коментарів
Поділитися статтею:

KVM vs Hyper-V - який тип віртуалізації кращий?

28.07.2020 1838 на прочитання 5 хвилин

Віртуалізація - спеціальна технологія створення декількох серверів на одному фізичному сервері. Цей фіз.сервер називається хостом, у якого є певні ресурси, включаючи диск, ОЗУ і процесор. Ці ресурси розподіляються між віртуальними машинами за допомогою спеціального ПО, тобто гіпервізора. По суті гіпервізор управляє ресурсами фізичної машини, веде їх розподіл між різними ОС і одночасно їх запускає. За допомогою можливостей гіпервізора на кожну віртуальну машину можна встановити ОС користувача, яка не буде прив'язана до програмного забезпечення фіз.сервера.

За допомогою гіпервізора забезпечується ізоляція кожної ОС один від одного, при цьому для кожної з них виділяються ресурси. Саме за допомогою такої системи на одному фізичному сервері можна отримати одразу кілька незалежних один від одного серверів. Такий результат досягається завдяки використанню різних методів віртуалізації серверів.

В даному огляді порівняємо дві популярні і затребувані системи віртуалізації серверів, два гіпервізора - це KVM і Hyper-V. Які їх основні відмінності і що між ними спільного, читайте далі.

kvm vs hyper-v
Ці дві віртуалізації можна порівнювати за багатьма параметрами, наприклад, відкритість, вартість, можливості для управління, продуктивність, підтримка. Але головний критерій, виходячи з якого необхідно робити порівняння - це вимоги вашого бізнесу. Ідеальної віртуалізації немає, для кожного завдання підходить свій тип віртуалізації сервера. Але все ж ми склали порівняльну таблицю основних моментів KVM і Hyper-V, щоб розібратися у відмінностях систем.

 

ХАРАКТЕРИСТИКА

KVM 

HYPER-V

ВІДКРИТІСТЬ

Вихідний код відкритий

Комерційне ПО

ГРАФІЧНИЙ ІНТЕРФЕЙС

Virsh чи GUI virtmanager

Консоль

ВАРТІСТЬ

Безкоштовно

Безкоштовно (Hyper-V Server). Необхідна ліцензія на машини з Windows

ПІДТРИМКА КОРИСТУВАЧІВ

Немає

Немає, але є оновлення

ВИМОГИ ДО РЕСУРСІВ

Найбільш невибагливе ПО

Більш вибагливе до реcурсів серверу

Гіпервізор KVM входить до складу Red Hat Virtualization Suite і є комплексним рішенням для організації інфраструктури віртуалізації. Суть роботи в тому, що система KVM перетворює ядро ​​Linux в гіпервізор. KVM об'єднаний з основною гілкою ядра Linux у версії ядра 2.6.20.

KVM (Kernel-based Virtual Machine) популярна і затребувана система віртуалізації, яка включає підтримку апаратних розширень - Intel VT і AMD-V. З самого початку КВМ працював тільки з процесорами x86, а вже з розробкою останніх версій включена підтримка інших процесорів і гостьових ОС, наприклад, популярних Windows, Linux, Solaris, BSD. Це є на сьогоднішній день дуже значущою перевагою при виборі способу віртуалізації. Саме на наших VDS серверах ми використовуємо KVM віртуалізацію для стабільної і швидкої роботи ваших проектів.

KVM - багатофункціональний гіпервізор, який дозволяє швидко розгортати проекти, крім того він досить лояльний і не вимогливий до апаратних ресурсів. KVM інтегрований в ядро ​​Linux, чим пояснюється швидка робота гіпервізора, адже звернення до ресурсів сервера відбувається безпосередньо.

Мінуси гіпервізора КВМ: слабкі інструменти для управління системою в порівнянні з іншими видами гіпервізора.

KVM - ПО, основною особливістю якого є простота і невибагливість до ресурсів. Якщо вам потрібно бюджетне рішення, то КВМ однозначно підійде під ці цілі. Інтерфейс управління на вибір - Virsh або GUI virtmanager. Також KVM віртуалізація надає ряд переваг для користувачів:

- Можливість установки власної ОС через образ ISO за допомогою використання модифікованого ядра ОС;

- Ізольованість ресурсів;

- Великий вибір підтримуваних операційних систем;

- Емуляція мережевих карт, підтримка необхідних протоколів або firewall;

- Зручні можливості для управління віртуальними серверами.

КВМ гипервізор використовують відомі ресурси, в тому числі, MediaWiki, Wikimedia Foundation, Wikipedia, Wikidata і інші.

Існує також комерційний варіант KVM - Red Hat Enterprise Virtualization.

Microsoft Hyper-V - ще один популярний тип гіпервізора, який забезпечує стабільну роботу віртуальних машин на сервері. Система випущена ще в 2008 році. На сьогодні Hyper-V сприяє ефективному використанню обладнання, забезпечує безперервність роботи бізнесу, а також підвищує ефективність розробки і тестування. Hyper-V по праву вважають стабільною системою віртуалізації, при цьому одночасно вона може запускати кілька ОС.

Hyper-V часто використовують в якості основи для запуску приватної хмари, система дає можливість оптимізувати використання апаратних ресурсів.

Мінуси гипервізора Hyper-V:

- йому складно виконувати конфігурацію в деяких ситуаціях, наприклад, High Availability, де потрібно формувати кластер;

- міграція ВМ в Hyper-V можлива тільки між серверами з процесорами з одного сімейства;
- в Hyper-V немає нічого схожого на Distributed Resource Scheduler або Storage DRS.
ОС Debian і його дистрибутиви можуть працювати на Hyper-V. Також Microsoft випустила оновлення Linux Integration Services 4.0 для Hyper-V для гостьових систем Linux, які функціонують в віртуальних машинах на платформах Hyper-V / Azure.

Користувачі, які постійно працюють з продуктами від Microsoft, вважають Hyper-V найбільш зручним рішенням віртуалізації, це обумовлено рядом переваг, які пропонує цей тип гіпервізора:

- переважно більш зручний варіант для розгортання Windows-серверів;

- дозволяє зменшувати або збільшувати диск для окремих віртуальних машин під час роботи;

- висока продуктивність та ін.

Hyper-V не вимагає установки спеціальних драйверів для подальшої установки на обладнання, а для KVM спеціальні драйвера потрібні.

Виходячи з результатів огляду, сказати, що один з гіпервізора кращий, а один гірший не можна. Кожен з них володіє різними характеристиками і призначений для вирішення індивідуальних завдань. Для різних проектів необхідні різні властивості, тому при виборі гіпервізора відштовхуйтесь саме від цього принципу.

Як показує практика, універсальних продуктів для віртуалізації не існує. Кожен сервіс має свої плюси і мінуси, і вони залежать від конкретних потреб користувачів.

Купити VDS на KVM


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 4.7 з 5 Голосів: 6