коментарів
Поділитися статтею:

Що таке Хостинг? Які види хостингу бувають

13.10.2020 14704 на прочитання 15 хвилин

Що таке Хостинг, і для чого він потрібен? Як вибрати підходящий хостинг для свого сайту? Дана стаття дасть визначення послуг, які надає компанія HyperHost і допоможе вам підібрати найбільш вигідний тариф під ваші цілі.

Що таке Хостинг?

Хостинг - це послуга з розміщення інформації на фізичному сервері, який постійно підключений до Інтернету. Послуга хостингу включає багато додаткових параметрів, наприклад, таких, як місце під поштові акаунти, бази даних, резервні копії сайту або послуги файлового сховища, адміністрування сайту. Компанії, які надають такі послуги, називають хостинг-провайдерами або хостерами.

Хостинг, по суті, це розміщення файлів на сервері, де вже встановлено необхідне програмне забезпечення для обробки запитів користувачів. Завдяки хостингу ваш проект стане доступним для ваших відвідувачів / клієнтів в Мережі. Часто також можна зустріти терміни веб хостинг і інтернет хостинг, але це все синоніми терміна Хостинг.

Хостинг провайдер - це компанія, постачальник послуг хостингу, яка забезпечує надання послуг і їх технічний супровід і підтримку. Наприклад, хостинг-провайдером є компанія ГіперХост, яка надає послуги хостингу з 2009 року.

Розрізняють декілька видів хостингу, а саме: віртуальний хостинг, віртуальний виділений сервер, виділений сервер (оренда сервера) і реселлінг. Крім цих також існують поняття collocation і хмарного хостингу.

Хостинг провайдер - компанія надає послуги в сфері розміщення інформації в мережі і забезпечення безперебійного доступу до даної інформації.

Для того, щоб правильно вибрати найбільш підходящу для вашого сайту послугу хостингу, необхідно максимально конкретно поставити цілі і завдання хостинг-провайдеру. Тільки кваліфікована підтримка зможе максимально точно підібрати для вашого проекту необхідний тарифний план. Варто враховувати те, що важливу відмінність має хостинг на Linux і хостинг на Windows, а також особливу роль відіграє використання SSD дисків хостинг-провайдером.

Важливо вивчити всі подібні характеристики хостингу, а вже тоді робити вибір на користь того чи іншого провайдера послуг. Наприклад, в компанії HyperHost надають виключно швидкий SSD хостинг з використанням багатьох сучасних технологій. Але детально зупинимося на основних видах хостингу.

Види хостингу

Віртуальний Хостинг (загальний хостинг, шаред хостинг)

Віртуальний Хостинг - це послуга з розміщення інформації на сервері, коли ресурси однієї машини діляться на всіх користувачів і використовують одне встановлене програмне забезпечення. Послуги віртуального хостингу також часто називають загальним хостингом, шаред / shared хостингом. Це найбільш популярна послуга, так як її вартість досить низька (в залежності від обраного тарифного плану), і її можливостей цілком достатньо для розміщення невимогливих проектів / сайтів.

Віртуального хостингу буде досить, якщо у вас простий сайт, наприклад, лендінг, візитка, інтернет-магазин, блог. Якщо для сайту не потрібна установка специфічного ПЗ на сервер, то shared хостинг - відмінний бюджетний варіант з простим і зрозумілим функціоналом для роботи. Всі користувачі віртуального хостингу на сервері мають однакові права для управління послугою і використовують ресурси однієї фізичної машини, на якій вони розміщуються.

Віртуальний загальний хостинг - відмінне рішення для початківців користувачів хостингом, для управління послугою надається інтуїтивно зрозуміла панель, за допомогою якої можна швидко і зручно виконувати всі необхідні налаштування, наприклад, для роботи вашого сайту на сервері. Панель управління на віртуальному хостингу (cPanel або ISPmanager) вже встановлена ​​на сервері, і користувачеві не потрібно її додатково купувати і встановлювати.

Основний мінус загального хостингу - відчутна залежність від сусідів по серверу. Наприклад, в разі ДДОС атаки на вашого "сусіда", ваш сайт також може бути недоступним у мережі. Тому, якщо принцип безперервної роботи вашого проекту для вас на першому місці, то краще вибирати VPS / VDS сервер.

Хостинг віртуальних VPS / VDS серверів

VPS / VDS сервера - віртуальний приватний (виділений) сервер, має на увазі частину фізичного сервера, який надається в оренду користувачеві. VPS / VDS - більш функціональна послуга, ніж віртуальний хостинг.

