коментарів
Поділитися статтею:

Щільність слів та нудота, що це та які норми

24.08.2022 808 на прочитання 5 хвилин

Що таке густота слів?

Щільність слів – це вимірювач частоти ключового слова у тексті. Виражається у відсотках, визначає кількість ключових слів у співвідношенні до кількості слів у певному документі. Іншими словами, щільність слів дозволяє дізнатися, наскільки часто певне ключове слово зустрічається в тексті.

Для різних тематик сайтів густина ключових слів може бути різною, також різний відсоток густини може бути для головної сторінки сайту та другорядних сторінок. Тому ідеального відсотка щільності слів немає, є лише загальні поради та рекомендації щодо використання ключових слів, а також деякі межі, за які не потрібно виходити.

Як підрахувати густоту слів?

Для цього є спеціальні програми, які підраховують кількість слів. Розглянемо найзручніші.

Лічильник символів від ГіперХост

Крім того, що лічильник символів виконує своє основне завдання, він ще визначає щільність слів тексту. Сервіс повністю безкоштовний, ви копіюєте текст, далі вставляєте його в спеціальне поле і отримуєте результат густини слів у правому кутку як на скріншоті:
перевірка щільності слів текст гіперхост

Сервіс Адвего

Цей сервіс часто використовується для перевірки унікальності текстів. Але ще його можна використовувати для визначення густини слів. Виберіть Семантичний аналіз тексту, скопіюйте текст і натисніть Перевірити. У пункті “Семантичне ядро” кількість використання певних ключових слів, а також частоту %. Саме ця частота і буде показником густини слів.
проверка плотности слов адвего

Сервіс від МіраТекст

Щільність слів на сторінці можна визначити за допомогою сервісу перевірки від біржі копірайтингу Міратекст. Після перевірки ви отримуєте звіт та можете його експортувати. Даним сервісом можна перевіряти одночасно кілька документів.
проверка тошноты текста миратекст

Перевірка від Istio

Цей сервіс перевірки щільності слів дуже схожий на Адвего. Ви додаєте текст, сервіс видає результат аналізу, де в останньому стовпчику відображено % густини слів вашого тексту. Крім щільності Istio перевіряє багато інших корисних показників.
проверка тошноты текста istio

Норми щільності слів та нудоти тексту

Щільність ключових слів має бути грамотною, насамперед, орієнтованою на людину, яка читатиме текст, а не на пошукового робота.

Для густини слів у тексті немає ідеального відсоткового співвідношення. Хоча суто умовно багато фахівців вважають нормою 1-3% щільності ключових слів тексту, для окремих тематик цей відсоток може відрізнятися. Наприклад, якщо щільність нижче 1%, то такий текст може просто не потрапити у видачу через недостатню кількість необхідних ключових слів для ранжування. А якщо відсоток вищий за 3, то є небезпека потрапити під фільтри пошукових систем, наприклад, під Панду від Google. Отже, слід бути обережним і не зловживати, оскільки переоптимізація тексту нічого хорошого не принесе для просування сайту.

Текст повинен бути органічним і легко читати звичайного користувача, який відкрив сайт для пошуку необхідної інформації.

Якщо у вашому тексті є переспам, то відредагувати його допоможе підбір синонімів, інших словоформ, заміна або видалення ключових слів, що часто зустрічаються.

Ще один хороший спосіб зниження % густини тексту - це збільшення самого тексту. Ви просто наповнюєте текст інформацією, збільшуючи його обсяг, тоді ключове слово не так часто повторюється і виглядає більш привабливим і органічним.

Щільність і нудота тексту - ідентичні поняття, синоніми, що позначають заспамленість тексту. Якщо вас цікавить успішне просування сайту, то показник нудоти тексту має бути в нормі.

Класична та академічна нудота

Класична - це квадратний корінь із кількості повторень ключовика. Наприклад, при 16 повтореннях ключового слова нудота буде 4. Переспам, коли цей показник більше 7. При цьому не враховується обсяг тексту, тому результат не є об'єктивним.

Академічна - відношення всіх повторів, у тому числі різні морфологічні форми, до загальної кількості слів тексту, помноженого на 100%. Нормальним вважається показник трохи більше 8%, але у ідеалі лише 4-6%.

Для того, щоб зменшити дані показники та привести їх у норму, використовують спеціальні програми синонімайзери, які допомагають підбирати синоніми для ключових слів і тим самим розбавляти ваш текст.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1