коментарів
Поділитися статтею:

Як розшифрувати коротке посилання?

21.09.2022 43 на прочитання 4 хвилини

Що таке короткі посилання

Короткі посилання - це укорочені та спрощені версії довгих посилань для зручнішого використання та легкого запам'ятовування. Іноді сайти мають досить довгі і складні посилання, наприклад, навіть до ста символів. У такому разі вам знадобиться скорочувач URL, який зробить посилання більш привабливим і простим. Довгими посиланнями складно керувати, і вони не виглядають як такі, що заслуговують на довіру, тому ними найгірше ділитися в соціальних мережах. Щоб уникнути цього, ви повинні використовувати скорочувач URL і створювати більш короткі версії ваших довгих посилань.

Навіщо скорочують довгі посилання:

- Для маскування партнерського посилання, наприклад, коли ви розміщуєте посилання на хостинг і заробляєте відсоток від оплат залучених клієнтів.

- Для використання посилання у маркетингу. Наприклад, коротке посилання краще виглядатиме на банері, в розсилці або в соц. мережі, при цьому таке посилання можна навіть запам'ятати.

- Для покращення візуального сприйняття. У деяких випадках це дуже корисно, особливо якщо посилання дійсно дуже довге.

Скоротити посилання ви можете за допомогою спеціальних сервісів, які за мить з довгого посилання роблять маленьке і привабливе для користувачів.

для чого потрібне скорочене посилання

Короткі посилання можна розміщувати так само, як і звичайні посилання, і вони приведуть людей до місця призначення.

Один із недоліків URL-адрес є те, що вони досить довгі, через це гіперпосилання можуть дратувати при читанні або навіть ламати їх у деяких випадках, якщо посилання переходить на новий рядок. Вирішення цієї проблеми – програма для скорочення посилань. Скорочувач посилань використовує випадково згенеровану, але коротку URL-адресу для перенаправлення на довшу URL-адресу. На жаль, ця система має деякі проблеми, найголовніше, ви поняття не маєте, куди приведе вас скорочене посилання, і чи безпечно це. Крім того, багато скорочених посилань проходять через кілька перенаправлень, які можуть включати посилання для відстеження.

Які небезпеки можуть зберігати короткі посилання

У деяких випадках короткі посилання можуть бути небезпечними. Часто зловмисники використовують короткі адреси для заплутування користувачів. Наприклад, якщо вас хочуть привести на шкідливий сайт, то коротке посилання – ідеальний інструмент для спрощення цього процесу. Як це працює? Зрозуміло, що користувач не перейде на сайт, де посилання здається підозрілим або передбачає за собою завантаження, тому шахраї використовують скорочувач для маскування шкідливих посилань, тоді у користувача немає сумнівів при переході, адже він бачить коротке красиве посилання сервісу, а не повноцінний URL шахрая .

Хакери та інші шахраї в інтернеті люблять короткі посилання для обману користувачів. Куди простіше поширювати віруси, якщо повноцінне посилання скорочує сервіс і робить його акуратним і не привертає уваги. Тому при переході за невідомими посиланнями слід бути особливо уважним та зберігати спокій. Рекомендуємо для перевірки коротких посилань на наявність небезпек використовувати спеціальні сервіси перевірок, які забезпечують перегляд посилань і дають можливість розшифрувати посилання до початку переходу по ній. Це інструменти, які допоможуть швидко та правильно розшифрувати URL.

Як дізнатися, куди веде скорочене посилання?

Якщо скорочене посилання викликає у вас підозри, і ви хочете додатково її перевірити перед переходом по ній, краще відразу скористатися сервісом розпакування посилання (розшифрування коротких посилань), який допоможе точно дізнатися, куди веде посилання, і розібрати посилання. Такий сервіс надає компанія ГіперХост. Інструмент працює на базі Google safe browsing та Google Abusive Expirience, щоб заздалегідь виявити шахраїв та попередити вас про небезпечні посилання ще до початку переходу по них. Ви зможете декодувати посилання від будь-якого популярного сервісу скорочення посилань, у тому числі:

bit.ly, cutt.ly, surl.li, tinyurl.com, clck.ru, bitly.su, cutt.us, tiny.pl, t.ly, dl.ink, short.io, vk cc

Часто може знадобитися розшифрування посилань bit ly або розшифрування посилань вк.

Результат моментальний, користувач отримує інформацію про безпеку сайту, а також його Title, Description для більш інформативного аналізу. Тому рекомендуємо використовувати розшифровку коротких посилань онлайн для безпечнішого проведення часу в інтернеті.

Щоб швидко розгорнути посилання, звертайтесь до ГіперХост.


Close Screen
Alla Rud
Статей: 940
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 1