На ВПС / ВДС користувач отримує root права і виділену IP адресу, може встановлювати необхідне програмне забезпечення для роботи проекту і проводити тонкі налаштування, які недоступні на загальному хостингу. VPS / VDS підходить для комерційних сайтів, розміщення баз даних, розміщення і одночасно стабільної роботи відразу декількох вимогливих сайтів.

Віртуальний приватний сервер - це частина фізичного сервера. Залежно від методу віртуалізації можна виділити VPS або VDS, але про це детальніше в попередньому матеріалі.

VPS / VDS вважаються більш надійними і стабільними послугами хостингу, але вони дорожче в порівнянні з shared, і для роботи з ними необхідні базові технічні знання. Більшість серверів надаються з безкоштовною технічною підтримкою, а також зі зручною панеллю керування на вибір, що особливо актуально для початківців користувачів VPS / VDS.

Хостинг фізичних серверів

Хостинг фізичних серверів або оренда виділеного сервера - це надання потужностей всього фізичного сервера під вимоги і завдання одного власника / користувача. Це один з видів хостингу, який вважається відмінним рішенням для високонавантажених проектів, яким потрібна повна потужність і продуктивність машини. Крім того на виділений сервер можна встановити практично будь-яке необхідне для запуску проекту ПЗ, а також додавати ресурси за запитом.

На виділеному сервері у вас немає сусідів, і практично можна розпоряджатися його ресурсами в міру необхідності.

Оренда dedicated сервера - найбільш безпечний тип хостингу, але для роботи з ним вам знадобляться знання і практика в сфері системного адміністрування. Якщо ви не впевнені в своїх силах, тоді краще вибирати хостинг-провайдера, який надає безкоштовне адміністрування для виділених серверів.

На відміну від багатьох компаній - HyperHost.UA надає безкоштовне адміністрування при оренді будь-якого фізичного сервера компанії.

Хостинг фізичних серверів - дороге рішення в порівнянні із загальним хостингом або VPS / VDS, але воно цілком себе окупає, коли мова йде про стабільність та надійність роботи проекту.

Колокейшн

Колокейшн (colocation) - це послуга з розміщення власного серверного обладнання в спеціалізованому дата-центрі. Colocation в основному користується популярністю у великих підприємств, які самостійно закуповують серверні машини і ставлять їх в дата-центри для забезпечення їх охорони і безпеки праці. Колокація дуже витратне рішення, адже оплачується не тільки послуга колокейшн, а й серверне обладнання, яке закуповується компанією окремо. Також для роботи з таким сервером потрібно окремо наймати системного адміністратора, який налаштує сервер і буде займатися його підтримкою.

Послугу колокейшн безпосередньо надають дата-центри, вона може бути невигідна користувачам, які хочуть розмістити звичайний сайт на сервер для його роботи в Інтернеті. Colocation - це відповідна вентиляція, температура, а також підключення до стабільного Інтернет каналу, безперебійні джерела живлення і кваліфікований персонал, який забезпечує безпечну роботу. Такий варіант варто розглядати в разі, якщо ваш сайт вимагає багато ресурсів.

Хмарний Хостинг

Хмарний Хостинг - це гнучка платформа для розміщення проектів різними типами навантаження. У порівнянні з попередніми послугами "cloud hosting" менш популярний, так як з'явився не так давно. Крім того, вартість хмарного хостингу не стабільна і за фактом оплачуються використані ресурси. Чи не для всіх проектів такий варіант оплати вигідний, тому що під час пікових навантажень, вартість хмарного хостингу може бути дуже високою.

Найбільш часто хмарні послуги хостингу використовують інтернет-магазини, особливо під час проведення розпродажів, лідогенеруючі сайти і різного роду додатки і сервіси, трафік яких нестабільний і може створювати пікові навантаження.Суть роботи хмарного хостингу в тому, що для роботи проекту користувача використовуються ресурси сервера, які можуть зменшуватися або збільшуватися при потребі і наявності навантаження. Оплачуються тільки ті ресурси, які використовуються.

Реселінг

Реселінг або перепродаж хостингу - послуга віртуального хостингу, коли для власника такої послуги надаються всі можливості і функціонал для створення і продажу власних тарифів хостингу під персональним брендом. Тобто, по суті, власник реселінга стає власником особистої невеликої хостинг-компанії і може перепродувати хостинг для своїх клієнтів. Також часто реселінг часто використовують, щоб розмістити велику кількість сайтів на одній послузі. Особливо ця послуга популярна у веб-студій і фрілансерів.

