0 коментарів
Поділитися статтею:

Зарубіжні домени .IO, .IN і .FM для створення оригінальних назв сайтів

13.05.2021 0 150 на прочитання 5 хвилин

.io, .in, .fm - зарубіжні домени верхнього рівня, які належать окремим країнам. .io - Британська територія Індійського океану, .in - Індія, .fm - Мікронезія.

Зареєструвати домен на вибір в одній із зон .io, .in, .fm можна у будь-якого акредитованого реєстратора доменних зон або у хостинг-провайдера, який надає даний тип послуги. Ці доменні зони в основному використовуються не за прямим призначенням - для сайтів, які належать цим країнам, а для створення оригінальних назв сайтів і для їх виділення на тлі конкурентів зі стандартними зонами. Наприклад, назви сайтів з подібними доменами check.in, rad.io, stydia.fm і інші.domain names


.io, .in, .fm - що означає кожен домен?

.io - зарубіжний домен верхнього рівня, який належить Британській території в Індійському океані. Якщо раптом ваш сайт має відношення до даного регіону, то природно цей домен стане прекрасним доповненням, щоб залучити потенційну аудиторію. Але на цьому користь доменної зони .io на міжнародному рівні не закінчується. Завдяки цікавому звучанню .io, яке збігається зі скороченням популярного терміна, цей домен підійде для назв сайтів в багатьох тематиках. Чого тільки варта, наприклад, цікава назва сайту rad.io в цій специфічній зоні. .io також часто вибирають для стартапів або сайтів, які мають відношення до комп'ютерних технологій. .io домен схожий на термін I / O (input / output) введення / виведення в перекладі з англійської.

.io з'явився в 1997 році. Першу назву зареєструвала компанія Levi Strauss & Co в 1998 році, домен levi.io. Адміністрування доменної зони сьогодні належить Internet Computer Bureau.

Зареєструвати .io

.in - зарубіжний домен верхнього рівня, який належить Індії. Доменна зона працює з 1989 року. Але до 2005 року зона .in мала жорсткі обмеження для реєстрації, тому в цій зоні налічувалося всього 7000 доменів, але вже через рік після зняття цих обмежень кількість реєстрацій доменів зросла відразу до 200 тисяч.

Сьогодні це не тільки доменна зона для індійського сайту або сайту, присвяченого індійським традиціям, культурі або туризму, а й оригінальна зона для створення унікальних, лаконічних і пам'ятних назв. У перекладі з англійської прийменник in позначає "В". Тому, виходячи з цього, можна скомбінувати цікаве словосполучення для тематики будь-якого сайту. Просто потрібно включити фантазію! Такий сайт обов'язково зможе виділиться на тлі конкурентів зі звичайними доменними зонами. .in насамперед підійде для сайтів комерційних організацій, туристичних порталів, сайтів з розвагами, особистих інтернет-сторінок. Для спеціалізованих доменів в зоні .in є деякі обмеження.

Зареєструвати .in

.fm - національний домен верхнього рівня Мікронезії, яка складається всього з 4 штатів - Яп, Чуук, Понпеї і Косрае. Ця держава знаходиться в Океанії на Каролінських островах. Цей унікальний домен просто знахідка для сайтів радіостанцій, студій і всіх проектів, які пов'язані з музикою, діджейством, сучасними хітами і рухами. Скорочення FM позначає частотну модуляцію.

Єдине обмеження зони .fm - це всього 26 символів для реєстрації імені сайту. Але цієї кількості цілком достатньо, щоб придумати унікальне ім'я свого сайту в цій максимально простій зоні,котра дуже добре запам’ятовується. Зона .fm говорить сама за себе, тому багато відомих світових радіостанцій вже зареєстрували назви сайтів в цій зоні.

Зареєструвати .fm

Переваги зарубіжних доменів для створення тематичних назв

Національні домени різних держав світу дуже часто мають привабливе позначення для різних тематик. Тому так і трапляється, що в зоні Індії, Мікронезії або Британської території може бути самий звичайний український, польський або іспанський сайт. Якщо ви навіть не маєте відношення до національної тематики цих культур, але все одно їх домен підходить для створення оригінальної назви вашого сайту, ви можете його зареєструвати і отримати масу переваг для свого проекту:

можливість створити унікальну назву, що легко запам'ятати;

швидка реєстрація без додаткових умов;

можливість вийти на міжнародний ринок і отримати додаткове охоплення аудиторії;

багато вільних зон, особливо в таких рідкісних доменах, як .fm або io;

можливість вигідно виділитися серед конкурентів, які використовують стандартні домени;

реєстрація доступна приватним особам і організаціям.

Серед основних мінусів: немає можливості зареєструвати ім'я сайту на кирилиці, висока вартість, в порівнянні з усіма відомими міжнародними зонами.


Де вигідно зареєструвати .io, .in або .fm

Хоча домени io, .in або .fm і належать країнам, які знаходяться дуже далеко від нас, але зареєструвати їх можна без проблем у наших реєстраторів. Наприклад, в ГіперХост ви можете моментально зареєструвати ім'я в одній з цих оригінальних доменних зон і відразу після активації домену почати роботу з вашим сайтом. Вартість реєстрації доменів в зоні io, .in або .fm середньоринкова, при оплаті на тривалі періоди надаються знижки. Також фахівці компанії ГіперХост допоможуть вам підібрати ім'я для сайту, якщо це необхідно, і дадуть відповідь на всі питання, що цікавлять, пов'язані з реєстрацією доменів або вибором якісного хостингу для розміщення сайтів.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 794
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1