0 коментарів
Поділитися статтею:

Доменна зона .UA - особливості реєстрації та альтернативи

22.06.2021 0 194 на прочитання 5 хвилин

UA - доменна зона верхнього рівня, національний домен України. Домен використовується для сайтів, які мають відношення до України. Якщо ви є власником торгової марки, ви можете зареєструвати ім'я для свого сайту в зоні .UA. Що саме для цього потрібно, і які особливості реєстрації домену в популярній зоні .UA, розглянемо детально в цій статті.UA domain name


Історія домену .UA

У 1992 році доменне ім'я ua було делеговано від організації IANA (ICANN) Д. Кохманюку і І. Свиридову. Сьогодні домен належить організації Хостмастер, яка і адмініструє ім'я.

У 1995 були створені цільові домени - COM.UA, GOV.UA і NET.UA, а через рік почався процес делегування регіональних доменів України, таких як rv.ua, vn.ua, kiev.ua і інших.

У 2004 році в зоні .UA вже було зареєстровано тисячі доменів, в 2009 - 7000.

16.11.2009 року було заявлено про реєстрацію кириличної альтернативи - домену .укр. На відміну від .UA для даного домену немає необхідності реєструвати торговельну марку, а купити домен в зоні .укр може будь-хто без обмежень.

Сьогодні популярність доменної зони .UA тільки зростає. Так Хостмастер оголосив, що в 2020 році кількість реєстрацій, в порівнянні з 2019, зросла на 2,32%. У 2020 було зареєстровано 549,18 тис. доменних імен. 90% доменів .UA активні і працюють.

Правила реєстрації домена .UA

Раніше ми вже писали про те, що реєстрація домену .UA неможлива без торгової марки, та це дійсно так. Тому давайте розберемося з основними правилами отримання домену .UA для вашого сайту.

- Зареєструвати ТМ можна в державній організації Укрпатент (Український інститут інтелектуальної власності). Термін звичайної реєстрації 2 роки, прискорений варіант - 9 міс.

- Назва ТМ, в тому числі назва, вказана на логотипі компанії, має повністю збігатися з доменом, який ви збираєтеся зареєструвати.

- Для реєстрації домену необхідно при оформленні замовлення повністю вказати реєстраційний номер ТМ, а не номер заявки.

- При реєстрації домену необхідно повністю вказати всі контактні дані власника при оформленні заявки.

- Реєстрація можлива тільки на латиниці, при цьому з використанням знаків, які вказані в логотипі. Додавати в назву знаків, яких немає на лого, заборонено.

- Процес реєстрації займає до 14 днів, але в більшості випадків кілька діб.

При оформленні замовлення повністю вказати реєстраційний номер ТМ, а не номер заявки

На жаль, немає гарантії, що якщо ви власник ТМ, то отримаєте свій домен в зоні .UA. Це пов'язано з тим, що є 45 спеціальних класів ТМ, тому ваш домен може вже хтось зайняти до вас. Що робити в такому випадку? Перший варіант, ви можете зв'язатися з власником домену і викупити його безпосередньо. Щоб дізнатися контактні дані власника домену, скористайтеся сервісом Whois. Другий варіант, ви можете дочекатися, що даний домен поточний власник не продовжить, і ви зможете зареєструвати його вже на себе. Або ж третій варіант - для тих, чия ТМ на кирилиці, ви можете спробувати підібрати доступний варіант, який по транслітерації латиницею збігається з вашим знаком. Але, якщо ваша ТМ вже на латиниці, то такої можливості, на жаль, немає.

Переваги доменної зони .UA

Домен .UA - відмінне доповнення до бізнесу на території України і не тільки. Якщо ви власник міжнародної торгової марки, то також зможете отримати домен .UA, в даному випадку ваша ТМ повинна відповідати Мадридській угоді, і для реєстрації домену необхідно надати міжнародний Сертифікат. Але, як тільки ви отримаєте домен в цій зоні, вам буде надано багато переваг зони .ua:

- міжнародний авторитет і довіру з боку відвідувачів;

- низька конкуренція, адже реєстрація доступна тільки для власників ТМ;

- універсальність, підійде для будь-якого типу сайту;

- впізнаваність, цільова спрямованість і лаконічність. Цей домен вигідно і красиво доповнить будь-який сайт.

Міжнародна ТМ повинна відповідати Мадридській угоді, і для реєстрації домену необхідно надати Сертифікат.

Альтернативи домену .UA

Але що робити, якщо немає ТМ для реєстрації .UA? Ви можете використовувати більш дешеву альтернативу, реєстрація цих доменів відбувається моментально. Це доменні зони .com.ua - для комерційних проектів; .net.ua - для сайтів, пов'язаних з веб-індустрією; org.ua - для організацій; .biz.ua - для бізнесу; in.ua - дешева альтернатива для будь-якого сайту в Україні; .co.ua - комерції та продажу або будь-який інший регіональний домен, якщо сайт конкретно має відношення до будь-якої області України. Зареєструвати домен в одній з цих зон може будь-хто без обмежень.

Де зареєструвати домен сайту .UA?

Адміністратором зони .ua є компанія ТОВ "Хостмастер", але зареєструвати домен за доступною ціною ви можете у будь-якого реєстратора доменних зон або у хостинг-провайдерів, які надають цей тип послуг. Якщо ви зібралися реєструвати .ua домен, подбайте про наявність дійсної ТМ, а також про коректність заповнення заявки на реєстрацію назви в зоні .ua. Мінімальний термін реєстрації домену 1 рік. Якщо залишилися питання або потрібна допомога, звертайтеся в компанію ГіперХост!

Зареєструвати .ua


Close Screen
Alla Rud
Статей: 806
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1