Продавець за допомогою реселінгу самостійно створює тарифи, визначає їх вартість і шукає клієнтів. Технічна підтримка користувачів у більшості хостинг-компаній забезпечується продавцем реселінга. Перепродавати послуги хостингу за допомогою реселінга можна на спеціалізованих форумах, в соц.мережах або просувати власний сайт в пошукових системах.

Реселінг відмінно підійде тим користувачам, які вже працювали з хостингом, мають досвід в даному напрямку і готові розвивати власний бренд.

Функціональна класифікація хостингу

Хостинг для сайтів

Хостинг для сайтів (хостинг для інтернет магазину, хостинг для блогу) - загальне поняття, яке позначає послугу з розміщення різних типів сайтів на серверах. Хостингом для сайтів можна назвати загальний віртуальний хостинг, хмарний хостинг, VPS / VDS хостинг, виділені сервера, реселінг і колокейшн, тобто всі послуги, на яких можна розмістити сайт, і після цього він стане доступним в Інтернеті.

Ігровий Хостинг

Ігровий Хостинг - хостинг, який надає можливість для розміщення ігрового ПЗ на сервері. Є два варіанти оплати ігрового хостингу - оплата за слоти і оплата повноцінного сервера, наприклад, VDS. Також деякі спеціалізовані ігрові хостинги також пропонують специфічні панелі управління серверів для установки і налаштування ігрових можливостей. Популярні майнкрафт, САМП, CR: MP, КС ГО практично можна запустити на будь-якому виділеному сервері. Про те, як запустити сервер minecraft читайте тут.

При виборі ігрового хостингу в першу чергу важливий пінг сервера, стабільність роботи заліза і дозволу хостинг-провайдера розміщувати ігрові проекти на серверах компанії. Останній пункт доступний не на кожному хостингу, тому перед покупкою слід уточнити це питання у техпідтримки.

Хостинг файлів

Хостинг файлів (хостинг файлів, хостинг бекапів) - послуга з розміщення даних на віддаленому сервері. Це може бути інформація будь-якого типу і формату, в тому числі резервні копії, наприклад, сайтів. Хостинг файлів дозволяє економити дисковий простір на комп'ютері користувача і зберігати всі важливі дані в безпечному резервному сховищі. Часто хостинг файлів служить файлообмінником для передачі даних від одного користувача до іншого.

Хостинг зображень

Хостинг зображень - послуга з розміщення зображень на віддаленому сервері. Хостинг для розміщення картинок особливо актуальний для фотографів і дизайнерів для надійного і безпечного зберігання зображень. Хостинг зображень - це в більшості випадків файлообмінник, куди користувач може завантажити картинку, а решта користувачів, у яких є посилання на зображення, можуть їх завантажити на свій комп'ютер. Часто хостинг зображень називають також Хостингом картинок, фотографій або просто Фотостоком. 
Використовуючи хостинг фотографій, користувачеві надається можливість переглядати завантажені зображення з будь-якого пристрою і будь-якої точки планети, якщо це необхідно.

DNS - хостинг

DNS - хостинг - це послуга з розміщення доменного імені користувача на серверах хостинг-компанії, його прив'язка до DNS системи хостера. Для того, щоб домен став доступним в інтернеті, зареєструвати його недостатньо, необхідно додати домен на ДНС-сервер. Цю можливість надають хостинг-провайдери безкоштовно, після реєстрації доменного імені. За допомогою панелі управління користувач може управляти ДНС-записами свого домена.

Тестовий хостинг

Тестовий хостинг - послуга з розміщення сайтів, яку можна безкоштовно протестувати протягом певного періоду, наприклад, 7 днів. Тестовий хостинг нічим не відрізняється від платного по функціоналу. Після того, як ви оплачуєте тестовий хостинг, він продовжується на загальних умовах. Більшість хостинг-провайдерів на тест надають віртуальний хостинг і VPS.

Поштовий хостинг

Поштовий хостинг - послуга, завдяки якій пошта користувача зберігається на сервері хостинг-провайдера. Пошта і сайт клієнта може розміщуватися на одну послугу хостингу. Поштовий хостинг найчастіше використовують для отримання / відправки листів з поштових скриньок в домені свого сайту.

Поштовим хостингом може бути, як послуга віртуального хостингу, так і виділений сервер, який може використовуватися в якості поштового для великих компаній. Електронну пошту на власному домені ви можете налаштувати самостійно через панель управління хостингом або попросити допомогу в технічного відділу хостинг-провайдера.

Зверніть увагу, що поштовий хостинг, як і будь-який інший, забороняє розсилку спаму. Більш того, зараз СПАМ активно забороняється на законодавчому рівні більшістю країн.

