Топ CMS у 2025 році – яку CMS для сайту вибрати?
Для чого потрібна CMS? Критерії вибору CMS у 2025 році
CMS (Content Management System) – це система керування контентом, яка дозволяє створювати, редагувати та керувати сайтом без необхідності писати код. Це насамперед зручний функціонал, автоматичне встановлення на сервер хостингу та додаткові можливості, які розширюються за допомогою установки плагінів. CMS використовуються для створення різних сайтів, не тільки блогів, наприклад, деякі CMS розроблені для створення та керування інтернет-магазинами.
У чому переваги роботи з CMS? Насамперед це простота управління, яка у деяких системах доступна навіть новачкам у цій сфері. Інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що дозволяє змінювати контент без знань коду, дозволить працювати з сайтом без найму веб-розробника. Хоча це правило працює не для всіх CMS. Гнучкість налаштування системи дозволяє розширювати функціонал за допомогою плагінів та модулів, якщо це необхідно для роботи сайту. Також доступна SEO-оптимізація за допомогою спеціальних вже вбудованих інструментів, це дає можливість просування пошукових систем. Якщо CMS регулярно оновлюється, то і безпека її на високому рівні, що ще один безперечний плюс використання CMS для сайту. Крім того, в більшості випадків, розробка сайту на CMS більш економний варіант, ніж написання сайту з нуля.
Які основні критерії вибору CMS у 2025 році?
При виборі CMS важливо враховувати кілька важливих чинників. Перший – це тип вашого сайту. Для блогу, лендингу, візитки, інтернет-магазину знадобляться різні CMS системи. Другий – простота. Якщо ви новачок у цій галузі, то вибір варто робити у бік найпростішої та зрозумілішої CMS для вас. Третій чинник – додаткові можливості. Подумайте про майбутнє проекту, який функціонал вам знадобиться і тоді ви зможете визначити, чи є такі модулі та плагіни у вибраної CMS для додаткової установки. Гнучкість обраної CMS є дуже важливою для деяких проектів. Четвертий фактор саме SEO-можливості системи. Важливо проаналізувати вбудовані інструменти оптимізації сторінок сайту. Також у 2025 році особливо важливий фактор безпеки CMS, адже сьогодні сайти зламують досить швидко, тому важливо вибрати безпечну систему із вбудованим захистом від атак та регулярними оновленнями. Чимало важливий ще один фактор – ціна CMS. Є платні та безкоштовні системи. Але якщо ви плануєте комерційний проект, варто розглядати тільки платні CMS для сайтів, вони все-таки більш надійні. Останній у нашому списку фактор вибору – це підтримка та спільнота, адже для роботи з сайтом знадобиться інформація, тому важлива наявність документації, форумів та технічної підтримки.
Популярні CMS у 2025 році.png)
WordPress – топ серед популярних CMS
WordPress залишається найпопулярнішою системою керування контентом у світі вже багато років. Понад 40% всіх сайтів працюють на цій платформі. Це універсальна CMS, що підходить не лише для блогів, але й для розробки корпоративних сайтів, інтернет-магазинів та навіть великих платформ. В ГіперХост ви можете замовити надійний хостинг сайту для Вордпресс та інших популярних CMS.
Сьогодні багато власників сайтів вибирають саме WordPress систему, враховуючи її можливості та переваги. А саме:
Простота використання – адміністративна частина зручна та зрозуміла навіть для новачка, робота з контентом відбувається швидко та без знання коду.
Гнучкість системи – на вибір власника сайту доступні тисячі тем та плагінів, які значно розширюють базовий функціонал.
SEO інструменти – вбудований функціонал для оптимізації, доступна підтримка спеціалізованих плагінів, наприклад, Yoast SEO, Rank Math.
Спільнота користувачів по всьому світу, також багато форумів та велика документація, яка допоможе знайти потрібну інформацію щодо роботи з сайтом.
