коментарів
Поділитися статтею:

Перенесення домену з одного хостингу на інший

01.07.2022 63 на прочитання 5 хвилин

Домен – це назва сайту в інтернеті, його унікальний ідентифікатор. Доменне ім'я складається з самої назви та доменної зони, яку обирає власник сайту під час реєстрації. Як відомо, всі домени реєструються у доменних реєстраторів або хостинг-провайдерів.

При зміні хостингу (переїзді сайту) власники доменів часто хочуть змінити також реєстратора, для цього їм потрібно зробити перенесення домену з одного хостингу на інший. У статті розглянемо всі етапи перенесення домену.

Як підготувати домен до перенесення

Порядок дій у старого реєстратора

Для старту перенесення спочатку потрібно підготувати ваш домен. Для цього потрібно зайти до облікового запису на сайті, де ви раніше реєстрували домен. Знайти налаштування домену та вибрати отримання трансферного коду або AUTH CODE (EPP код). У деяких провайдерів отримання коду трансферу здійснюється автоматично після підтвердження (наприклад, смс із кодом на вказаний у профілі телефон), або для отримання потрібно звернутися до відділу обслуговування та запитати код.

Щоб отримати цей код, потрібно вказати назву нового реєстратора, куди маєте намір переносити ваш домен. Після того, як ви отримали код,, його потрібно скопіювати та перейти до подання заявки у нового реєстратора.

схема що потрібно для трансферу домену

У деяких випадках код трансферу має термін дії, тому, якщо вже минуло досить довгий час після генерації коду, він може втратити актуальність. У такому разі необхідно перегенерувати код переносу.

Порядок дій у нового реєстратора

У нового реєстратора необхідно зробити замовлення на трансфер домену. Зазвичай це можна зробити разом із замовленням тарифу хостингу або окремо за допомогою спеціальної форми. Для того, щоб перенесення домену було здійснено, потрібно при замовленні вказати код перенесення та сплатити вартість реєстрації у нового реєстратора. Після перенесення домен буде продовжено на +1 рік до вже оплаченого періоду у поточного реєстратора. Додаткова плата на рік потрібна для перенесення всіх доменів.

Термін перенесення після надання актуальних даних новому реєстратору – 5 днів.

Але, якщо вам потрібно переїхати швидше, ви можете звернутися до старого реєстратора і попросити відпустити домен швидше, тоді зміна може зайняти всього кілька годин. Більшість реєстраторів йдуть на зустріч і не затримують домени у себе, якщо власник сайту переїжджає.

Також важливо перед початком трансферу заповнити всі поля контактних даних нового реєстратора, дана інформація використовується для формування анкети при подачі заявки верхньому реєстратору зони.

Оновлення ДНС інформації

Під час зміни реєстратора оновлення ДНС налаштувань недоступне.

Тому настійно рекомендуємо (якщо ваш сайт вже розміщений на новому хостингу) перед початком трансферу вказувати необхідні налаштування NS серверів у старого реєстратора, щоб ваш сайт відразу почав відображатися з нового хостингу та не чекав на повне перенесення домену. DNS інформація оновлюється протягом 2-72 годин, залежно від доменної зони та регіону перевірки.

Для перенесення сайту на віртуальний хостинг ГіперХост в налаштуваннях домену вкажіть наступні NS записи: dns1.hyperhost.ua та dns2.hyperhost.ua.

Зміна NS є альтернативою зміні реєстратора. Ви залишаєте домен у колишнього реєстратора, а в налаштуваннях ДНС вказуєте записи нового хостингу, куди перенесли ваш сайт. Таким чином, сайт працює з нового хостингу, і ваш домен не потрібно нікуди переносити.

Ви здійснили перенесення сайту з одного хостингу на інший, не потрібно морочитися над трансфером домену, тільки продовження хостингу та домену потрібно буде сплачувати у різних компаній. Таке рішення може знадобитися у таких випадках.

Коли не можна перенести домен?

У деяких випадках перенесення домену неможливе. Наприклад:

- Минув термін його реєстрації. У цьому випадку потрібно спочатку продовжити домен у поточного реєстратора, а потім розпочати його перенесення.

- Найближчими днями термін реєстрації закінчується, і реєстратор може заблокувати можливість перенесення.

- Від моменту реєстрації минуло менше 2-х місяців.

- Були порушені правила використання домену, у такому разі вам недоступне керування доменним ім'ям.

- Ще одна з найчастіших причин, коли не виходить перенести домен, це включене налаштування Privacy Protection (приховування даних власника домену) або встановлено статус clientTransferProhibited. У такому випадку достатньо відключити налаштування в особистому кабінеті, а потім перенести домен і включити заново, але вже у нового реєстратора.схема причини заборони трансферу домену

Якщо немає доступу до домену, що робити?

Якщо доступ до домену втрачено, то перенесення домену ви не можете здійснити. Для того, щоб дізнатися, де зареєстроване ім'я сайту, можна використовувати спеціальні whois сервіси. У полі Registrar URL буде вказано назву реєстратора. Далі вам слід відновити доступ до облікового запису або за допомогою поштової скриньки, яка прив'язана до нього (відновити пароль), або безпосередньо написати реєстратору, щоб він допоміг відновити доступ. У такому випадку знадобиться підтвердження того, що ви є власником домену. Наприклад, можна надати скан паспорта, у такому разі домен повинен обов'язково бути зареєстрованим на ваше ім'я. Також можна надати підтвердження оплати за цей домен або підтвердження володіння самим сайтом.

Перенесення домену з одного хостингу на інший - практично не складний процес, з яким ви швидко можете розібратися. У разі консультації ви завжди можете звернутися за допомогою до технічної підтримки нового або старого провайдера, і вони обов'язково підкажуть, як правильно забезпечити переїзд вашого сайту.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 914
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1