Хостинг по типу оплати

Хостинг з регулярною оплатою

Хостинг з регулярною оплатою - послуга, яка оплачується в залежності від обраного циклу оплати - щомісячно, щоквартально, піврічних, щорічно, дворічні. Чим більше цикл оплати, тим більша знижка. Наприклад, в компанії ГіперХост при оплаті хостингу відразу на 3/6/12/24 місяців відповідно надається знижка 3/6/12/24%. Також при оплаті віртуального хостингу від півроку і вище можна отримати безкоштовний домен в одній із запропонованих доменних зон.

Хостинг з разовою оплатою (вічний хостинг)

Вічний хостинг - послуга хостингу, яка сплачується одноразово і використовується до тих пір, поки вона необхідна клієнту. Тариф вічного хостингу нічим не відрізняється від хостингу з регулярною оплатою в плані функціоналу. Але такий тариф не потрібно постійно оплачувати і переживати, що сайт перестане працювати через прострочення платежу. Хостинг з разовою оплатою на сьогодні велика рідкість, купувати його варто тільки в перевірених компаній, які вже багато років працюють на ринку хостингу.

Компанія HyperHost першою в Україні запустила послугу Вічного Хостингу і Вічного VPS сервера.

Безкоштовний хостинг

Безкоштовний хостинг (free hosting) - це віртуальний хостинг, який хостинг-провайдер надає безкоштовно для користувачів. В основному замість оплати з користувачем хостингу обумовлюються інші можливості співпраці на безкоштовній основі. Найбільш часто користувач хостингу в обмін на послугу розміщує рекламний банер хостера на своєму сайті. Також більшість провайдерів запитують фото документів для підтвердження особи користувача.

Можливості безкоштовного хостингу відрізняються від хостинг-компанії, яка його надає. Так, деякі провайдери істотно обмежують функціонал безкоштовних тарифів для того, щоб стимулювати користувача перейти на платний тариф. Але все ж є компанії, безкоштовні тарифи яких нічим не відрізняються від платних, наприклад, в компанії ГіперХост. Можливості безкоштовного хостингу аналогічні платному, але для отримання тарифу необхідно виконати ряд умов.

Безкоштовний хостинг актуальний для некомерційних проектів, сайтів навчальних закладів, блогів, форумів, а також для тих користувачів, які тільки освоюють можливості хостинг-сервісів.

Як вибрати потрібну послугу хостингу?

На початку вибору потрібно для його розміщення, які вимоги до сервера у CMS (якщо сайт написаний на CMS), чи планується найближчим часом значне розширення проекту, яке програмне забезпечення потрібно для функціонування сайту в мережі.

Якщо у вас виникли складності при виборі послуги для вашого сайту, звертайтеся в технічну підтримку компанії ГіперХост. Так ви можете написати нам в чат (в правому нижньому куті сайту), подзвонити по одному з вказаних номерів, або написати на пошту [email protected].

Незважаючи на те, який тип послуги ви оберете для свого проекту, враховуйте кілька обов'язкових характеристик, які важливі для будь-якої послуги хостингу - стабільність і швидкість роботи серверів, наявність безкоштовної цілодобової підтримки, локацію серверів і ціну послуг. Якісний хостинг не може коштувати дуже дешево, але і дуже дорого - не гарантує максимальну якість. Тому, якщо є тестовий період, завжди намагайтеся їм скористатися перед покупкою. І якщо необхідна консультація або допомога в налаштуванні, не соромтеся писати в технічну підтримку.

Підсумок: Що являє собою сам процес розміщення вашого сайту?

Це, по суті, завершальний етап розробки проекту, визначення місця на сервері, де буде існувати ваш сайт в Інтернеті. Безсумнівно, найбільш надійним варіантом буде варіант захостити сайт на серверах платного хостингу. Це вкрай необхідно, якщо ваш сайт важливий і, якщо він ще й є комерційним проектом, який приносить або повинен в майбутньому приносити прибуток.

В даному випадку ви отримаєте професійний і якісний сервіс, швидке завантаження сайту і, звичайно ж, відсутність реклами хостинг провайдера на вашому ресурсі. Крім цього, розмістивши проект на платному майданчику, ви отримаєте величезну ступінь довіри від потенційних відвідувачів, в порівнянні з розміщенням на безкоштовних ненадійних послугах хостингу. Також для вас ми підготували добірку порад про те, як можна заощадити на хостингу і, тим самим, не нашкодити своєму сайту.

Сподіваємося, що після прочитання цієї статті, ви визначили для себе, що таке хостинг і для чого він потрібен. Якщо у вас залишилися додаткові питання, звертайтеся! У компанії HyperHost ™ Вам завжди будуть раді допомогти.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 3