коментарів
Поділитися статтею:

Чим VPS відрізняється від VDS?

23.09.2020 3585 на прочитання 14 хвилин

VPS / VDS - віртуальні виділені сервери, які надаються в оренду користувачеві для розміщення програмного забезпечення або сайтів. У Західній термінології різниці між VPS і VDS немає, але все ж деякі компанії поділяють ці два типи послуг в залежності від використовуваного методу віртуалізації на них. Наприклад, в компанії ГіперХост на VPS використовується OpenVZ віртуалізація, на VDS - KVM. Розглянемо більш детальну різницю між цими типами послуг.vps vs vdsПослуга VPS і VDS підходить для сайтів, яким вже недостатньо ресурсів класичного віртуального хостингу, і для проектів, які швидко ростуть і розвиваються, мають велику відвідуваність. Одна з переваг ВПС / ВДС - низька вартість в порівнянні з орендою фізичних серверів (dedicated server), що часто стає для клієнтів визначальним фактором при виборі послуг хостингу.

У компанії HyperHost Ви можете замовити VPS і VDS, але в чому відмінність між цими видами хостинг-послуг, розглянемо докладно в огляді.

Що таке VPS і VDS?

VPS (Virtual Private Server) - віртуальний приватний сервер, сучасна технологія в хостингу. Віртуальний виділений сервер використовує програмну технологію віртуалізації OpenVZ (або Virtuozzo). VPS сервер поєднує в собі простоту і гнучкість в управлінні з потужністю виділеного сервера.

Що значить ВДС?

VDS (Virtual Dedicated Server) - віртуальний виділений сервер, який використовує апаратну віртуалізацію, наприклад, KVM в компанії ГіперХост. Істотний плюс KVM віртуалізації - кожному користувачеві виділяється гарантовану кількість ресурсів на сервері. Це дає можливість самостійно встановлювати заново ОС в залежності від потреб, на відміну від VPS.

Що краще вибрати VPS або VDS?

Обидві ці послуги дуже схожі між собою і мають багато спільного. Головні принципи роботи vps / vds хостингу- практично немає обмежень по кількості розміщення сайтів, доменів, баз даних, ssh / ftp / e-mail користувачів.Ообмежуються тільки надані ресурси, адміністратор ВПС / ВДС отримує права працювати з сервером, як з реальним ПК.

У компанії ГіперХост ви отримаєте високоякісний сервіс ВПС серверів і безкоштовне адміністрування для кожного сервера.

З усього вище написаного можна зробити висновок, що поняття VPS і VDS по суті схожі, адже це рішення, коли на одному фізичному сервері розміщується кілька віртуальних, головна відмінність - технологія віртуалізації.

VPS або VDS?

Вибір сервера варто робити, виходячи з цілей його використання. Наприклад, якщо вам потрібен віддалений робочий стіл з ОС Windows, то в даному випадку підійде виключно ВДС з KVM, адже на ВПС немає можливості розмістити цю ОС.

Якщо потрібно розмістити сайт зі специфічним ПЗ, який не працює на вірт.хостінгу, то буде досить тарифу VPS сервера. Якщо потрібно працювати з Docker, тоді тільки VDS KVM, а для підняття приватного VPN в більшості випадків ВПС досить. Різниця vds і vps тільки в методі віртуалізації, який для багатьох проектів відіграє істотну роль.

З приводу детальної консультації вибору типу сервера індивідуально для вашого проекту, звертайтеся в технічну підтримку ГіперХост.

Чим VPS відрізняється від VDS?

Нижче в таблиці ми підготували основні відмінності між цими двома типами послуг на прикладі, коли використовуються два різних метода віртуалізації (як в компанії ГіперХост) - OpenVZ і KVM.

 

VPS

VDS

Віртуалізація

OpenVZ

KVM

Тип віртуалізації

На рівні ОС

Апаратна віртуалізація

Доступні OS

Centos, Ubuntu, Debian

Centos, Ubuntu, Debian, FreeBSD, Windows

Можливість оновити ядро ОС

ні

так

Тип ядра ОС

Загальне

Власне

Можливість встановити свою ОС

ні

так

Ізоляція від інших вірт.серверів

Часткова

Повна

Зміна тарифу, розширення параметрів

Можливо без перезавантаження серверу

Необхідне перезавантаження

Можливість встановлення OS Windows

ні

На вибір тріал версія чи офіційна ліцензія Windows

Робочий стіл

LinuxMint чи інші

LinuxMint чи інші.
Віддаленний робочий стіл RDP

Можливість встановлення VPN

так

так

Keitaro, Docker,  

ні

так

Підключення по VNC

ні

так

Підключення по SSH

так

так

 

Замовити VPS

Замовити VDS

Особливості технологій віртуалізації OpenVZ і KVM

 OpenVZ і KVM - два різних типи віртуалізації серверів, які використовуються на VPS і VDS в компанії ГіперХост.

