коментарів
Поділитися статтею:

Які питання потрібно поставити перед вибором хостинг-провайдера?

10.11.2023 на прочитання 6 хвилин

Правильний вибір хостинг-провайдера є ключовим кроком для успішного розміщення вашого сайту в Інтернеті. Перед ухваленням рішення про вибір хостинг-провайдера, рекомендується поставити такі питання безпосередньо вашому хостеру. Ви можете зробити це за допомогою електронної пошти, онлайн чату на сайті або в телефонному режимі. Контакти хостера ви можете знайти на сайті хостинг-провайдера. Отже, які питання варто поставити хостеру, що вас цікавить, перед купівлею послуги і на що важливо звернути увагу?

 

Список запитань перед купівлею хостингу

Які типи хостингу ви надаєте?

Це стандартне запитання про послуги, що надаються хостером, особливо, якщо ви знаєте, що вам потрібна певна послуга - віртуальний хостинг, віртуальний сервер, виділений сервер або хмарний хостинг. Тому дізнайтеся про різні типи хостингу і виберіть той, який відповідає потребам вашого сайту. Можливо, хостер, який вас цікавить, просто не надає необхідну вам послугу або вам знадобиться професійна допомога в підборі послуги хостингу саме для вашого проєкту. У такому разі ви можете звернутися в технічний відділ хостера для отримання рекомендацій у виборі послуги.

Які характеристики тарифу хостингу, який вам потрібен?

Ознайомтеся з параметрами, такими як обсяг дискового простору, трафік, кількість доменних та електронних поштових акаунтів, доступ до баз даних та підтримка технологій, які вам знадобляться (наприклад, PHP, MySQL, Nodejs). Це дуже важливо для розміщення та роботи вашого проекту в майбутньому, тому дуже важливо знати всі деталі, щоб визначити, підходить чи ні вам обраний тариф хостингу. Часто ви можете знайти цю інформацію на сайті хостера, але якщо її недостатньо, то краще відразу написати на підтримку і уточнити питання, що вас цікавлять, з приводу конкретного тарифу хостингу.

Який рівень uptime сервера?

Запитайте про гарантований час роботи (uptime) сервера. Що вищий відсоток часу доступності, то краще.  В ідеалі, якщо рівень доступності серверів хостингу становить вище 99%. Звісно ж, 100% доступності не існує і якщо ви бачите подібну інформацію на сайті, то це, найімовірніше, обман користувачів. Також цікавтеся, чи є у хостинг-провайдера системи резервного живлення та резервного копіювання даних на випадок непередбачуваних ситуацій, наприклад, на період тривалого вимкнення електрики.

Яка служба технічної допомоги надається?

Дізнайтеся, які канали підтримки доступні (телефон, чат, електронна пошта) і в який час вони працюють. Важливо, щоб хостер був доступний цілодобово і навіть у свята та вихідні, адже допомога сайту може знадобитися в будь-який час, а тех.підтримка може вирішити усі ваші питання. Перевірте відгуки клієнтів про якість підтримки і швидкість реакції на проблеми, щоб дізнатися наскільки якісний супорт. Також важливо знати, які роботи технічний відділ проводить на платних і безкоштовних умовах, щоб у майбутньому уникнути неприємних сюрпризів.

Яких заходів безпеки вживає хостинг-провайдер?

Запитайте про заходи захисту від DDoS-атак, наявність брандмауера, регулярні аудити безпеки та можливість встановлення SSL-сертифіката (платного або безкоштовного) для захисту передачі даних.

Які опції резервного копіювання надаються?

Уточніть, які інструменти або послуги резервного копіювання надаються, і як часто створюються резервні копії даних для послуги, що вас цікавить. Також дізнайтеся можливості для відновлення сайту з резервної копії та вартість такої послуги. Регулярні резервні копії важливі для захисту інформації на вашому сайті.

Які додаткові послуги надаються?

