коментарів
Поділитися статтею:

Що таке WHOIS? Основні можливості для перевірки доменів

15.10.2020 на прочитання 6 хвилин

Що таке WHOIS?

WHOIS - це спеціальний сервіс, за допомогою якого можна дізнатися інформацію про доменне ім'я сайту. Якщо вам потрібно дізнатися про контактну особу, на кого зареєстрований домен, компанію-реєстратора, вік домену, дату його закінчення, тоді інструмент WHOIS допоможе отримати необхідні дані безкоштовно і за пару секунд.

WHOIS в основному використовують, щоб перевірити доменне ім'я та його NS-записи, іноді сервіс може використовуватися для перевірки вільного або зайнятого домену для подальшої його реєстрації. У будь-якому випадку, якщо ви маєте справу з розробником сайтів, інструмент WHOIS вам обов'язково пригодиться. Історія Whois надає дуже інформативні дані, особливо у випадку, якщо потрібно зв'язатись із власником домену або дізнатися, де домен зареєстрований (назва компанії-реєстратора).

WHOIS - протокол Мережі прикладного рівня, основна мета якого отримання інформації про власників доменних імен.

Як перевірити домен сайту за WHOIS?

Служба WHOIS необхідна тоді, коли потрібно будь-який домен перевірити безкоштовно. Для початку перевірки відкрийте WHOIS, у строку пошуку введіть доменне ім'я, що вас цікавить. У результаті ви отримаєте необхідну інформацію по домену, якщо він вже зареєстрований, або повідомлення про те, що перевірений домен все ще вільний для реєстрації.

Використовувати інструменти WHOIS максимально просто. Процес перевірки займає  секунди, в незалежності від вибраної доменної зони. Для деяких специфічних або зовсім нових доменних зон не всі служби WHOIS відображають інформацію. У такому випадку, якщо інформація про домен не отримана за допомогою одного сервісу WHOIS, потрібно вибрати інший сервіс для перевірки домену.

Також часто WHOIS відображається у реєстраційних датах даних компанії-реєстратора, замість власника доменного імені. Це означає, що при налаштуванні у реєстратора власників включена функція захисту конфіденційності, яка приховує персональні дані користувача. В такому разі контактні дані не відображатимуться ні в одному WHOIS. Якщо вам потрібно включити Privacy Protection для вашого домену, зв'яжіться з назвою компанії-реєстратора, у якій ви зареєстрували домен. Після підключення хуїз-домену, відображатимуться дані реєстратора, а не ваші, які вказують під час реєстрації домену.

Зареєструвати домен

Які дані надає сервіс WHOIS?

Whois online надає всю необхідну контактну інформацію про власність домену, статус домену, дату реєстрації та завершення, назву компанії-реєстратора. Цю інформацію можна використовувати в самих різних цілях, наприклад, можна дізнатись про хостинг по домену або дізнатись про власника домену та в подальшому зв’язатися з ним.

Використовуйте WHOIS сервіс, щоб дізнатися про реєстратора домену (може знадобитися, щоб відправити скаргу на власника сайту, поле Registrar WHOIS Server), дізнатися термін реєстрації домену (коли потрібно дізнатися вік сайту), дізнатися про закінчення домену (ця інформація може знадобиться в разі, якщо ви захочете зареєструвати даний домен на себе, якщо його не продовжить поточний власник).

Дізнатися вік домену, що цікавить, можна за допомогою інформації з поля created, яка відображає дату реєстрації доменного імені.

Основні поля з даними в WHOIS

Registrar WHOIS Server - назва компанії реєстратора домену

Updated Date - дата поновлення будь-якої контактної інформації про домен

Creation Date - дата реєстрації домена

Registrar Registration Expiration Date - дата закінчення домену

Registrar Abuse Contact Email - поштова скринька, куди можна відправляти скарги

Domain Status - статус домену, його поточний стан, детальніше про всі статуси тут.

Registrant Name і всі наступні поля включають інформацію про власника домену

Name Server - записи ДНС хостингу, де фізично розміщується сайт

DNSSEC - статус домену, який показує верифіковане доменне ім'я за допомогою документів, що підтверджують особу власника.

Як дізнатись хостера по WHOIS?

Це насправді найпростіший спосіб дізнатися про компанію, де розміщується сайт. Адже в NS записах найчастіше вказуються записи хостинг-провайдера. Зверніть увагу на поле nserver, саме з цього поля можна дізнатися про необхідну інформацію. Правда, дане поле може відображати НС записи спеціальних сервісів, які приховують подібну інформацію, наприклад, Cloudflare, в такому випадку відображаються дані цього сервісу, а не хостинг-провайдера.

Щоб дізнатися хостера по WHOIS, можна скористатися практично будь-яким сервісом перевірки, в тому числі whois com, 2ip whois, а також досить новим сервісом від ГіперХост, який моментально показує всю необхідну інформацію по домену. За допомогою його перевірки можна швидко дізнатися, де домен сайту, і перевірити всю необхідну історію whois.

Перевірити домен

 

 

Чи можна вказати вигадані дані для відображення в WHOIS?

Якщо ви вказали невірну, неправдиву інформацію в реєстраційних даних, ви можете втратити свій домен. Той, хто вказаний в WHOIS даних домену, є його власником і повністю контролює домен, тобто може змінювати дані при необхідності, продовжити домен або перенести від одного реєстратора до іншого. Також дуже важливо при реєстрації вказати вашу існуючу пошту, саме на неї відправляється вся важлива інформація, яка стосується домену.

Якщо при реєстрації вказані вигадані дані, і ви не зможете їх підтвердити наявністю відповідних документів, то в будь-який час ви можете втратити домен, наприклад, якщо ваш акаунт зламають. В такому випадку ви не зможете підтвердити свою особистість, на яку зареєстрований домен, для відновлення прав на домен.

Чи потрібно приховувати дані в WHOIS за допомогою Privacy Protection?

Privacy Protection - послуга захисту персональних даних, яка доступна для більшості популярних доменних зон і дозволяє приховати інформацію про власника домену при відображенні даних під час перевірки whois. Якщо під час реєстрації домену ви не вказали функцію Privacy Protection і хочете активувати її зараз, напишіть, будь ласка, вашому хостинг-провайдеру, де зареєстрували домен.

Зверніть увагу, щоб перенести домен від одного реєстратора до іншого, необхідно деактивувати Privacy Protection, а після перенесення активувати знову, якщо це потрібно.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1188
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1