22 популярних редактори коду в 2022
Текстові редактори або, так звані, редактори коду є важливим інструментом для веб-розробників. Сучасні текстові редактори надають безліч інструментів і функцій, які допоможуть підправити код, мають підсвічування синтаксису для декількох мов, включають вбудовані завантаження файлів, звіти про помилки, пошук і заміну та багато іншого.
Якщо ви веб-розробник або власник сайту, якому необхідно внести кілька швидких змін до шаблону, ви оціните корисність текстових редакторів. У цьому огляді ми підібрали популярні редактори коду, які є актуальними у 2022 році.
ТextPad
(Безкоштовна версія/платна $ 27)
TextPad - це гнучкий текстовий редактор для Windows, який має вбудований файловий менеджер, механізм пошуку та заміни, запис макросів за допомогою натискання клавіш. Доступне перетягування та редагування між файлами, що також добре працює з великими файлами. Для користувачів є безкоштовне завантаження TextPad для ознайомлення, але розробники просять оновити цю версію за 27 доларів, якщо ви вирішите продовжити його використання.
Atom
(Безкоштовна версія)
Atom - це текстовий редактор з відкритим вихідним кодом, доступний для кількох платформ, безкоштовний для використання. Atom дозволяє працювати з Git та GitHub безпосередньо в редакторі, включає розумне автозаповнення. Нові функції та можливості можна додавати за допомогою вбудованого менеджера пакетів, який постачається з 8 темними та світлими темами.
Sublime Text
(Безкоштовна версія / платна за $ 80)
Sublime Text – чудовий багатоплатформний текстовий редактор, в якому є велика кількість корисних команд для підвищення ефективності. Він може бути використаний для пошуку коду у файлах за лічені секунди. Sublime має спеціальний менеджер пакетів, який допоможе вам встановити тисячі пакетів, створених спільнотою, щоб додати більше можливостей. Багатовіконний редактор також підтримується. Sublime Text можна скачати безкоштовно. Преміум-ліцензія коштує 80 дол. та з трирічним оновленням.
Espresso
(Безкоштовна пробна версія / $ 99)
Espresso - це універсальний редактор коду для Mac, який підтримує фрагменти коду, багатофайлове редагування і робочі області з вкладками. Інструменти редагування CSS також доступні. Додаток доступний за 99 дол.
Десятки розширень плагінів та синтаксичних тем доступні, щоб допомогти вам додати функціональність та покращити зовнішній вигляд програми.
Vim
(Безкоштовна версія)
Розроблений на основі популярного редактора ST Atari ST, Vim є гнучкий текстовий редактор з відкритим вихідним кодом, який має 12 різних режимів редагування. Це включає візуальний режим, який виділяє область тексту, режим командного рядка і простий режим. Підтримуються сотні мов програмування і доступна велика кількість розширень плагінів, які розширюють функціональність. Базові команди програми у попередній статті.
Visual Studio Code
(Безкоштовна версія)
Редактор коду Visual Studio від Microsoft – це стильний багатоплатформний та безкоштовний текстовий редактор. Він має автозаповнення, підсвічування синтаксису та налагодження. Також є кілька розширень, які дозволяють додавати нові мови, теми та інструменти.
Команди Git вбудовані в редактор, щоб ви могли надсилати запити.
Brackets
(Безкоштовна версія)
Brackets - це текстовий редактор з відкритим вихідним кодом, який має вбудоване редагування, попередній перегляд у реальному часі, швидке редагування та виділення у реальному часі. Доступно безліч розширень, які додають такі функції, як відступи, інтеграція з Git, перевірка W3C та форматування JavaScript, HTML та CSS.
Coda
(вартість $99)
Розроблений для користувачів Mac, Coda – це корисний текстовий редактор, який має вбудований файл та менеджер SSH. Він має яскраве підсвічування синтаксису, перевизначення CSS та розширену синхронізацію між пристроями. Користувачі MacBook Pro також можуть перемикатися між редактором та режимом попереднього перегляду за допомогою сенсорної панелі свого ноутбука.
UltraEdit
(Безкоштовна версія/ платна $79.95 на рік)
UltraEdit – це багатоплатформений текстовий редактор із вбудованими менеджерами FTP, SSH та Telnet. Редактор був розроблений для роботи з дисплеями з високою роздільною здатністю. 30-денна безкоштовна пробна версія доступна для UltraEdit. Після закінчення пробного періоду він коштує 79,95 дол. на рік.
Codeshare
(Безкоштовна версія)
Codeshare - це безкоштовний онлайн редактор, який дозволяє вам писати, редагувати та ділитися кодом з друзями та колегами. Його можна використовувати для навчання інших користувачів та обміну даними. Багато компаній також використовують інструмент для встановлення завдань.
CoffeeCup
(Безкоштовна / платна $29)
CoffeeCup – це популярний HTML-редактор для Windows, що має велику бібліотеку компонентів та вбудований інструмент перевірки розмітки W3C. Панель попереднього перегляду з розділеним екраном дозволяє побачити, що згенерує ваш код HTML та CSS. Існує також вкладка тегів, яка містить посилання на (X) теги HTML, PHP та CSS.
Доступна безкоштовна версія CoffeeCup з обмеженою кількістю функцій, повна версія продається за ціною 29 дол.