Плагін WooCommerce дозволяє створити повноцінний інтернет-магазин на WordPress, тому ця система також підходить для комерційних проектів
Плагіни WPML, Polylang та ін. підтримують функціонал мультимовності сайту, це дуже важливо для багатьох проектів
Інтеграція з сервісами та великий вибір маркетингових інструментів роблять WordPress незамінним для багатьох онлайн проектів.
У чому основні недоліки системи WordPress? Насамперед це проблеми з безпекою. WordPress часто стає мішенню для хакерів, тому важливо регулярно оновлювати систему та встановлювати заходи захисту сайту. Знижується продуктивність – при використанні великої кількості плагінів. Залежність від плагінів – без додаткових розширень базовий функціонал WordPress обмежений і недостатній для повноцінної роботи сайту.
Joomla – універсальність та гнучкість в одному рішенні
Joomla входить у тор популярних CMS вже багато років, займає можна сказати проміжне положення між простотою і легкістю роботи WordPress і потужністю системи для розробки сайтів Drupal. Joomla підходить для корпоративних сайтів, порталів новин, сайтів-каталогів та інтернет-магазинів.
У чому особливості системи Joomla? Гнучкість налаштування системи Joomla підтримує модулі, компоненти та шаблони. Є вбудований функціонал у базовій версії для створення функціональних сайтів різної складності.
Joomla - це розрахована на багато користувачів системи, доступно просунуте управління ролями і доступами. Також є підтримка мультимовності без додаткових плагінів. Завдяки вбудованим механізмам захисту та оновлень безпека системи на високому рівні. Доступні SEO-інструменти, тому Joomla доброзичлива до пошукових систем.
У Joomla є весь набір переваг для власника сайту, а саме:
- Редактор контенту WYSIWYG, за допомогою якого зручно та просто публікувати статті. Підключено потужну систему управління контентом з багаторівневою ієрархією.
- Для сфери E-commerce є підтримка інтернет-магазинів за допомогою спеціальних плагінів – VirtueMart, HikaShop.
- Joomla добре інтегрується з CRM системами та соцмережами, що зручно для легкого та швидкого підключення до зовнішніх сервісів.
Недоліки Joomla також є. Насамперед це складність в освоєнні, з Joomla працювати складніше, ніж з WordPress – адмін-панель може здатися заплутанішою для новачків.
На вибір власника сайту доступно менше плагінів та тем. Якщо ваш проект складніший, то для його розміщення, швидше за все, знадобиться VPS або навіть виділений сервер в оренду.
Drupal – система для корпоративних сайтів та складних проектів
Drupal – CMS для створення перш за все корпоративних сайтів, державних сайтів, освітніх платформ та ін. Якщо порівнювати Drupal з WordPress та Joomla, то дана система орієнтована на веб-розробників і вимагає глибших технічних знань.
У чому особливості Drupal для створення сайтів? Drupal оптимізовано для швидкої роботи навіть за великих навантажень. Система підтримує складні структури даних, кастомні типи контенту та API, тому чудово підходить для великих порталів, соціальних мереж та корпоративних сайтів компаній. На Drupal доступне гнучке управління ролями та правами доступу.
Drupal підходить для нестандартних та складних проектів. Система дозволяє додавати та налаштовувати функціонал у міру необхідності та зростання проекту. Також включає SEO інструменти оптимізації під пошукові системи, що, як завжди, важливо для просування.
Які недоліки Drupal? Перший і можна сказати основний недолік - це складність, яка вимагає знання коду та роботи із сервером.
У Drupal менше готових шаблонів та плагінів, якщо порівнювати систему з WordPress. Оновлення для Drupal можуть бути складними, тому що в деяких випадках розробнику сайту доводиться адаптувати код вручну.
Shopify – CMS для інтернет-магазинів у 2025
Shopify – популярна система для розробки інтернет-магазинів, до неї включені всі необхідні та затребувані інструменти для eCommerce. Shopify - SaaS-рішення, працює в хмарі. Це означає, що для роботи сайту Shopify не потрібен додатковий хостинг.
