коментарів
Поділитися статтею:

Огляд популярних FTP та SSH клієнтів для передачі файлів (даних)

21.09.2022 656 на прочитання 12 хвилин

Навіщо призначені різні FTP клієнти? Чи доводилося вам коли-небудь завантажувати на хостинг відео, картинки або інші файли за допомогою FTP? Якщо Ви читаєте цю статтю, то, безперечно, так. Розглянемо найпопулярніші та зручніші для використання FTP-клієнти.

Для чого переважно використовують FTP-клієнти?

1) Розміщення сторінок сайту на інтернет-сервері розробником;

2) Завантаження музики та різних програм користувачами Інтернету. Найчастіше це навіть не усвідомлюється багатьма мешканцями Мережі, як використання FTP-клієнта та протоколу, оскільки багато публічних серверів не вимагають додаткових даних для аутентифікації, а Інтернет-браузери (які теж є FTP-клієнтами) здійснюють скачування файлів без додаткових установок.

FTP-клієнти мають свої позитивні та негативні сторони, як і більшість програм. Вони між собою схожі набором функцій і навіть інтерфейсом. Але, які ж із них користуються особливою популярністю?

FileZilla - зручний та безкоштовний FTP-менеджер

FileZilla - зручний та головне безкоштовний FTP-менеджер, який зробить роботу з файлами простою та зрозумілою. В основному використовується для підключення та завантаження файлів на хостинг. Підтримує більшість мов (у тому числі російську) і має можливість налаштувати швидкість передачі. FileZilla допоможе вам завантажувати та скачувати файли з будь-яких FTP-серверів. Велика кількість налаштувань зробить вашу роботу зручною. Крім того, FileZilla доступна для різних операційних систем, а приємний інтерфейс стане додатковим бонусом.

FileZilla

Переваги FileZilla:

Безкоштовна клієнтська програма FTP з відкритим кодом. Надійна FileZilla має безкоштовну версію з обмеженими можливостями. Однак це не знижує його значущості та якості. Програмне забезпечення може керувати FTP через протоколи TLS, SFTP. Програма має деякі високозахищені функції, які завжди будуть забезпечувати безпеку ваших даних при передачі файлів.

Додаткові параметри доступні у версії Pro: якщо ви заплатили за версію Pro, ви маєте доступ до більшої кількості функцій і ви можете додати більше клієнтів.

Включає кілька складних функцій: проста у використанні програма включає розширені функції, які можуть здатися трохи складними для деяких користувачів. Однак при виконанні завдання програма виявляється простою та доступною. Він може одночасно показувати як локальну, так і цільову папки користувачам у FileZilla. Під час передачі файлів користувач може переглядати процес або список завдань у черзі. Також є опція, де показується, скільки файлів було передано, чи чекає на остаточне виконання.

Швидке підключення. Процес створення підключення до FileZilla виконується швидко, оскільки користувачеві потрібно лише вказати хост-сайт, ім'я порту, ім'я користувача та пароль. Після заповнення всіх даних можна розпочинати процес підключення.

Знайти програму та завантажити без проблем можна на сайті filezilla-project.org.

Cyberduck – безкоштовний браузер хмарного сховища

Cyberduck – FTP-клієнт із підтримкою, крім основного протоколу, ще шифрований SFTP та інші менш поширені, наприклад, WebDAV, Amazon S3, Google Docs, включаючи протокол для iPhone та iPad – SSH.Cyberduck
Для FTP з'єднань розробники можуть використовувати менеджер закладок, є автоматичне відновлення передачі при втраті з'єднання, підтримка різних кодувань, можливість призначення програми за умовчанням для FTP-з'єднання, вбудований журнал.

Cyberduck - корисний інструмент, який дасть вам можливість з'єднуватися з віддаленими хостами та завантажувати чи завантажувати потрібні файли. Програма має безліч функцій та доброзичливий мінімалістичний інтерфейс, який приємний у роботі.

