Доменна зона .UA - особливості реєстрації та альтернативи
UA - доменна зона верхнього рівня, національний домен України. Домен використовується для сайтів, які мають відношення до України. Якщо ви є власником торгової марки, ви можете зареєструвати ім'я для свого сайту в зоні .UA. Що саме для цього потрібно, і які особливості реєстрації домену в популярній зоні .UA, розглянемо детально в цій статті.
Історія домену .UA
У 1992 році доменне ім'я ua було делеговано від організації IANA (ICANN) Д. Кохманюку і І. Свиридову. Сьогодні домен належить організації Хостмастер, яка і адмініструє ім'я.
У 1995 були створені цільові домени - COM.UA (купити домен com.ua), GOV.UA і NET.UA (зареєструвати домен net.ua), а через рік почався процес делегування регіональних доменів України, таких як rv.ua, vn.ua, kiev.ua і інших.
16.11.2009 року було заявлено про реєстрацію кириличної альтернативи - домену .укр (ціна на домен укр). На відміну від .UA для даного домену немає необхідності реєструвати торговельну марку, а купити домен в зоні .укр може будь-хто без обмежень.
Сьогодні популярність доменної зони .UA тільки зростає. Так Хостмастер оголосив, що в 2020 році кількість реєстрацій, в порівнянні з 2019, зросла на 2,32%. У 2020 було зареєстровано 549,18 тис. доменних імен. 90% доменів .UA активні і працюють.
Правила реєстрації домена .UA
Раніше ми вже писали про те, що реєстрація домену .UA неможлива без торгової марки, та це дійсно так. Тому давайте розберемося з основними правилами отримання домену .UA для вашого сайту. Перевірити чи вільний домен?
- Зареєструвати ТМ можна в державній організації Укрпатент (Український інститут інтелектуальної власності). Термін звичайної реєстрації 2 роки, прискорений варіант - 9 міс.
- Назва ТМ, в тому числі назва, вказана на логотипі компанії, має повністю збігатися з доменом, який ви збираєтеся зареєструвати.
- Для реєстрації домену необхідно при оформленні замовлення повністю вказати реєстраційний номер ТМ, а не номер заявки.
- При реєстрації домену необхідно повністю вказати всі контактні дані власника при оформленні заявки.
- Реєстрація можлива тільки на латиниці, при цьому з використанням знаків, які вказані в логотипі. Додавати в назву знаків, яких немає на лого, заборонено.
- Процес реєстрації займає до 14 днів, але в більшості випадків кілька діб.
На жаль, немає гарантії, що якщо ви власник ТМ, то отримаєте свій домен в зоні .UA. Це пов'язано з тим, що є 45 спеціальних класів ТМ, тому ваш домен може вже хтось зайняти до вас. Що робити в такому випадку? Перший варіант, ви можете зв'язатися з власником домену і викупити його безпосередньо. Щоб дізнатися контактні дані власника домену, скористайтеся сервісом Whois. Другий варіант, ви можете дочекатися, що даний домен поточний власник не продовжить, і ви зможете зареєструвати його вже на себе. Або ж третій варіант - для тих, чия ТМ на кирилиці, ви можете спробувати підібрати доступний варіант, який по транслітерації латиницею збігається з вашим знаком. Але, якщо ваша ТМ вже на латиниці, то такої можливості, на жаль, немає.
Переваги доменної зони .UA
Домен .UA - відмінне доповнення до бізнесу на території України і не тільки. Якщо ви власник міжнародної торгової марки, то також зможете отримати домен .UA, в даному випадку ваша ТМ повинна відповідати Мадридській угоді, і для реєстрації домену необхідно надати міжнародний Сертифікат. Але, як тільки ви отримаєте домен в цій зоні, вам буде надано багато переваг зони .ua:
- міжнародний авторитет і довіру з боку відвідувачів;
- низька конкуренція, адже реєстрація доступна тільки для власників ТМ;
- універсальність, підійде для будь-якого типу сайту;
- впізнаваність, цільова спрямованість і лаконічність. Цей домен вигідно і красиво доповнить будь-який сайт.
Альтернативи домену .UA
Але що робити, якщо немає ТМ для реєстрації .UA? Ви можете використовувати більш дешеву альтернативу, реєстрація цих доменів відбувається моментально. Це доменні зони .com.ua - для комерційних проектів; .net.ua - для сайтів, пов'язаних з веб-індустрією; org.ua - для організацій; .biz.ua - для бізнесу; in.ua (перевірити домен in.ua) - дешева альтернатива для будь-якого сайту в Україні; .co.ua - комерції та продажу або будь-який інший регіональний домен, якщо сайт конкретно має відношення до будь-якої області України. Зареєструвати домен в одній з цих зон може будь-хто без обмежень.
Де зареєструвати домен сайту .UA?
Адміністратором зони .ua є компанія ТОВ "Хостмастер", але зареєструвати домен за доступною ціною ви можете у будь-якого реєстратора доменних зон або у хостинг-провайдерів, які надають цей тип послуг. Якщо ви зібралися реєструвати .ua домен, подбайте про наявність дійсної ТМ, а також про коректність заповнення заявки на реєстрацію назви в зоні .ua. Мінімальний термін реєстрації домену 1 рік. Реєструйте домен ua поки це не зробили ваші конкуренти.
Якщо залишилися питання або потрібна допомога, звертайтеся в компанію ГіперХост!