У чому особливості Shopify? На даній системі можна створити інтернет-магазин будь-якого розміру як невеликий проект, так і великий онлайн ресурс. Слід також виділити простоту використання Shopify, користувача новачка доступний інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Є вбудована підтримка платіжних систем – Stripe, PayPal, Apple Pay, які є популярними для розробки інтернет-магазинів. Shopify чудово інтегрується з Amazon, eBay, Instagram, TikTok. Для просування інтернет-магазину доступні зручні інструменти, які стануть у нагоді фахівцям з маркетингу.
Плюси використання Shopify. Для швидкого запуску інтернет-магазину не потрібно спеціальних технічних навичок, всі процеси роботи автоматизовані, тому власник сайту може з легкістю керувати замовленнями та отримувати аналітику.
Теми Shopify адаптовані під мобільні пристрої. Також система має високий рівень безпеки захисту даних магазину. З сайтом на Shopify можна виходити на міжнародний ринок, доступна підтримка різних валют та мов. Швидкий запуск інтернет-магазину – не потрібні технічні знання.
У чому недоліки Shopify для створення сайту? Він платний, із щомісячною оплатою за використання. Якщо сайт необхідно доопрацьовувати, це виявиться складніше ніж із сайтом на OpenCart, наприклад. Власник не зможе перенести сайт на Shopify на інший сторонній хостинг, оскільки це рішення SaaS.
Розвиток Headless CMS у 2025 році
Headless CMS – назва нового підходу до управління контентом. Суть роботи полягає в тому, що система зберігання та відображення даних розділені. На відміну від традиційних CMS, Headless CMS надає лише API для роботи з контентом, а сам сайт або програма розробляються окремо. Дане рішення набирає популярності у 2025 році, воно дозволяє створювати кросплатформні рішення.
Які CMS належать до Headless?
Strapi – open-source CMS із чудовими можливостями кастомізації, підтримує GraphQL. Contentful – хмарна платформа з готовими API та відмінною гнучкістю рішень для будь-яких проектів. Sanity – гнучка система із real-time оновленнями контенту. Directus – система, яка переважно орієнтована працювати з SQL-базами. Ghost (Headless-режим) – на сьогодні дуже популярна платформа для блогів з API-інтерфейсом.
У чому основні переваги Headless систем? Це насамперед висока продуктивність – API дозволяє завантажувати контент швидше, ніж традиційні CMS. Headless системи сумісні з будь-якими технологіями, наприклад, React, Vue, Angular та ін. Також важливо відзначити, що розробники сайту на Headless системах не обмежені стандартними шаблонами CMS. А хмарність рішень, наприклад, Contentful, Sanity дають можливість масштабувати проекти без складних налаштувань серверів.
Мінуси Headless систем. Вони створені не для власників сайту без технічних знань, необхідні навички в розробці сайтів. Також для використання CMS необхідно розробити дизайн майбутнього проекту. Такі системи здебільшого платні та мають складнощі в інтеграції з фронтендом. Як бачимо, з Headless CMS не так все просто як з давно відомими системами для сайтів, але все ж таки вони набирають популярності в 2025.
Webflow – візуальний конструктор із потужними можливостями
Webflow – це no-code платформа для створення сайтів у 2025 році. Це поєднання гнучкого коду та візуального конструктора з простим функціоналом. Перевага системи в розробці адаптивних сайтів без знання програмування, при цьому доступ до коду відкритий для більш гнучкого налаштування за необхідності.
Особливості Webflow системи для створення сайту включають інтуїтивний drag-and-drop інтерфейс, генерація семантично правильного HTML/CSS/JS, можливості для керування блогами, каталогами, портфоліо та ін., вбудовані та зручні інструменти для складних ефектів анімації та функціонал для SEO-оптимізації.
Webflow підтримує інтеграцію із Zapier, Google Analytics, Mailchimp, Stripe. Він дозволяє створити інтернет-магазин та надає хостинг для розміщення сайту у хмарі.
