коментарів
Поділитися статтею:

Безпека на хостингу: 3 основні ключові моменти

10.11.2023 319 на прочитання 8 хвилин

У цій статті поговоримо про основні заходи безпеки, які потрібно шукати на будь-якому хостингу - SSL-сертифікати, регулярні оновлення ПЗ і резервне копіювання даних. Що це таке і навіщо потрібно вибирати безпечний хостинг, розглянемо далі.

 

SSL-сертифікати на хостингу

SSL-сертифікати мають дуже важливе значення для інтернет безпеки загалом. Вони використовуються для встановлення зашифрованого з'єднання і дають змогу безпечно передавати дані між браузером і сервером, де працює відвідуваний сайт.

Сертифікати SSL необхідні для захисту конфіденційної інформації, що надсилається з веб-браузера відвідувача. Сертифікати SSL забезпечують конфіденційність за допомогою шифрування.

Більшість веб-браузерів перевірять, чи є встановлений SSL надійним, і відобразять попередження для відвідувачів сайту про те, що ваш сайт захищає передані конфіденційні дані. Використання сертифіката SSL підвищує довіру відвідувачів вашого сайту. Це гарантує їм, що їхні дані в безпеці та зашифровані, коли вони відвідують сайт.

З огляду на величезну кількість фішингових сайтів і крадіжки особистих даних в Інтернеті, вкрай важливо показати вашим відвідувачам, що вони відвідують надійний сайт і що сертифікат SSL захищає дані.

Як працює SSL? Коли користувач заходить на ваш сайт, дані передаються між сервером і його пристроєм. Без SSL-сертифіката ці дані можуть бути перехоплені третіми особами під час передачі. Сертифікат SSL змінює спосіб надсилання даних, зашифровуючи їх у вигляді набору даних, який хакери не можуть прочитати.

Для розшифровки даних із браузера на сервер надсилається запит із проханням підтвердити особу. Сервер надсилає свій SSL-сертифікат у відповідь, і щойно браузер підтвердить правильність інформації, починається безпечний сеанс, і інформація передається. Цей процес займає мілісекунди.

Якщо ви хочете самостійно перевірити сертифікат SSL, щоб підтвердити справжність сайту, ви можете натиснути на замок у рядку браузера, щоб переглянути інформацію, включно з:

- Домен, на який видано сертифікат

- Відомості про особу, організацію або пристрій, якому було видано сертифікат.

- Хто видав SSL-сертифікат

- Дата випуску та термін дії SSL-сертифіката

SSL підключається безпосередньо на самому сервері, з якого працює сайт. На хостингу від ГіперХост ви можете вибрати як безкоштовний сертифікат від Lets Encrypt, що встановлюється автоматично, так і купити окремо платний сертифікат, який справедливо вважається більш надійним і безпечним, особливо, якщо йдеться про комерційні сайти, наприклад, інтернет-магазини, що приймають онлайн-оплати.

SSL сертифікат це, насамперед, про безпеку передачі інформації між сайтом і користувачем сайту, тому якщо ви дбаєте про репутацію сайту, то підключення ССЛ - другий етап після реєстрації домену. Є різні варіанти сертифікатів від різних постачальників, також може сильно відрізнятися цінова політика. Але, якщо ви тільки запускаєте сайт, вам буде достатньо найпростішого сертифіката рівня DV для одного домену. Він підключається швидко, для проходження верифікації необхідно тільки підтвердити володіння доменним ім'ям.

Чому потрібно підключити SSL сертифікат на хостингу?

HTTPS - це новий стандарт

Браузери відображають попередження під час доступу до сайтів HTTP. Якщо ваш сайт позначений як "Небезпечний", користувачі вважатимуть його ненадійним, і імідж вашого бренду постраждає.

Google також підвищує рейтинг HTTPS-сайтів у пошукових системах. З огляду на те, що 93% веб-пошуку здійснюється через Google, це важливий фактор, який слід враховувати. Сертифікати SSL мають дві основні переваги: вони захищають ваших користувачів і покращують SEO.

Для забезпечення безпеки з'єднань

Завдяки SSL-сертифікатам передані дані зашифровані. Шифрування не дає змоги кіберзлочинцям збирати дані між вашим сайтом і його користувачами. Крім того, у сертифікатах SSL використовуються 2048-бітові ключі RSA, що є стандартом в індустрії безпеки даних. 2048-бітове шифрування - це абсолютна гарантія безпеки.

Для забезпечення сумісності

Зараз, як ніколи раніше, ваш сайт має бути захищений незалежно від того, які пристрої та браузери використовують ваші клієнти для доступу до нього. SSL-сертифікати сумісні з усіма сучасними браузерами і гарантують максимальну безпеку незалежно від того, з якого пристрою (комп'ютер, планшет, смартфон) здійснюється доступ до вашого сайту.

Регулярне оновлення ПЗ хостингу

Будь-який сучасний і якісний хостинг повинен час від часу оновлювати програмне забезпечення до новіших актуальних версій. Це насамперед необхідно для підвищення рівня безпеки хостинг провайдера.