 OpenVZ - віртуалізація на рівні операційної системи. Суть роботи полягає в тому, що всі віртуальні сервера, які розміщуються на одному фізичному сервері, запущені з основної ОС сервера на єдиному ядрі Linux. У такому випадку вибір дистрибутивів для користувача VPS обмежений.

Крім того на ВПС немає можливості для запуску нестандартних модулів, так як модифікації ядра не передбачені. Але OpenVZ легко масштабована, і якщо користувачеві потрібно змінити тарифний план на більш потужний або навпаки знизити, то для цього навіть не потрібно перезавантажувати сервер. VPS на OpenVZ створюють емуляцію роботи фізичного сервера.

Зовсім по-іншому справи йдуть на апаратній віртуалізації KVM, яка використовується на VDS серверах в компанії ГіперХост.

KVM - за допомогою цієї технології користувачеві надається повноцінний аналог виділеного сервера. Кожен VDS максимально ізольований від інших VDS на сервері, у кожного контейнера високий рівень приватності та власне ядро ​​ОС, що дозволяє проводити більш гнучкі налаштування і модифікації для різного роду проектів.

 Саме на KVM ВДС ви зможете встановити будь-яку ОС зі свого образу, в тому числі Windows для організації віддаленого робочого столу, vds для ігор також підійде. Але в плані масштабованості VDS менш гнучкі і для будь-яких дій часто потрібне перезавантаження сервера.
Продуктивність серверів на різних віртуалізаціях також відрізняється. OpenVZ передбачає динамічний розподіл ресурсів сервера між усіма VPS, тобто ваш сервер буде залежний від сусідніх серверів і в разі, якщо навантаження підвищується, то страждають усі машини кластера.

 Віртуалізація KVM виключає подібну ситуацію, так як на кожному сервері доступні тільки строго виділені ресурси. Але звідси виникає і недолік - немає можливості зменшити дисковий простір ВДС в разі, якщо необхідно знизити тарифний план.

 Виходячи з цієї інформації між vds і vps різниця тільки в методі віртуалізації, який в цілому впливає на продуктивність сервера і можливості його роботи.

Як змінити віртуалізацію на своєму VPS / VDS?

 На жаль, такої можливості немає, так як VPS і VDS - два різних типи послуг. Але все ж вихід з цієї ситуації є.

Як змінити технологію віртуалізації? Якщо віртуалізація на вашому сервері вам не підходить, тоді ви можете замовити новий сервер з відповідною виртуалізацією і отримати повернення коштів за невикористаний період на попередньому сервері. Також технічна підтримка ГіперХост може допомогти зробити перенесення даних з одного сервера на інший, якщо в цьому є необхідність. Якщо вам потрібна базове налаштування vds, фахівці допоможуть його здійснити.

 Хостинг-провайдер ГіперХост не надає vds vps хостинг на virtuozzo, замість цієї непопулярної віртуалізації використовується більш затребувані OpenVZ і KVM на VPS і VDS відповідно.

 У чому переваги оренди VPS-хостингу?

 Перш за все, це велика кількість ресурсів для розміщення декількох сайтів на одному VPS, установці необхідних програм, також надається виділена IP адреса і SSH доступ для повноцінного управління сервером.

 На VPS ви без проблем можете перейти на більш дорогий (більш продуктивний) тариф або на більш дешевий, якщо в процесі роботи виникла така необхідність. Ресурси для ВПС серверів виділяються гнучко і фіксуються для конкретного користувача.

На VPS користувач отримує доступ адміністратора і може налаштовувати будь-яке необхідне програмне забезпечення для роботи сервера і сайту, розташованого на ньому. На ВПС можна встановити або вибрати при оформленні замовлення будь-який необхідний дистрибутив Linux без або з панеллю керування.

VPS-хостинг в порівнянні зі звичайним віртуальним хостингом більш гнучкий в налаштування і дозволяє розміщувати велику кількість додаткового ПЗ для роботи. Але більшість користувачів лякає складність налаштувань ВПС, і часто вони задають питання, як працювати з VPS. Тому, якщо у вас немає досвіду роботи з віртуальними серверами, обов'язково додавайте при замовленні панель управління сервером - VestaCP, ISPmanager, Cpanel і вибирайте хостинг-провайдера з безкоштовною технічною підтримкою, наприклад, як у нас в компанії HyperHost.UA

Коли потрібно орендувати VPS?