Дізнайтеся про наявність додаткових функцій, таких як безкоштовні домени (домен у подарунок до послуги хостингу), безкоштовний SSL, авто встановлювач популярних CMS (наприклад, WordPress), конструктор сайтів, CDN, послуга додаткового бекапа тощо. Ці послуги можуть знадобитися вам під час роботи з хостингом, тому буде зручно, якщо ви можете їх підключити безпосередньо на хостингу, де розміщений ваш сайт.

Які умови співпраці та повернення коштів, якщо послуга не підійшла?

Уважно вивчіть умови контракту, включно зі строком обслуговування, ціновою політикою та можливістю повернення коштів у разі не задоволеності послугами. Це дуже важливий пункт співпраці з хостером, тому будьте уважні. Усю необхідну інформацію ви зможете дізнатися на сайті хостера, у договорі надання послуг. Також важливо знати, які проекти заборонено розміщувати на хостингу, щоб потім вашу послугу не заблокували за порушення правил.

Скільки років працює хостинг-провайдер?

Дізнайтеся, скільки років компанія вже працює на ринку хостингу і який досвід у її команди. Досвідчені хостинг-провайдери зазвичай забезпечують більш стабільні та надійні послуги. Що довше компанія на ринку хостингу, то більше ви зможете знайти відгуків про цю компанію на різних незалежних сайтах. Якщо хостер працює кілька місяців, наприклад, то це поганий знак, краще в такому разі пошукати хостинг із довгою історією роботи в цій галузі.

Які можливості масштабування послуг надаються?

Ознайомтеся з можливостями оновлення вашого тарифного плану в майбутньому, особливо якщо ваш сайт почне рости і потребуватиме більших ресурсів. Наприклад, що потрібно, щоб перейти на тариф вище VPS, або що потрібно, щоб перейти зі звичайного хостингу на сервер. Хто в такому разі виконує роботи з перенесення сайту та чи є перерахунок коштів з уже оплаченої послуги наперед. Також дізнайтеся про можливість додавання окремих ресурсів на ваш тариф і вартість таких послуг (наприклад, додавання додаткового диска, ОЗП, IP-адрес, баз даних тощо).

Чи існують обмеження на використання ресурсів (пам'ять, процесор, трафік)?

Дізнайтеся про будь-які обмеження, пов'язані з використанням ресурсів на сервері. Розуміння цих обмежень важливе, щоб уникнути перевитрат і тимчасового вимкнення ваших послуг. Наприклад, що буде, якщо ви використовуєте весь трафік за місяць?

Які можливості для управління доменами та DNS-записами?

Перевірте, які інструменти надаються для управління доменами, DNS-записами та налаштуванням електронної пошти. Зручний інтерфейс для цих функцій може заощадити вам багато часу і зусиль. Особливо це важливо, коли ви реєструєте домен у хостера. Для роботи з ним важливо мати доступ до зручної панелі керування для редагування DNS.

Які CMS системи підтримуються?

Переконайтеся, що хостинг-провайдер підтримує ті платформи і додатки, які ви плануєте використовувати на своєму сайті, такі як WordPress, Joomla, Drupal та інші. Це питання може стосуватися не тільки CMS систем (якщо ви їх узагалі не використовуєте), а й підтримуваних технологій, які необхідні на хостингу для роботи вашого сайту, наприклад, python, nodejs, docker тощо. Наприклад, на віртуальному хостингу деякі технології або навіть CMS можуть не підтримуватися, але ось на віртуальному сервері VDS ви можете встановити практично все, що вам потрібно для роботи будь-якого сайту або програми.

Пам'ятайте, що ставлячи ці запитання, ви можете ухвалювати усвідомлені рішення й обирати хостинг-провайдера, який якнайкраще відповідає вашим потребам і бюджету. Це, звісно ж, не весь список запитань, у вас залежно від проекту можуть бути більш персональні запитання щодо хостингу, але ця база допоможе вам зрозуміти, підходить чи ні обраний хостер для розміщення вашого проекту.

Купити хостинг


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1188
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1