коментарів
Поділитися статтею:

7 помилок під час створення UTM міток

02.12.2024 на прочитання 5 хвилин

Використання UTM-міток для збору статистичних даних за рекламними каналами вашого сайту є чудовим рішенням для поліпшення маркетингової стратегії будь-якої сучасної компанії. Однак реальну віддачу можна отримати тільки за умови дотримання низки правил, пов'язаних зі створенням, впровадженням і подальшим використанням посилань з UTM-мітками під час проведення рекламної кампанії. Розглянемо найпоширеніші помилки, що виникають у разі недотримання правил застосування UTM-міток у повсякденній практиці фахівців-маркетологів і Адміністраторів веб-сайтів.

Для спрощення процесу створення коректних UTM-міток рекомендуємо скористатися генератором UTM-міток, який допоможе уникнути поширених помилок і забезпечить точність збору статистики.

Недотримання синтаксису під час формування UTM-міток

Це одна з найпоширеніших причин, чому посилання з UTM-мітками «не працюють». Через порушення в записі послідовності синтаксичних конструкцій посилання перестає «працювати», позбавляючи можливості користувачів потрапити на сайт, на який воно веде.

Щоб уникнути такого роду помилок, слід дотримуватися таких правил під час формування UTM-міток:

  • Будь-яка UTM-мітка має складатися із взаємопов'язаної пари сутностей: параметр=значення. Пропуски та відсутність значень неприпустимі. Приклад: utm_medium=banner.
  • Запис послідовності UTM-опцій у коді посилання починається відразу після символу «?».
  • Повинна дотримуватися певна послідовність у записі параметрів - спочатку йдуть обов'язкові опції з дотриманням внутрішньої ієрархії (source, medium, campaign), потім необов'язкові в довільному порядку.
  • Поділ опцій між собою здійснюється за допомогою знака амперсанд «&». Приклад: utm_source=fb&utm_medium=cpm.
  • Для запису значень, що складаються з двох і більше слів, використовуються символи «-», «_» або «+». Приклади: utm_campaign=one_sale, utm_term=auto+volkswagen.

Використання кириличних символів

Само собою, в російськомовних країнах більш зрозумілими були б значення ЮТМ-параметрів, записані кирилицею. Наприклад, автомобіль+ауді, скутер+дефіант тощо. Однак, на жаль, поки що це неможливо - допускаються лише латинські назви. Якщо в коді посилання буде присутній хоча б один кириличний символ - воно стане неробочим. Тому вихід тільки один - дотримуватися зазначеного правила. 

Відсутність урахування регістру символів

Слід мати на увазі, що під час запису ЮТМ-коду необхідно враховувати регістр символів. Для систем аналітики значення, записані в різних регістрах - різні. Приклади: utm_term= scooter+DEFIANT, utm_term= scooter+defiant. Записані в прикладі значення абсолютно різні.

Рекомендовано в межах однієї рекламної кампанії для запису ЮТМ-міток використовувати лише один із регістрів, переважно нижній. Саме тому більшість ЮТМ-генераторів під час формування коду здійснюють автоматичне перетворення всіх символів у нижній регістр.

Некоректне використання двох розміток для ведення статистики переходів

Нерідко трапляються ситуації, коли для отримання точної аналітики за своєю рекламною кампанією рекламодавці прагнуть використовувати дві системи статистики, наприклад, gclid і UTM. Перша з них використовується за замовчуванням у рекламній системі Google AdSense і сама по собі дає доволі хороші результати. Якщо ж ви починаєте додатково використовувати UTM-мітки, може статися «конфлікт» між системами. Виходом із ситуації може бути вимкнення однієї з них.

Використання «нерідних» параметрів або їхніх значень

UTM-технологія допускає застосування безлічі додаткових параметрів, орієнтованих на ту чи іншу рекламну платформу. Такі параметри розробляються спеціально «під замовлення» і діють лише в межах «рідного» оточення. Проблема полягає в тому, що в разі недосвідченого користувача висока ймовірність переплутати параметри та/або їхні значення. Наприклад, у випадку, коли є одночасно діючі рекламні кампанії в Google AdSense і Facebook.

Як джерело в UTM-мітках вказується власний веб-ресурс

Якщо як джерело трафіку в параметрі source буде вказана сторінка свого ж сайту, то це може ввести в оману системи аналітики і стати причиною помилки відстеження. Щоб цього уникнути, потрібно використовувати UTM-мітки лише для зовнішніх щодо вашого сайту джерел.

Створення дублюючих посилань на сторінки сайту

При створенні посилань з UTM-мітками на свій веб-ресурс, необхідно враховувати ту обставину, що таке посилання буде дублюючим щодо основного, яке не містить додаткових параметрів у коді. Під час індексування таких посилань пошуковими роботами вони стають «зайвим вантажем» для сайту, знижуючи ранжування його сторінок, і в деяких випадках можуть стати причиною застосування до сайту протиспамних заходів з боку пошукових систем. Щоб цього уникнути, необхідно вжити відповідних заходів, одним із яких є використання атрибута rel зі значенням «canonical» для позначення «головних» посилань на сторінки вашого сайту.

Запис такого коду у форматі HTML матиме такий вигляд:

<link rel=«canonical» href=«http://onexample.com/apple» />

У цьому разі пошукові роботи індексуватимуть тільки «головні» сторінки вашого веб-ресурсу, ігноруючи «другорядні».

Слід зазначити, що пошукові системи не рекомендують застосовувати примусове блокування індексації посилань з UTM-мітками, а задіювати «м'якіші» методи, серед яких розглянутий нами атрибут rel.


Close Screen
Yulia Lys
Статей: 72
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1