Якщо вашому сайту вже недостатньо ресурсів звичайного віртуального хостингу або необхідно встановити специфічне програмне забезпечення для його повноцінної роботи; якщо необхідно багато дискового простору, ОЗУ і CPU для функціонування проекту; потрібен сервер для здійснення розсилок по передплатникам / клієнтам (НЕ спам).

У чому недоліки оренди VPS-хостингу?

 Істотний мінус, що на vps хостингу користувач не може за бажанням змінити ОС або вносити зміни в ядро, яке було спочатку встановлено. Це особливість віртуалізації OpenVZ. Також, в порівнянні зі звичайним хостингом, для роботи з VPS користувачеві знадобляться технічні знання і навички для налаштування сервера.

Тому, якщо ви не впевнені в своїх силах, завжди вибирайте хостинг-провайдера, який надає безкоштовне адміністрування для VPS (наприклад, HyperHost), також при оформленні замовлення обов'язково вибирайте панель управління. За допомогою панелі управляти сервером буде набагато простіше, навіть якщо ви візьмете просту безкоштовну панель VestaCP.

На KVM можна встановити будь-яку операційну систему, включаючи затребувану і популярну серед користувачів Windows. KVM технологія забезпечує повну ізоляцію вашого віртуального виділеного сервера від "сусідів". Також на потужному ВДС забезпечується високий рівень приватності сервера, тому крім власника на нього ніхто не може зайти.

Серед недоліків системи, в першу чергу, зверніть увагу, що для того, щоб перейти на більш потужний тариф в хостинг-компанії знадобиться перезавантаження VDS сервера, а перехід на тариф нижче - неможливий з технічних причин. Також неможливо резервне копіювання послуг VDS на віддалений сервер. Тому в разі, якщо через прострочену оплату ваша машина буде видалена, відновити на ній дані не вийде, якщо ви самостійно не робили резервних копій.

Чим VPS / VDS відрізняються від віртуального хостингу?

 Нас часто запитують, чим відрізняється хостинг від сервера, тобто яка основна різниця між VPS або VDS і віртуальним хостингом. Основна різниця в кількості наданих ресурсів, неймовірній гнучкості налаштувань і можливості установки будь-якого ПЗ, що на звичайному shared хостингу немає можливості зробити, і широких можливостях для управління сервером. У VDS від VPS відмінності також є, але в даному випадку різниця між віртуальним сервером і хостингом більш істотна.

Для чого потрібен vps? Цілі насправді можуть бути різні. Наприклад, vps може використовуватися для розміщення сайтів, для налаштування особистого VPN, для налаштування розсилки по клієнтам, для установки ботів, для розміщення баз даних і навіть для гри Minecraft. VPS vs VDS - практично універсальні сервера, які можуть використовуватися під різного роду завдання.

Чим VPS / VDS відрізняються від виділеного сервера?

 Чим VPS відрізняється від VDS ми вже розібралися, тепер розглянемо основну відмінність цих типів послуг від виділеного сервера. VPS розшифровується, як віртуальний приватний сервер, тобто по суті в VPS / VDS представлені всі можливості виділеного сервера, але за більш низьку вартість.

У випадку з виділеним сервером в оренду надається повністю вся машина під вимоги одного користувача, на сервері у вас немає "сусідів" і ви можете встановлювати на нього будь-яке ПЗ, додавати по запросу диски, перезавантажувати або навіть вимкнути.

Вартість оренди повноцінної виділеної машини в кілька разів перевищує вартість VPS / VDS, тому, якщо у вас обмежений бюджет, то варто дивитися все-таки в сторону ВПС-хостингу. У більшості випадків ресурси виділеного сервера не потрібні для невимогливих проектів, тому VPS / VDS - відмінне рішення. Крім того Віртуальні приватні сервера більш масштабуються, в них набагато простіше підняти або опустити ресурси, перейти з тарифу на тариф.

На виділеному сервері для підвищення ресурсів знадобиться перезавантаження сервера. Виділені сервера вибирають під високонавантажені проекти, для роботи яких потрібна установка специфічного ПЗ, а також в тих випадках, коли безпека зберігання даних на першому місці.

Незалежно від вашого вибору, будь-яку необхідну послугу ви можете замовити в компанії HyperHost.UA.

Купити VPS/VDS


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 3