коментарів
Поділитися статтею:

12 правил безпечних інтернет-покупок

27.01.2021 на прочитання 6 хвилин

Причин для здійснення покупок в Інтернеті насправді дуже багато. Вибір товарів в Мережі дійсно великий. Швидка доставка. З чесними інтернет-магазинами навіть повернення здійснюється легко. Сьогодні покупки в мережі, як ніколи раніше, прості і зручні для споживачів. А в період карантину це безпечніше і зручніше, ніж виходити на вулицю і шукати відповідний магазин. Але не всі інтернет-магазини працюють чесно. Трапляються шахраї, які після передоплати не надсилають товар або надсилають, але не в належній якості без можливостей повернення.

Але не бійтеся інтернет-покупок. Хоча статистика невдалих покупок дещо насторожує, вона не повинна заважати вам робити покупки в Інтернеті. Вам просто потрібно керуватися здоровим глуздом і слідувати практичним порадам. Ось основні рекомендації; використовуйте їх і ви зможете робити покупки з упевненістю.shopping


Купуйте на перевірених сайтах

Робіть покупки тільки на надійних сайтах. Результати пошуку можуть бути підроблені, щоб збити вас зі шляху, особливо, коли ви перегортуєте в пошуковій системі запропоновані за запитом сайти. Наприклад, шахраї часто створюють копії оригіналів сайту під схожим доменом. Тому остерігайтеся орфографічних помилок в домені або сайтів, що використовують інший домен верхнього рівня, ніж в оригінальному варіанті (наприклад, .net замість .com). Тому, як тільки відкрили давно знайомий сайт, обов'язково перевірте в рядку браузера його коректну назву.

Перевіряйте наявність замка безпеки

Ніколи не оплачуйте що-небудь в Інтернеті за допомогою кредитної картки на сайті, на якому не встановлено шифрування SSL (Secure Sockets Layer). Перевірте, чи є у сайту SSL, тому що URL-адреса сайту може починатися і з HTTPS, і з HTTP. Сьогодні HTTPS є стандартом навіть для сайтів, не призначених для покупок, і для перевірки досить того, що Google Chrome автоматично позначає будь-яку сторінку без додаткової літери S, як «небезпечну». Так що сайт без сертифіката безпеки виділяється серед інших і подібне попередження не можна ігнорувати. Якщо на сайті не встановлено сертифікат, покупки на ньому робити небезпечно.

Купити SSL

 


Не поширюйте персональну інформацію

Чесним інтернет-магазинам не потрібен ваш номер соціального страхування або день народження вашого чоловіка для оформлення замовлення. Ця та інша персональна інформація може знадобитися шахраям, які за допомогою неї зможуть завдати великої шкоди. Чим більше їм відомо, тим більше і легше вони зможуть вкрасти. Якщо це можливо, при оформленні замовлень залишайте якомога менше особистих даних, адже навіть чесні магазини, з якими ви давно працюєте, можуть зламати зловмисники.

Створюйте надійні паролі

Старі всім відомі поради щодо створення унікального пароля знадобляться завжди. Навіть ваш ідеальний пароль не ідеальний. Використовуйте менеджер паролів, щоб створювати унікальні паролі для кожного облікового запису, який неможливо зламати.

Генератор паролів


Регулярно перевіряйте виписки банківської карти

Не чекайте кінця місяця, щоб перевірити свої витрати, а регулярно перевіряйте всі списання з карти і покупки, які нею оплачувалися в інтернеті. Якщо ви помітили, що щось не так, потрібно швидко вирішити проблему. Якщо шахраї зробили переклад з вашої картки, можливо за вашою заявою, банк ще зможе повернути вам ваші гроші.

Поставте антивірус на свій комп'ютер

Шахраї не сидять і чекають, поки ви їм надасте дані; іноді вони діють більш рішуче. Вам необхідно захищатися від шкідливих програм за допомогою регулярних оновлень антивірусної програми. Також є спеціальні пакети безпеки, які надають антивірусне програмне забезпечення. Воно буде боротися зі спамом, цільовим фішингом і фішинговими атаками з інших веб-сайтів (останні два намагаються вкрасти вашу особисту інформацію, імітуючи повідомлення або сайт). Пам'ятайте, що антивірус недостатньо просто встановити. Переконайтеся, що ваші засоби захисту від шкідливих програм завжди в актуальному стані.

Зробіть свій Wi-Fi приватним

Якщо ви робите покупки через громадську точку доступу, використовуйте віртуальну приватну мережу (VPN), щоб бути в безпеці.

Уникайте покупок в громадських місцях

Як щодо того, щоб робити покупки на власному ноутбуці, поза домом? Одна справа - використовувати кредитну карту, щоб оформити покупку на касі, але коли вам потрібно ввести номер кредитної картки, дату закінчення терміну дії та тризначний код на зворотному боці сайту для покупок, сидячи в громадському кафе, це вже небезпечно. Використовуйте сайти, яким ви довіряєте, на яких вже зберігається ваша кредитна карта, щоб вам не доводилося вводити особисті дані в громадських місцях. Ще краще: залишайтеся вдома, роблячи покупки в Інтернеті.

Думайте мобільно

Немає ніякої реальної необхідності нервувати з приводу покупок на мобільному пристрої більше, ніж в Інтернеті. Просто використовуйте різноманітні програми, створені безпосередньо роздрібними продавцями, такими як Amazon і Target, навіть McDonalds або Chipotle. Використовуйте додатки, щоб знайти те, що ви хочете, а потім робіть покупку безпосередньо, не відвідуючи магазин або веб-сайт.

Використовуйте смартфон для здійснення оплати

Оплата товарів за допомогою смартфона в наші дні досить стандартна в звичайних магазинах і насправді навіть більш безпечна, ніж за допомогою кредитної картки. Використання мобільного платіжного додатка, такого як Apple Pay, генерує одноразовий код аутентифікації для покупки, який ніхто інший ніколи не зможе вкрасти і використовувати.Крім того, ви уникаєте скімерів карт - вам навіть не потрібно брати з собою кредитну карту, якщо ви ходите тільки в місця, де приймаються платежі по телефону. Яке це має значення, якщо ви робите покупки в Інтернеті? Багато телефонних додатків тепер приймають оплату через Apple Pay і Google Pay. Вам просто потрібен ваш відбиток пальця, особа або пароль, щоб це сталося миттєво.

Перевіряйте продавця

Якщо ви побоюєтеся робити покупку на сайті, проявіть належну обачність. В інтернеті є спеціальні сайти, де навіть є списки недобросовісних продавців. Перед покупкою просто пошукайте інформацію. Будьте уважні не тільки до негативних відгуків. Якщо ви не бачите нічого, крім позитивних відгуків, і не можете сказати, чи є вони справжніми, дотримуйтесь інтуїції.

Переконайтеся, що у вас є конкретна адреса і робочий номер телефону продавця. Якщо щось піде не так, у вас є куди подати скаргу. Зателефонуйте продавцеві перед замовленням, щоб уточнити правила повернення, та куди звертатися з будь-якими проблемами після покупки.

Завжди залишайте відгук про магазин

Не турбуйтеся, якщо вас уже обдурили. Замість цього постарайтеся розповісти про це всім. Надсилайте скарги, пишіть відгуки, інші користувачі повинні бути попереджені, щоб даний магазин швидко зник з просторів інтернету. Бажаємо вдалих і приємних покупок в Інтернеті! Переклад з сайту pcmag.com.

 


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1188
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 3