Cyberduck - це безкоштовний браузер хмарного сховища з відкритим кодом, який дозволяє легко скачувати і завантажувати файли. Це програмне забезпечення також є FTP-клієнтом, який підтримує SFTP, FTP/TLS та WebDAV та інтегрується з іншими відомими хмарними сховищами. Цей клієнт простий у використанні завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу користувача і відмінно підходить для поширення файлів.
Cyberduck – відмінний вибір, оскільки він має зручний графічний інтерфейс, який дозволяє легко виконувати передачу. Він підтримує FTP, захищений через з'єднання SSL/TLS, з використанням AUTH TLS та синхронізації каталогів. Якщо у вас є досвід написання коду на Java та C# у середовищі Cocoa, ви можете редагувати це програмне забезпечення, оскільки воно поширюється під ліцензією GPL.

WinSCP з підтримкою SFTP, SCP, SSH-1, SSH-2 протоколів

WinSCP – не менш відомий FTP-клієнт, який допомагає безпечно переміщати файли з локального комп'ютера на сервер. Щоправда, він трохи поступається у швидкості попереднім FTP-менеджерам, але має зручну особливість – здійснює пошук файлів по всьому серверу.WinSCP
FTP-клієнт WinSCP підтримує такі протоколи: SFTP, SCP, SSH-1, SSH-2, що також відрізняється від аналогів. WinSCP є мультимовним, у тому числі з підтримкою російської мови. Програма працює на Windows.

Переваги WinSCP:

Графічний інтерфейс користувача

Вбудований текстовий редактор

Підтримка всіх стандартних операцій із файлами

Скрипти та автоматизація завдань

SmartFTP - компактна та безпечна програма

SmartFTP - потужна та надійна програма для передачі файлів між локальним комп'ютером та сервером в Інтернеті за протоколом FTP.

SmartFTP

Компактна та безпечна програма дасть можливість використовувати її для публікації та обслуговування сайтів, завантаження зображень, документів, фільмів та музики, обміну файлами між однодумцями, створення бекапів локальних чи віддалених файлів.

Варто зазначити, програма платна і призначена лише для Windows.

Core FTP – багатофункціональний FTP-клієнт

Core FTP – безкоштовний, але багатофункціональний FTP-клієнт. Крім FTP, програма також підтримує протоколи HTTP, HTTPS, SSL, TLS, SSH, SFTP.

Core FTP

Стандартна графічна оболонка та наявність лише англійської мови не впливає на простоту та зручність використання цієї програми.

FTP-клієнт з гнучкими налаштуваннями, легко інтегрується в браузери, підтримує докачування перерваних передач, дозволяє пересилати файли безпосередньо з одного віддаленого сервера на інший тощо.

Безкоштовний клієнт Core FTP пропонує набір функцій для роботи з файлами, максимально наближеними до стандартного інтерфейсу Windows: підтримка перетягування, перегляд і редагування файлів та інтеграція з браузером. Крім того, інструмент підтримує передачу даних між сайтами, фільтри, автоматичне перенесення, управління пропускною здатністю та багато іншого.

FlashFXP - функціональний та зручний FTP менеджер

FlashFXP - функціональний та зручний FTP менеджер, який має високу продуктивність та підтримує необхідні для розробника технології. За допомогою нього без проблем можна працювати через проксі, програма не має обмежень на розмір файлу, що скачується, може імпортувати списки серверів з більшості поширених програм, підтримує SSL/TLS авторизацію та багато іншого.FlashFXP
За допомогою програми дуже зручно робити завантаження файлів, які розташовані у різних папках або навіть різних FTP-серверах. Графічна оболонка FlashFXP проста і зрозуміла для користувача.

Крім того, FlashFXP має можливість керувати пересиланням файлів між серверами (FXP).

