не втратити його і завжди вчасно оплачувати продовження. Щоб не втратити домен, краще відразу оплатити його на тривалий період, наприклад, на 10 років (якщо доменна зона це дозволяє). Деякі доменні зони можна оплачувати на кілька років, але в будь-якому разі краще на довше, особливо якщо ви плануєте довге життя своєму сайту.

Для деяких зон максимальний період реєстрації домену - 1 рік. У такому разі рекомендуємо ввімкнути автопродовження домену в налаштуваннях у реєстратора. Також ви можете поставити спеціальне нагадування в календар, наприклад, на робочий стіл або на телефон, щоб не пропустити продовження. Важливо також завжди перевірити поштову скриньку, на яку зареєстровано домен, саме туди реєстратор надсилає повідомлення про продовження домену за 2 тижні до закінчення реєстрації.

У будь-якій незрозумілій ситуації з вашим доменом, краще відразу напишіть до Відділу продажів вашого реєстратора імені. Не затягуйте час із продовженням домену, інакше ви ризикуєте втратити до нього доступ назавжди.

Купити домен


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1