Кіберзлочинці використовують слабкі місця безпеки в програмах і операційних системах, створюючи код спеціально для усунення відомих вразливостей. Зловмисники використовують свій шкідливий код для зараження сервера подібними шкідливими програмами. Це можна легко зробити, використовуючи методи злому, щоб змусити користувачів відтворити заражений медіафайл, клацнути посилання електронної пошти на певний вебсайт, відкрити небажаний документ або за допомогою сторонніх додатків і завантажень. Після активації злочинці можуть використовувати лазівки в безпеці, щоб порушити нормальну роботу серверів і навіть під'єднаного обладнання, щоб використовувати їх у своїх цілях - наприклад, використовувати обчислювальну потужність, утримувати дані як заручників або отримувати доступ до особистих кабінетів та інформації про паролі.

Якщо вразливість відома, її можна виправити за допомогою регулярних оновлень програмного забезпечення з використанням актуального коду, який може усунути лазівку і підвищити безпеку.

Розробники постійно оновлюють програмне забезпечення та системи, щоб надати користувачам максимально зручні можливості. Сюди входить те, як частина програмного забезпечення отримує доступ до інформації та обробляє її, а також як вона виконує свою роботу. Наприклад, наявність останніх версій ПЗ може серйозно вплинути на якість роботи системи.

Оновлення програмного забезпечення гарантують максимальну ефективність роботи пристроїв завдяки підвищенню швидкості оброблення та зведенню до мінімуму таких проблем, як затримки та збої. Це дійсно може заощадити гроші завдяки збільшенню терміну служби обладнання та скороченню часу, необхідного для виконання програмних завдань.

Оновлення програмного забезпечення дає змогу додавати нові функції, упорядковувати й оптимізувати інтерфейси, видаляти застарілі функції, а також застосовувати останні зміни та оновлення на основі відгуків користувачів. Використання старого програмного забезпечення тільки тому, що ми знаємо інтерфейс або нам з ним комфортно, може виявитися контрпродуктивним. Ігнорування оновлень може означати, що ми втрачаємо нові функції, а також такі важливі елементи, як оновлення безпеки та засоби підвищення продуктивності.

Оновлення програмного забезпечення також є чудовим способом забезпечити сумісність із новими пристроями та системами.

Тому завжди шукайте хостинг з новими актуальними версіями програмного забезпечення, це важлива ознака безпеки вашого хостера. На хостингу від ГіперХост використовуються тільки актуальні версії ПЗ, тому ви можете бути впевнені в сумісності та збереженні ваших даних на серверах.

Резервне копіювання даних

Резервне копіювання даних - це процес створення копій або архівування даних та їх зберігання на віддаленому носії (сервері) для забезпечення захисту від втрати даних. У разі збою програмного або апаратного забезпечення для відновлення вихідних даних використовуються резервні копії. У чому ж важливість резервного копіювання даних? Резервне копіювання даних необхідне для забезпечення безпеки важливих даних у разі збою первинних даних. Основний збій даних може статися через збої обладнання або програмного забезпечення, стихійні лиха, людські помилки або зловмисні атаки на комп'ютерну систему.

Чи то конфіденційні документи ділової організації, чи то зображення вашої улюбленої сім'ї, важливо мати резервну копію даних, щоб у разі втрати даних ця важлива інформація не була втрачена і могла бути відновлена. На хостингу резервне копіювання даних особливо важливе.

Хоч би якою була причина збою, дані резервної копії можна відновити із вторинного сховища туди, де зберігалися резервні копії, і, таким чином, можна запобігти втраті.

Втрата даних може статися з багатьох причин, включно зі збоями обладнання або програмного забезпечення, стихійними лихами, помилками людини або зловмисними атаками. Однією з основних причин резервного копіювання даних є збереження важливих файлів і запобігання втрати даних у разі збою системи.

У разі втрати даних знадобиться додаткова робота з відновлення даних. Під час роботи над відновленням даних вихідна бізнес-операція залишається призупиненою. Час, необхідний для відновлення даних, є марною тратою часу для бізнесу. Резервне копіювання даних скорочує час, що витрачається на відновлення даних, що призводить до набагато меншого часу простою.

Незалежно від того, яку послугу хостингу ви використовуєте - віртуальний хостинг або віртуальний приватний сервер, резервне копіювання даних має виконуватися на певних умовах. Ви можете банально просто забути вчасно продовжити послугу і її буде видалено з хостингу, у такому разі важливо мати можливість звернутися до хостера для повного відновлення збереженої інформації з додаткової резервної копії (це може бути як на платних, так і на безоплатних умовах). Тому перед замовленням послуги уточнюйте кількість збережених резервних копій, частоту їхнього створення та умови для відновлення в разі збою, наприклад, злому вашого сайту або поломки через людський фактор.

Потрібен хостинг із регулярним резервним копіюванням даних? Обирайте послугу хостингу або віртуального сервера від ГіперХост! Ми регулярно виконуємо копії послуг і зберігаємо їх у безпечному місці. Також додатково ви можете замовити окрему послугу бекапа або вибрати частоту створення копій (для послуг VPS/VDS).

Купити хостинг


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1186
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1