Komodo Edit & Komodo IDE
(Безкоштовна версія)
Komodo Edit – це безкоштовний текстовий редактор з функцією автозаповнення, скінами та наборами іконок, а також трекером змін. Komodo IDE - чудова альтернатива від тих же розробників, яка має візуальний відладчик, контроль версій, управління робочими процесами, підсвічування синтаксису та безліч додатків для розширення функціональності.
CodePen
(Безкоштовна версія / платна $8 на місяць)
CodePen - одна з найбільших онлайн-спільнот з програмування. Безкоштовний онлайн-інструмент для створення коду дозволяє користувачам обмінюватися та тестувати фрагменти коду HTML, CSS та JavaScript. Текстовий редактор CodePen виглядає чудово, підсвічує синтаксичний код багатьма кольорами.
Більшість функцій CodePen безкоштовні, однак доступні преміальні плани від 8 доларів на місяць, які видаляють рекламу і додають такі функції, як перегляд у реальному часі та необмежене вбудовування тем за допомогою CSS.
Codeanywhere
(Безкоштовна версія/платна за $2.50 на місяць)
Codeanywhere - це хмарне рішення для редагування та спільного використання коду, яке дозволяє віддалено редагувати код, а також переміщувати та копіювати файли та папки через FTP, Google Drive, Dropbox та інші. Текстовий редактор має підсвічування синтаксису для більш ніж 75 мов програмування та розділені панелі, режим сітки, кілька курсорів та теми, що настроюються. Він також підтримує ревізії файлів та має вбудовану консоль.
Текстовий редактор має підсвічування синтаксису для більш ніж 75 мов програмування!
Notepad++
(Безкоштовна версія)
Notepad ++ - це текстовий редактор Windows з відкритим вихідним кодом, який пропонує підсвічування синтаксису, створення сценаріїв, автозаповнення, запис макросів та ін. Доступно більше 140 розширень плагінів, які дозволяють додавати такі функції, як перевірка W3C, сортування тексту та обробка цитат. Програму можна завантажити безкоштовно.
Spacemacs
(Безкоштовна версія)
Spacemacs призначений не лише для користувачів Apple. Це багатоплатформне рішення для редагування тексту, що поєднує інструменти Emacs та Vim. Програма має графічний інтерфейс і інтерфейс користувача командного рядка і прив'язки клавіш. Існує також безліч розширень, створених спільнотою, що додають функціональність. Оскільки Spacemacs є відкритим кодом, його можна завантажити безкоштовно.
PhpStorm
(Безкоштовна версія/платна за $199 на рік)
PhpStorm - це текстовий редактор преміум-класу, який забезпечує аналіз коду та запобігання помилкам для мов програмування, таких як PHP, HTML, CSS, JavaScript та інших мов. Він добре працює з сучасними системами управління контентом, такими як Drupal, WordPress, Magento та Joomla, і пропонує функції управління версіями, віддалене розгортання, інструменти командного рядка та розширене налагодження.
GNU Emacs
(Безкоштовна версія)
GNU Emacs - це багатоплатформний текстовий редактор з відкритим вихідним кодом, який пропонує підсвічування синтаксису і графічний інтерфейс. Доступна велика кількість пакетів плагінів, які додають додаткові функції: фрагменти коду, теми користувача і схеми HTML5. Ви можете завантажити GNU Emacs безкоштовно.
WebStorm (IDE)
WebStorm - редактор з відкритим вихідним кодом, який використовується для JavaScript та TypeScript. WebStorm розроблено компанією JetBrains. У програмі забезпечено підтримку фреймворків JavaScript: Node.js, Angular.js, React.
ПЗ інтегровано з GitHub, всім файлам доступний рефакторинг. WebStorm постійно оновлюється та має багато плагінів, працює на всіх популярних ОС Windows, Linux та macOS.
Програма безкоштовна, але іноді може бути уповільнена робота та надмірне споживання пам'яті.
Eclipse (IDE)
Програма призначена для розробки на Java, але має підтримку й інших мов програмування. ПЗ налаштовується за допомогою плагінів, які значно розширюють функціонал.
Плагінів дійсно дуже багато, але на їхнє встановлення потрібен додатковий час. Екліпс вимогливий до ресурсів, багатьом користувачам не подобається інтерфейс.
SCITE
Цей редактор розроблений на базі Scintilla, в тому числі успішно використовується для Mac. Програма безкоштовна і обов'язково стане в нагоді в процесі редагування коду. Серед основних переваг необхідно виділити гнучкість налаштувань та легку вагу, зручний та зрозумілий інтерфейс та грамотний синтаксис для великої кількості мов програмування.
Загалом редактор дуже потужний і заслуговує на увагу з боку розробників у 2022 році:)
Pycharm (Jetbrains Ide)
Цей редактор дуже люблять розробники мовою Python. Друга назва редактора – Jetbrains Ide. Редактор використовується для роботи з бекендом, а також розробки додатків.
На практиці у Jetbrains Ide багато переваг, серед яких наукові сценарії, можливість підключення відразу до кількох баз, оновлення та видалення плагінів за потребою, online перевірка, пошук за кодом.
А який текстовий редактор ви використовуєте?