коментарів
Поділитися статтею:

Ваш пароль зламаний. Що робити?

07.10.2020 на прочитання 6 хвилин

Якщо, незважаючи на всі заходи безпеки, які ви взяли для захисту свого акаунта (не важливо, на якому ресурсі або сервісі), ваш пароль був зламаний, слід оперативно вирішити цю ситуацію, вживши відповідних заходів. Які саме? Розглянемо в цій статті. Для початку розглянемо основні кроки, які слід зробити, якщо ваш акаунт вже зламували або зламали зараз.

login-password

Аккаунт зламали. Що робити?

Крок 1. Замініть старий пароль на новий.

Це слід зробити практично відразу, як тільки ви дізналися про злом поточного пароля. Новий пароль повинен бути максимально складним і не нагадувати попередній. Для швидкої генерації нової комбінації пароля скористайтеся функціоналом Генератора паролів. З його допомогою можна швидко створити складний і безпечний пароль для будь-якого вашого облікового запису. Якщо старий зламаний пароль використовувався ще і на інших акаунтах, його також слід замінити на новий.

Замінити старий пароль на новий не вийде, якщо зловмисник зробив це до вас і вже ввів свій пароль.

Якщо обліковий запис уже зламаний, попередьте про це знайомих і колег, адже цілком імовірно, що шахрай буде робити розсилку, наприклад, з проханням позичити грошей. Тому ваші знайомі не повинні реагувати на такі листи.

Крок 2. Перервіть активні сеанси.

Наприклад, зламали ваш обліковий запис в Гугл. І поки шахрай не встиг змінити пароль до акаунту, ви можете зайти і перервати всі активні сеанси з усіх підключених пристроїв. Більшість додатків надають цю функцію.

Крок 3. Підключіть двофакторну аутентифікацію

Двофакторна аутентифікація це ще один додатковий бар'єр для захисту облікового запису від злому. Наприклад, можна зробити двофакторку з додатковим підтвердженням входу по смс, коли для входу потрібно ввести секретний код, який приходить на ваш телефон. Або ж можна додати додаткову форму для введення ще одного логіна / пароля, які будуть відрізнятися від основного. У такому випадку для злому вашого акаунта знадобиться набагато більше часу.

Крок 4. Перевірте, наскільки застаріли налаштування безпеки входу

В першу чергу перевірте підключений номер телефону, чи дійсно це ваш життєвий номер, який ви до сих пір використовуєте. Якщо немає, то номер пора замінити. Крім того, зверніть увагу на секретне питання, яке використовується для відновлення пароля. Якщо це щось просте, наприклад, стандарт - дівоче прізвище матері, то секретне питання також необхідно змінити на щось складне і відоме тільки вам.

Базовий захист від злому пароля

Для забезпечення безпеки вашого облікового запису слід дотримуватися кількох простих правил, саме вони допоможуть зберегти базовий захист вашої персональної інформації від зловмисників. Всі ці правила не забезпечать 100% захисту, але вони зроблять процес злому більш складним і витратним.

Перш за все, шифруйте найважливішу інформацію. Наприклад, якщо відправляєте поштою важливі документи, спочатку упаковуйте її в архів, а на архів встановлюйте додатковий пароль. Це дуже простий, але в той же час дієвий спосіб для захисту передачі даних.

Використовуйте кілька поштових скриньок для різних цілей. Наприклад, для отримання рекламних розсилок - вказуйте один ящик, для спілкування з колегами - інший. Також не забувайте про короткочасні поштові скриньки, які "живуть" після створення протягом 10-20 хвилин. Ці ящики часто використовують для підтвердження реєстрацій.

Використовуйте складні паролі. Про це ми писали вже не один раз, але все одно в більшості випадків користувачі вказують ті паролі, які їм легко запам'ятати. Перевірити складність пароля або створити новий складний пароль можна за допомогою Генератора паролів від ГіперХост. Навіщо використовувати генератор паролів, читайте в попередній статті.

Акаунти в різних додатках і на різних сайтах мають власні налаштування безпеки, але в більшості випадків користувачі про них забувають. Наприклад, створення переліку пристроїв, з яких є підключення. У такому випадку, якщо ви будете підключатися з сторонніх пристроїв, буде потрібно підтвердження за вашим номером телефону. Подібні заходи захисту даних часто використовують банківські сайти. Також більшість онлайн сервісів часто запитують вказати резервні акаунти і, в разі злому, доступ можна буде відновити за додатковою поштою або номером телефону, до яких шахрай не матиме доступу.

І ще один важливий пункт безпеки - використання антивірусів. Про цей метод знають всі, але мало хто його використовує. Але навіть безкоштовна версія будь-якого популярного антивіруса зможе хоча б мінімально, але підвищити рівень безпеки зберігання та передачі важливої ​​інформації в Мережі.

Лист про підозрілу активність аккаунта. Що робити?

Якщо вам було надіслано повідомлення про підозрілу активність, необхідно провести базову перевірку.

Перш за все перевірте, чи підходить ваш поточний пароль до облікового запису, адже можливо зломщик вже його змінив. Якщо пароль ще підходить, як можна швидше змініть його на нову і більш складну комбінацію.

Якщо пароль зламаний, слід згадати, де ще він використовується, і змінити ще й паролі на інших облікових записах. Також запустити антивірус і просканувати комп'ютер на наявність вірусів.

Якщо раптом зламаний пароль до банківського аккаунту, тоді негайно варто звернутися в банк і заблокувати рахунок, щоб шахраї не встигли вкрасти ваші кошти.

Також при зломі акаунта на більшості популярних сервісах ви можете написати в технічну підтримку з проханням відновити доступ. Але будьте готові до того, що вас запросять надати докази того, що ви дійсно є власником облікового запису. До того ж відповідь від техпідтримки може зайняти якийсь час, тому наберіться терпіння.

Якщо ваш акаунт зламаний, і шахраї вимагають викуп, головне, що потрібно зробити - це не вести з ними ніякого листування. Останнім часом особливо популярними листами є загрози з боку зловмисників, що ваш пристрій було зламано, і за вами стежили протягом декількох місяців. У разі, якщо ви не заплатите певну суму на біткоін-гаманець, ця інформація буде поширена. Цей явний обман гуляє по Мережі вже кілька років, але все ж знаходяться наївні користувачі, які в це вірять і перераховують гроші на невідомі гаманці.

Тому, навіть якщо вас реально зламали і пишуть загрози - не ведіться. Найкраще, відразу почніть вживати заходів для захисту облікового запису, а не витрачайте його на марне спілкування з шахраями.

Якщо вам потрібен надійний і безпечний пароль для захисту облікового запису, скористайтеся можливостями генератора паролів. З його допомогою можна швидко створити пароль різного рівня складності, а також створити до 20 паролів одночасно.

Генератор паролів

 


Close Screen
Alla Rud
Статей: 1194
Оцініть статтю:


Дякую за відгук
Рейтинг: 5 з 5 Голосів: 4