коментарів
Поділитися статтею:

Що таке ВПС (VPS)?

08.07.2022 123 на прочитання 5 хвилин

Що таке VPS (віртуальний приватний сервер)

VPS (Віртуальний приватний сервер) - послуга хостингу для розміщення сайтів та додатків, яка надає багато можливостей для управління та безпечне середовище для роботи проектів користувача. Ця послуга гнучкіша, ніж звичайний віртуальний хостинг, але й дорожче порівняно. На VPS користувачеві виділяються ресурси, у тому числі диск, ОЗУ, ядра, а також IP-адреса (за потреби можна дозамовляти додаткові). При пошуковому запиті “ВПС що це”, ви знайдете багато пропозицій від хостинг-провайдерів, тарифні плани яких відрізняються за кількістю ресурсів та додаткового програмного забезпечення, наприклад панель управління.

ВВС - це також хостинг, але більш функціональний і налаштований під потреби різних проектів.

Переваги VPS

Розглянемо основні переваги серверів VPS.
Насамперед, це функціональність. На VPS користувач може встановити своє програмне забезпечення, яке призначене для роботи сайтів, встановити свою панель управління, вибрати операційну систему. На VPS ви отримуєте максимум можливостей для роботи, включно з root доступом до сервера за замовчуванням.

Після замовлення ви отримуєте сервер, відповідальність за стабільну роботу якого лежить на хостинг-провайдері. Вам не потрібно перейматися безперебійним інтернетом або електрикою, все це підключено в дата-центрі, ви тільки керуєте своєю послугою.схема переваг VPS серверу

Порівняно з виділеними серверами VPS коштує дешево. Є навіть мінімальні тарифи за кілька доларів на місяць. Тому це досить бюджетний варіант, на якому ви зможете розмістити свій сайт або програму, запустити бота, налаштувати особистий VPN сервіс або просто використовувати сервер для тестів.

На ВПС ви можете розмістити необмежену кількість доменних імен, на віртуальному хостингу майже в усіх тарифах є обмеження, та кожен додатковий домен оплачується окремо.

Також на VPS немає обмежень на поштові скриньки, ftp-акаунти, бази даних.

На VPS, як і на віртуальному хостингу у вас є сусіди по серверу, але не по IP, кожен VPS має свою унікальну адресу, наприклад, її можна використовувати для перевірки роботи сайту під час тестування.

VPS відмінно підходить для технологій, які на звичайному хостингу не підтримуються – Node.js, Python, Ruby, Java або C++. Тому, якщо ваш проект використовує одну з цих мов, вам потрібен саме VPS хостинг.

Недоліки VPS

Головний недолік VPS – це складнощі в управлінні послугою. Початківців лякає VPS хостинг, тому вони здебільшого віддають перевагу звичайному віртуальному хостингу, де вже до тебе все налаштовано, і є величезний вибір функціоналу з автоматичних установок. Але цей недолік нівелюється, якщо ви купуєте VPS з увімкненим безкоштовним адмініструванням сервера і зручною панеллю управління, в якій є необхідний функціонал.

Другий мінус VPS - це все-таки наявність сусідів по серверу, від яких ви набагато менше, ніж на віртуальному хостингу, але все одно залежите. Якщо не хочете ділити сервер із сусідами, тоді вибирайте виділений сервер на повну оренду.

Функціонал VPS залежить від способу віртуалізації сервера. Наприклад, організація віддалених робочих столів можлива лише на VPS з KVM віртуалізацією, або ще цей тип послуги називають VDS.

Що таке VDS (віртуальний виділений сервер)

VDS це також віртуальний сервер, але в іншій системі віртуалізації, ніж VPS. Цей тип сервера використовується, коли потрібна більш ізольована від сусідів система. На VDS також можливе встановлення Windows, тому цей тип сервера часто використовують саме для віддалених робочих столів.

Переваги і недоліки VDS ті ж, що і VPS.
На VDS можна встановити будь-яку панель управління, підключатися по SSH протоколу, перезавантажувати, вимикати сервер у разі потреби або встановлювати заново ОС, у тому числі з власного образу.
Зазвичай VDS є більш дорогий тип послуги, ніж VPS, але більш ізольований та гарантує виділені ресурси. VDS сервер може використовуватися для багатьох завдань і проектів, особливо, якщо це стосується роботи додатків на WIndows OS.

Навіщо потрібен VPS хостинг?

VPS хостинг допоможе вирішити більшість завдань користувача, що шукає таку послугу. Насамперед, це розміщення сайту – інтернет-магазину, корпоративного ресурсу, форуму. Також VPS хостинг підійде для поштового сервера, бази даних чи VPN. Часто VPS беруть до роботи додатків, ботів, тестування проектів, зберігання важливої ​​інформації на віддаленому сервері, наприклад, як бекап системи. VPS з Віндовс потрібен для специфічних проектів, написаних на asp.net, для RDP підключення, у тому числі для роботи віддаленого офісу.

схема для чого потрібний серверВіртуальний сервер - це, насамперед, стабільне підключення до інтернету та швидка робота завдяки використанню свіжого серверного заліза. Тому цей тип сервера часто використовують для Форексу, для встановлення Бітрікс 24 або інших програм, яким потрібна цілодобова та стабільна робота.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 940
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1