При необхідності сайт можна перенести на сторонній хостинг завдяки підтримці коду, що експортується, а також додати кастомні скрипти.
У чому недоліки використання Webflow? Насамперед необхідно багато часу вивчення роботи платформи. На безкоштовному тарифі багато обмежень, наприклад, свій домен ви не зможете підключити. А платний тариф коштує дорожче, ніж традиційні CMS. Також важливо відзначити, що для розробки складної програми Webflow не підходить через брак функціоналу.
Яку CMS вибрати під свої завдання у 2025?
Залежно від вашого проекту та необхідного функціоналу можна виділити категорії за CMS та сайтами, для яких вони підійдуть якнайкраще.
Для блогів і контенту: Wordpress підходить як новачкам, так і професіоналам, абсолютний лідер у цій галузі. Сучасна система Ghost - ідеально для тих власників сайтів, які пишуть регулярно і їм необхідно швидко публікувати статті. Webflow CMS насамперед для дизайнерів, креативних агенцій, лендингів із блогом.
Для інтернет-магазинів: Shopify - швидкий запуск та зручний інтерфейс, підтримка дропшипінгу. WooCommerce (на WordPress) - великий вибір шаблонів та розширень, перш за все для тих користувачів, які вже працюють із WordPress або хочуть підключити інтеграцію з блогом. OpenCart як безкоштовна та проста CMS вже багато років користується популярністю серед власників малого та середнього бізнесу. І хоча ми не згадали її у статті, вона все ж таки залишається актуальною для інтернет-магазинів у 2025 році. Webflow eCommerce для дизайнерських інтернет-магазинів з акцентом на візуал, надає кастомний дизайн без коду, що є зручним для швидкої розробки онлайн магазину.
Для корпоративних сайтів та порталів: Drupal – ідеальна система для створення сайту університетів, держ. порталів, великих компаній із ІТ-відділом. Гнучка архітектура, що підходить для складних проектів Drupal дозволяє розробити справді продуктивний та потужний проект. WordPress з Elementor Pro або ACF підійде для невеликих та середніх компаній, сайтів-візиток з розділами новин. Основна перевага – швидке налаштування та публікація контенту, що особливо важливо для подібних сайтів. Joomla – відмінне рішення для структурованих бізнес-сайтів з різними розділами, новинами, командою, галереями та ін. Особливо, якщо є вимога до різних рівнів доступу до контенту. Завдяки гнучкій структурі контенту Joomla добре справляється з медіа-проектами, яким конче необхідна точна організація статей, рубрик, тегів та авторів.
Для лендингів та односторінкових сайтів: WordPress + Elementor / Bricks пропонує широкий вибір шаблонів для створення сайтів подібного роду, можна масштабувати до сайту з блогом або магазином. Професійний no-code конструктор Webflow надає свободу дизайну, анімації, адаптивності. Ідеально для дизайнерських агенцій, преміум-брендів, фрілансерів, які займаються розробкою лендінгів.
Для блогів та розміщення контенту | Wordpress, Ghost, Webflow |
Для інтернет-магазинів | Shopify, OpenCart, WooCommerce (на WordPress) |
Для корпоративних сайтоі та порталів | Drupal, WordPress с Elementor Pro или ACF, Joomla |
Для лендингів та односторінкових сайтів | WordPress + Elementor / Bricks, Webflow |
Тренди у світі CMS у 2025 році
Штучний інтелект в керуванні контентом
Сьогодні багато CMS все частіше впроваджують ШІ для керування контентом сайту, це головна тенденція 2025 року. А саме ШІ використовують для швидкої та якісної генерації текстів, заголовків, опису продуктів на сайті. Також ШІ застосовують для
аналізу поведінки користувачів і якнайточнішої персоналізації контенту. Штучний інтелект також використовують для автоматичної SEO-оптимізації, що спрощує життя власнику сайту. Сьогодні популярний WordPress вже надає плагіни на базі ChatGPT, а це лише початок.
