коментарів
Поділитися статтею:

Який сервер краще?

09.06.2023 на прочитання 7 хвилин

Що враховувати під час вибору сервера?

Чи багато користувачів перед вибором сервера запитують, який сервер краще? Віртуальний чи виділений? І все-таки, що вибрати для розміщення свого проекту онлайн.

який сервер краще

Вибір найкращого сервера залежить від ваших конкретних потреб та вимог вашого сайту чи вашого завдання. Є кілька факторів, які слід враховувати під час вибору сервера:

✓Продуктивність: Якщо вам потрібний сервер з високою продуктивністю, зверніть увагу на такі параметри, як процесор, обсяг оперативної пам'яті (RAM) і тип сховища даних (SSD або HDD). У даному критерії оцінки сервера виділений сервер - більш потужне рішення, універсальний варіант розміщення проектів, який підійде всім користувачам, яким потрібна велика кількість ресурсів.

✓Масштабованість: Якщо ваші вимоги до обчислювальних ресурсів можуть змінюватися з часом, вам може знадобитися масштабований сервер. Зверніть увагу на можливість додавання додаткових ресурсів, таких як процесори, пам'ять та дисковий простір. Зазвичай на віртуальних серверах це процес набагато простіше, швидше та дешевше, тому враховуйте цей момент при виборі між віртуальним та виділеним сервером.

✓Надійність: Якщо вам важлива безперервна робота сервера, зверніть увагу на надійність сервера, який пропонується провайдером. Досліджуйте його репутацію, доступність та рівень обслуговування. Також ви можете скористатися тестовим періодом послуги (якщо така надається) та перевірити роботу вашого проекту на замовленому тестовому сервері.

✓Географічне розташування: Якщо вашим користувачам важлива локація сервера для зниження затримки або дотримання інших вимог, виберіть сервер, розташований ближче до цільової аудиторії або відповідних географічних вимог. Сьогодні навіть в українського хостера ви можете орендувати сервер за кордоном за доступною ціною, наприклад десь у Нідерландах чи США, якщо це необхідно.

✓Безпека: Зверніть увагу на заходи безпеки, які пропонує провайдер сервера, такі як фізичний захист, міжмережеві екрани (firewalls), шифрування даних та механізми резервного копіювання. Остання опція може бути на платних та безкоштовних умовах, тому обов'язково уточніть цей момент під час вибору відповідної послуги. На виділених серверах налаштування резервного копіювання виконується окремо, на віртуальних серверах є вже увімкнене базове резервне копіювання на віддалений сервер безкоштовно.

✓Ціна: Не менш важливий фактор – ваш бюджет. Порівнюйте ціни різних серверів, провайдерів, варіанти оплати. Зверніться до різних провайдерів серверів та вивчіть їх пропозиції, щоб знайти найбільш підходящий сервер для ваших потреб.

✓Технічна підтримка: дуже важлива умова при роботі як із віртуальним, так і виділеним сервером. Тому важливо звернути увагу на те, що входить до базового адміністрування, які умови платної підтримки та які канали зв'язку з технічним відділом для швидкого вирішення питань щодо настроювання сервера.

Як бачимо критеріїв для порівняння серверів багато, але вам потрібно вибрати саме той, який відповідає вашим очікуванням та вимогам проекту.

Що краще за віртуальний або виділений сервер?

Віртуальний сервер (Virtual Private Server, VPS або VDS) є віртуалізованою частиною фізичного сервера, розділеною між кількома користувачами. Тобто це частина виділеного сервера в оренду, яка має свої плюси та мінуси.

Переваги віртуального сервера VPS/VDS

Нижча вартість: Віртуальні сервери зазвичай коштують дешевше, ніж виділені сервери, оскільки ресурси фізичного сервера поділяються між кількома користувачами. Купити VPS для невеликого проекту можна лише за кілька доларів на місяць.

Масштабованість: Віртуальні сервери зазвичай легше масштабувати, дозволяючи збільшувати або зменшувати ресурси за необхідності. Всі процеси автоматизовані та виконуються практично моментально.

