коментарів
Поділитися статтею:

Ubuntu 21.10: Що нового?

08.12.2021 580 на прочитання 3 хвилини

У жовтні 2021 року була випущена Ubuntu 21.10, як остання версія популярної операційної системи на базі Linux для персональних комп'ютерів, серверів і хмарних структур. ОС Ubuntu популярна серед користувачів, тому на кожну її версію безсумнівно чекають.


Impish Indri Ubuntu 21.10

Ubuntu 21.10 вийшла під цікавою назвою Impish Indri, що в перекладі означає бешкетний лемур. Нова Убунту після 6-місячної розробки стала продовженням попередньої версії Ubuntu 21.04 з назвою Hirsute Hippo, термін підтримки якої закінчується в січні 2022 року.

Значні оновлення для Ubuntu 21.10

Насамперед, для Impish Indri слід виділити нове середовище робочого столу -GNOME 40. Це повноцінний робочий стіл, якого раніше не було в жодній версії популярної системи. Нарешті користувачі Ubuntu зможуть оцінити оновлений GNOME 40 з динамічними горизонтальними робочими просторами, новими можливостями тачпад панелі, переглядом та запуском додатків.

У Ubuntu 21.10 представлений той самий зовнішній вигляд, який був з 2004 року з версії системи Natty Narwhal. У цій версії док-станція Ubuntu у лівій частині екрана та рядок меню у верхній частині екрана.

Firefox представлений, як snap. Для цього є офіційний пакет. Deb-пакет Firefox доступний у репозиторіях Ubuntu, установка відбувається за допомогою команди:

sudo apt install firefox

Але ще є оновлення. Отже, давайте розглянемо докладніше, що нового пропонує Ubuntu 21.10 Impish Indri.

Оновлення Ubuntu 21.10

У новій версії Убунту використовується полегшена версія Yaru. Також для любителів темних тем є чудова можливість вибрати темний фон та інші елементи. Стара комбінована версія також підтримується.

У новій версії використовується новий інсталятор для Ubuntu Desktop. Він на базі Dart та фреймворку Flutter для інтерфейсу користувача.

Якщо ви використовуєте графічний драйвер NVIDIA, то в оновленій Убунті буде доступний Wayland.

Завдяки використанню методу стиснення Zstd, встановлення нової версії швидше у порівнянні з попередніми версіями системи.

У Ubuntu 21.10 розробники оновили док-станцію. Док з ярликом на робочому столі, є роздільник між програмами запуску, які ви закріпили, та додатками, які вже запущені.

Оновилися такі версії популярних програм - LibreOffice 7.2.1, Firefox 92 та Thunderbird 91.1.1, PulseAudio 15.0, BlueZ 5.60, NetworkManager 1.32.10 та інших.

З боку звукових оновлень, слід зазначити, що в PulseAudio розширена підтримка Bluetooth, що безсумнівно є перевагою в оновленій версії.

Ще одне оновлення: у системі тепер є підтримка ігрового контролера Amazon Luna Controller та бездротової миші Apple Magic Mouse 2.

Що нового для веб-розробників?

У цьому випуску Ubuntu також було зроблено спеціальні оновлення для розробників. Наприклад, в Ubuntu 21.10 доступні PHP 8 і GCC 1, також включені Apache Cassandra в Snap-пакеті. MicroK8s може використовуватися для зручнішої установки Kubernetes.

У Ubuntu 21.10 доступні PHP 8 та GCC 1.

У оновленій версії ядро ​​Linux Kernel 5.13 з підтримкою Kernel Electric Fence, який визначає помилки пам'яті та допомагає оптимізувати витрати. Функціонал доступний за замовчуванням, немає потреби у додаткових налаштуваннях.

Ubuntu 21.10 – короткострокова версія системи, її підтримка буде здійснюватись протягом усього 9 місяців, до липня 2022 року. Далі заплановано вихід версії з довгостроковою підтримкою 22.04 LTS, але про неї поки що відомо дуже мало.

Встановити Ubuntu 21.10 можна на будь-який VDS сервер від компанії ГіперХост. Якщо вам потрібна допомога в установці, звертайтесь до технічної підтримки компанії. Завантажити версію дистрибутива Ubuntu 21.10 можна з офіційного сайту.

Купити VDS


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1015
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 4 з 5 Голосів: 1