Інтеграція з маркетплейсами та CRM
Інтеграція стає дедалі тіснішою. Наприклад, використовується автоматичне вивантаження товарів у Ozon, Wildberries, Amazon, збирання лідів та їх відстеження прямо з CMS, підключення ERP та складських систем.
Все управління - в одній адмінці. Не потрібно стрибати між CRM, CMS та особистими кабінетами маркетплейсів. Насамперед це плюс для будь-якого онлайн бізнесу. Менше ручної роботи, а значить менше помилок у замовленнях, цінах, наявності товару та комунікації з клієнтом.
Чим простіше – тим краще
Відбувається регулярне спрощення панелі керування CMS для недосвідчених користувачів. Чого тільки варті візуальні редактори (drag-and-drop, блокові схеми), які сьогодні часто використовують у CMS. Також популярні підказки та шаблони при створенні контенту, спеціальні вбудовані навчальні тури CMS. Все, що потрібно для власника сайту сьогодні включено в одну панель CMS, а це дуже зручно і просто для роботи.
No-code рішення
Сьогодні CMS використовуються не тільки для розробки сайтів, наприклад, CMS може бути корисною для створення маркетингових додатків, налаштування автоматичного розсилання листів, редакторів баз даних. Зараз це не просто движок для сайту, а повноцінна основа для його роботи як додатка. Лідери цього тренду Webflow та WordPress + Bricks Builder. Тому розвиток у цьому напрямі у 2025 та в майбутньому однозначно буде.
Який хостинг вибрати для CMS?
Якщо йдеться про роботу сайтів, то тут також не обійтися без хостингу для їхнього розміщення та якісної роботи. Про критерії вибору хостингу можна писати багато, ви можете знайти багато інформації про те, як вибрати хостинг для CMS, у тому числі на нашому блозі. Але зупинимося тут на головних та дуже важливих факторах, які слід враховувати при покупці хостингу для розміщення вашого сайту на CMS.
Є різні типи сайтів і з різними CMS, саме від цього слід відштовхуватися роблячи вибір відповідного хостингу та тарифу. Розглянемо конкретні приклади.
Звичайний віртуальний хостинг це здебільшого для WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart. Плюси: дешево, просто, вже все налаштовано для роботи сайту.
Віртуальний приватний сервер або виділений сервер насамперед для Magento, Bitrix, високонавантажених WordPress сайтів. Плюси: більше свободи, можна ставити свої послуги.
Яким CMS потрібна оренда виділеного сервера? Якщо сайт на CMS має більше 100k відвідувачів на місяць, то для розміщення потрібен виділений сервер або дуже потужний віртуальний виділений сервер. Для сайтів eCommerce з інтеграціями (склади, каси, логістика), для проектів з мікросервісами, API, фоновою обробкою завдань, де необхідна повна ізоляція та безпека, а також максимальна продуктивність (SSD/NVMe, багато RAM, CPU) - виділений сервер буде відмінним рішенням. Вибір конфігурації слід робити виходячи з необхідних ресурсів із запасом.
Власнику сайту слід враховувати такі фактори: Яка CMS використовується? Скільки відвідувачів очікується? Чи буде інтернет-магазин? Чи потрібна техпідтримка від хостера? Потрібно "поставив і забув" чи необхідне додаткове налаштування збоку? Відповівши на ці питання, вибрати хостинг тариф буде набагато простіше. Також не забувайте проконсультуватися у хостинг-провайдера перед покупкою, технічні фахівці порадять, який хостинг найкращим буде для вашого сайту та CMS.
CMS – універсальна платформа для керування цифровою присутністю в мережі. Сьогодні сучасні системи підлаштовуються під запити користувачів, "вміють" продавати, всі процеси максимально автоматизовані, а інтеграція з ШІ дає багато можливостей для розвитку та розширення функціоналу.