Гнучкість: Ви можете налаштувати віртуальний сервер відповідно до ваших потреб, встановлювати необхідне програмне забезпечення та налаштовувати його відповідно до своїх уподобань. Також ви можете вибрати при замовленні ОС, відповідну панель керування та кількість IP адрес.

Ізоляція ресурсів: Віртуальні сервери забезпечують ізоляцію ресурсів між користувачами, що означає, що дії інших користувачів не суттєво впливатимуть на ваш сервер, особливо це стосується VDS серверів з KVM віртуалізацією.

Недоліки віртуального сервера

Ресурси можуть бути обмежені: Оскільки ресурси фізичного сервера поділяються між кількома користувачами, ви можете зіткнутися з обмеженнями у доступних обчислювальних потужностях, пам'яті або пропускній здатності. Наприклад, якщо ви захочете віртуальний сервер із кількома терабайтами диска, то це неможлив

Можлива непостійність продуктивності: Якщо інші користувачі віртуального сервера використовують велику кількість ресурсів, це може вплинути на продуктивність вашого сервера. Але тут все залежить від віртуалізації сервера, наприклад, на VDS KVM це практично неможливо, оскільки за рахунок використаної віртуалізації сервер повністю ізольований від сусідів.

Переваги виділеного сервера

Висока продуктивність: Виділені сервери забезпечують більш високу продуктивність та швидкість обробки даних, оскільки всі ресурси сервера знаходяться у вашому розпорядженні. Ви не ділитеся ресурсами з іншими користувачами, що дає змогу отримати більш стабільну продуктивність.

Велика гнучкість: Ви можете повністю налаштувати виділений сервер відповідно до своїх потреб та вимог. Ви маєте повний контроль над апаратним та програмним забезпеченням, встановленим на сервері, і можете оптимізувати його для вашої програми.

Високий рівень безпеки: Оскільки ви є єдиним користувачем виділеного сервера, ви маєте повний контроль за безпекою сервера. Ви можете реалізувати власні заходи безпеки, налаштувати брандмауери і контролювати доступ до сервера.

Відсутність впливу інших користувачів: На виділеному сервері немає впливу дій інших користувачів, оскільки ви є єдиним власником сервера. Ви не відчуватимете негативного впливу на продуктивність через дії інших користувачів на сервері.

Виділений сервер (Dedicated Server) є фізичний сервер, повністю наданий одному користувачеві чи організації. Тобто це окремий сервер в дата центрі, який належить орендарю.

Купити виділений сервер

Недоліки виділеного сервера

✓ Вищі витрати: Виділені сервери зазвичай коштують дорожче, ніж віртуальні сервери, оскільки ви оплачуєте повний сервер та всі його ресурси.

✓ Управління та технічна підтримка: Управління виділеним сервером потребує певних навичок та знань у сфері серверного адміністрування. Вам може знадобитися наявність додаткових IT-фахівців або звернення до провайдера послуг для керування та підтримки сервера. Важливо знати, що тільки базові роботи сервера виконуються на умовах безкоштовного адміністрування від хостинг провайдера, всі інші роботи будуть виконуватися тільки на платній основі.

Який сервер все ж таки краще?

Отже, для вибору між віртуальним та виділеним сервером важливо врахувати ваші бюджетні можливості, вимоги до продуктивності, рівень безпеки та рівень контролю, які ви хочете мати над сервером. Найкращим буде той сервер, який максимально точно задовольнить ваш запит для розміщення та роботи онлайн-проекту, а також не перевищить ваш бюджет.

Якщо вам потрібна висока продуктивність, максимальний контроль та високий рівень безпеки, і ви готові вкласти кошти, то виділений сервер буде кращим для вашого проекту.

Якщо потрібний простий сервер з невеликою кількістю ресурсів, то не потрібно переплачувати, краще орендувати віртуальний сервер відповідно до необхідних параметрів. Для більш ізольованої послуги із виділеними параметрами рекомендуємо оренду VDS. Цей тип сервера також підходить для організації віддалених робочих столів Windows OS або установки власного образу ОС.

Насамперед, при виборі кращого сервера відштовхуйтеся від вимог вашого бізнесу, тільки в такому випадку ви зможете купити те, що потрібно, і саме цей сервер буде кращим за інші.

Купити VPS


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1196
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1