Ці та багато інших FTP-клієнтів використовуються для зручнішої та якіснішої роботи в Інтернеті. Якщо FTP-клієнта, який Ви використовуєте, немає в цьому списку, поділіться в коментарях своєю думкою, чому Ви обрали саме цей FTP-менеджер.

Популярні SSH-клієнти

Друга частина нашого огляду – це SSH-клієнти. Для чого необхідний SSH-клієнт? SSH - мережевий протокол прикладного рівня, що дозволяє здійснювати віддалене керування операційною системою та тунелювання TCP-з'єднань (wikipedia). SSH-клієнт потрібен для роботи з SSH. Клієнт використовують для входу на віддалену машину та виконання необхідних команд.

Давайте розглянемо найпопулярніші і найчастіше використовувані SSH-клієнти. Якщо Ви використовуєте інший SSH-клієнт, якого немає в нашому списку, напишіть про нього в коментарях. Можливо, Ваша порада допоможе визначитись читачам блогу з вибором.

Putty – для віддаленої роботи з серверами Linux, FreeBSD, BSD

Почнемо з безкоштовної програми Putty, яка використовується для віддаленої роботи із серверами Linux, FreeBSD, *BSD. Корисна та зручна програма має великі можливості для підключення до сервера в основному за протоколом SSH, але також можливо використовувати і telnet протокол.Putty
Істотні переваги програми – високий ступінь надійності та гнучке налаштування програми. Головний недолік - досить складний інтерфейс для недосвідчених користувачів, який важко зрозуміти через відсутність документації програми.

PuTTY дає можливість підключитися та керувати віддаленим вузлом – сервером.

Переваги використання Putty:

Повністю безкоштовне використання

З відкритим вихідним кодом

Підтримує кілька поширених мережевих протоколів, таких як rlogin, SSH, Telnet та підключення до необроблених сокетів.

Простий у використанні синтаксис

Xshell – програма для професійного використання

Xshell – клієнт підтримує безліч необхідних протоколів та працює на всіх ОС Windows.
Всі дії виконуються за допомогою командного рядка, що дозволяє підключатися до Unix і Linux.

Xshell

Гнучка графічна оболонка робить роботу з цією програмою зручною та приємною для професійного використання.

KiTTY – модифікована версія програми PuTTY

KiTTY - компактний SSH, Telnet та Rlogin клієнт, модифікована версія програми PuTTY версії 0.64, одного з найкращих telnet/SSH клієнтів у світі, який працює на платформі Windows. Відрізняється від подібних програм багатим функціоналом: вбудований сервер консольного чату, що працює через порт 1987, ZModem, підтримка посилань, наявність інструментів зміни зовнішнього вигляду термінала і можливість інтеграції в CygWin.KiTTY

Безкоштовна програма з відкритим кодом є дуже популярною серед користувачів.

ZOC - підтримка telnet, SSH, SSH2, та ISDN

І на завершення списку популярних SSH-клієнтів - ZOC, який підтримує telnet, SSH, SSH2 та ISDN. Платна програма має великий функціонал і працює з Unix та Windows. Програма ZOC підтримує vt102, vt220, а також кілька типів ansi та Wyse, TVI, TN3270, TN5250, CDE Sun's. Програма ZOC працює з протоколами передачі файлів, включаючи X-, Y-, Zmodem, Протокол Kermit тощо.
ZOC

Для повсякденної роботи досить вище перерахованих можливостей, але реальна функціональність ZOC значно багатша. Безкоштовний тестовий період – 30 днів.

Потужна мова сценаріїв та автоматичний запуск дій, заснованих на надрукованому тексті – основні унікальні особливості ZOC.

Що ж найкраще використовувати? Завдяки простоті в роботі та надійності більшість користувачів рекомендують PuTTY для Windows, але вибір SSH-клієнта залежить тільки від того, яка функціональність Вам потрібна.

Якщо Вам потрібна додаткова інформація або запитання, звертайтесь до нас. Будемо раді допомогти Вам!


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1111
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1